Anna Cieślak żegna Bronisława Cieślaka Żródło: TRICOLORS/East News

Anna Cieślak we wzruszającym wpisie żegna Bronisława Cieślaka. Był ważną częścią jej życia

4 Maj 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

W niedzielę 2 maja media obiegła wstrząsająca wiadomość o śmierci Bronisława Cieślaka. Zmarłego aktora pożegnała między innymi Anna Cieślak. Słynny porucznik Borewicz z „07 zgłoś się” był stryjem aktorki. Oboje byli ze sobą bardzo związani.

  • W niedzielę 2 maja zmarł Bronisław Cieślak – aktor znany z seriali „07 zgłoś się” i „Malanowski i partnerzy”
  • Zmarłego aktora pożegnała jego bratanica. Anna Cieślak zamieściła ich wspólne zdjęcie na Instagramie
  • „Stryjku, odpoczywaj w spokoju” – napisała pod słowami wiersza Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej

Anna Cieślak jest polską aktorką filmową i teatralną, która od lat wciela się w postać Joanny Budzyńskiej w serialu „Na Wspólnej”. Artystka przeżywa ostatnio trudne chwile. Śmierć Bronisława Cieślaka pogrążyła w żałobie całą jej rodzinę.

Anna Cieślak pożegnała ukochanego stryja

W niedzielę 2 maja media obiegła wiadomość o śmierci Bronisława Cieślaka. Przypomnijmy, że aktor zmarł wskutek choroby nowotworowej. W chwili śmierci miał 77 lat.

Bronisław Cieślak największą rozpoznawalność zdobył jako porucznik Sławomir Borewicz z serialu „07 zgłoś się”. Przez blisko osiem lat – do 2016 roku – wcielał się też w rolę Bronisława Malanowskiego z serialu „Malanowski i partnerzy”. Ostatnie lata spędził z dala od planów filmowych.

Decyzja o rezygnacji z pracy zapadła po operacji, którą aktor przeszedł pięć lat temu. Jak wspominał w jednym z wywiadów, zrobił to przede wszystkim dla swojej żony. Chciał też odpocząć i w spokoju nacieszyć się życiem, które po postawieniu diagnozy zaczął jeszcze bardziej doceniać.

Trwa zbiórka pieniędzy na wnuczka zmarłego Mariusza Sabiniewicza, Ilona Łepkowska apeluje o pomocTrwa zbiórka pieniędzy na wnuczka zmarłego Mariusza Sabiniewicza, Ilona Łepkowska apeluje o pomocCzytaj dalej

Śmierć Bronisława Cieślaka wstrząsnęła polskim światem filmu, jego fanami, a także najbliższą rodziną. W mediach społecznościowych aktora pożegnała między innymi Anna Cieślak. Aktorzy nie bez powodu nosili to samo nazwisko. Słynny porucznik Borewicz był bowiem stryjem aktorki grającej w serialu „Na Wspólnej”.

- Stryjku, odpoczywaj w spokoju. Z całą moją rodziną dziękujemy Wam za wszystkie ciepłe słowa – napisała bratanica Bronisława Cieślaka na Instagramie.

Wcześniej aktorka opublikowała treść wiersza Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej. Na jej słowa zareagowali między innymi Małgorzata Socha, Olaf Lubaszenko, Ewa Drzyzga.

Nie chciał, by była aktorką

Bronisław Cieślak był bardzo ważną osobą w życiu Anny Cieślak. Aktor chciał jednak, by jego bratanica wybrała inny zawód. Po czasie zmienił zdanie, a Anna Cieślak opowiedziała o tym w wywiadzie dla „Urody życia”.

- Odradzał mi zawód aktorki jako trudny dla kobiety. Ale kiedy lata później, w 2014 roku, przyszedł do Teatru 6. piętro na „Zagraj to jeszcze raz Sam”, wszedł po spektaklu do garderoby i powiedział – „No, panna, myliłem się, Dajesz radę” – mówiła.

Przypomnijmy, że na Instagramie Bronisława Cieślaka pożegnał także Marek Krupski – aktor, który razem z nim występował w serialu „Malanowski i partnerzy”. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Instagram, Kozaczek

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł