Swiatgwiazd.pl
Anna Cieślak żegna Bronisława Cieślaka

TRICOLORS/East News

Anna Cieślak we wzruszającym wpisie żegna Bronisława Cieślaka. Był ważną częścią jej życia

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

W niedzielę 2 maja media obiegła wstrząsająca wiadomość o śmierci Bronisława Cieślaka. Zmarłego aktora pożegnała między innymi Anna Cieślak. Słynny porucznik Borewicz z "07 zgłoś się" był stryjem aktorki. Oboje byli ze sobą bardzo związani.

  • W niedzielę 2 maja zmarł Bronisław Cieślak – aktor znany z seriali „07 zgłoś się” i „Malanowski i partnerzy”

  • Zmarłego aktora pożegnała jego bratanica. Anna Cieślak zamieściła ich wspólne zdjęcie na Instagramie

  • „Stryjku, odpoczywaj w spokoju” – napisała pod słowami wiersza Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej

Anna Cieślak jest polską aktorką filmową i teatralną, która od lat wciela się w postać Joanny Budzyńskiej w serialu „Na Wspólnej”. Artystka przeżywa ostatnio trudne chwile. Śmierć Bronisława Cieślaka pogrążyła w żałobie całą jej rodzinę.

Anna Cieślak pożegnała ukochanego stryja

W niedzielę 2 maja media obiegła wiadomość o śmierci Bronisława Cieślaka. Przypomnijmy, że aktor zmarł wskutek choroby nowotworowej. W chwili śmierci miał 77 lat.

Bronisław Cieślak największą rozpoznawalność zdobył jako porucznik Sławomir Borewicz z serialu „07 zgłoś się”. Przez blisko osiem lat – do 2016 roku – wcielał się też w rolę Bronisława Malanowskiego z serialu „Malanowski i partnerzy”. Ostatnie lata spędził z dala od planów filmowych.

Decyzja o rezygnacji z pracy zapadła po operacji, którą aktor przeszedł pięć lat temu. Jak wspominał w jednym z wywiadów, zrobił to przede wszystkim dla swojej żony. Chciał też odpocząć i w spokoju nacieszyć się życiem, które po postawieniu diagnozy zaczął jeszcze bardziej doceniać.

Śmierć Bronisława Cieślaka wstrząsnęła polskim światem filmu, jego fanami, a także najbliższą rodziną. W mediach społecznościowych aktora pożegnała między innymi Anna Cieślak. Aktorzy nie bez powodu nosili to samo nazwisko. Słynny porucznik Borewicz był bowiem stryjem aktorki grającej w serialu „Na Wspólnej”.

- Stryjku, odpoczywaj w spokoju. Z całą moją rodziną dziękujemy Wam za wszystkie ciepłe słowa – napisała bratanica Bronisława Cieślaka na Instagramie.

Wcześniej aktorka opublikowała treść wiersza Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej. Na jej słowa zareagowali między innymi Małgorzata Socha, Olaf Lubaszenko, Ewa Drzyzga.

Nie chciał, by była aktorką

Bronisław Cieślak był bardzo ważną osobą w życiu Anny Cieślak. Aktor chciał jednak, by jego bratanica wybrała inny zawód. Po czasie zmienił zdanie, a Anna Cieślak opowiedziała o tym w wywiadzie dla „Urody życia”.

- Odradzał mi zawód aktorki jako trudny dla kobiety. Ale kiedy lata później, w 2014 roku, przyszedł do Teatru 6. piętro na „Zagraj to jeszcze raz Sam”, wszedł po spektaklu do garderoby i powiedział – „No, panna, myliłem się, Dajesz radę” – mówiła.

Przypomnijmy, że na Instagramie Bronisława Cieślaka pożegnał także Marek Krupski – aktor, który razem z nim występował w serialu „Malanowski i partnerzy”. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Instagram, Kozaczek

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Andrzej Piaseczny w "TzG" nawiązał do słów ojca Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Gabriela Muskała i Zbigniew Zamachowski ratowali ślimaka pod domem aktora

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Kasia Dąbrowska z "Na dobre i na złe" pokazała niepokojące zdjęcie

Czytaj więcej >
nie żyje

Życie gwiazd

Nie żyje Zofia Bielewicz, aktorka znana ze "Świata według Kiepskich"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Fan zapytał Kossakowskiego o rozstanie z Martyną. Wywiązała się dyskusja

Czytaj więcej >
Donald Tusk

Życie gwiazd

Poznajecie? Teraz ma 64 lata. Donald Tusk w dzieciństwie zachwycał burzą loków

Czytaj więcej >