Daleko od szosy Żródło: fragment serialu "Daleko od szosy"; screen youtube.com/Anna

Aktorzy kultowego serialu "Daleko od szosy" po latach bardzo się zmienili

16 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

“Daleko od szosy” to hit, który gromadził przed telewizorami setki widzów. Wiemy, jak przez lata zmienili się serialowi Leszek i Bronka. Odtwórcami głównych ról byli Krzysztof Stroiński oraz Sławomira Łozińska. To właśnie ten niezapomniany duet sprawił, że podczas oglądania produkcji wielu Polaków z emocji aż nie mogło wysiedzieć w miejscu.

  • “Daleko od szosy” był swego czasu jednym z najpopularniejszych polskich seriali
  • W rolach głównych widzowie mieli okazję zobaczyć Krzysztofa Stroińskiego oraz Sławomirę Łozińską
  • Po zakończeniu zdjęć do serialu oboje przez lata kontynuowali karierę aktorską

“Daleko od szosy” to polski serial telewizyjny realizowany w 1976 roku. Za reżyserię odpowiadał Zbigniew Chmielewski. To właśnie dzięki niemu widzowie mogli zapoznać się również z takimi produkcjami jak: “Blisko, coraz bliżej” czy “Rodzina Kanderów”.

“Daleko od szosy” niezapomnianym hitem

Serial “Daleko od szosy” wielu do dziś wspomina z nieskrywanym sentymentem. Znajdują się i tacy, którzy na wspomnieniach nie poprzestają, chętnie odświeżając poszczególne odcinki. Niebawem będzie można oglądać je między innymi na kanale ZOOM TV. Jak podaje Filmweb, emisja hitu “Daleko od szosy” ma odbyć się 21 oraz 28 marca.

“Daleko od szosy” opowiada o miłosnych perypetiach pochodzącego ze wsi Leszka. Widzowie mogli obserwować, jak stopniowo zmienia się jego relacja z Bronką, mieszkanką pobliskiej miejscowości. Leszek walczył o swe marzenia, emigrując do miasta.

Dla wielu Polek i Polaków “Daleko od szosy” to prawdziwa sentymentalna machina czasu. Nie brakowało w nim okazji do śmiechu czy wzruszeń. Niektórzy obecnie widzą w nim również godny portret rzeczywistości, w której dorastały starsze pokolenia - tej pozbawionej wielu technologicznych innowacji.

Wykształcenie Emilii KorolczukWykształcenie Emilii KorolczukCzytaj dalej

Gwiazdorzy częścią sukcesu serialu

Naturalnie za ogromny sukces serialu “Daleko od noszy” w dużej mierze odpowiadali również aktorzy. W obsadzie znajdziemy przede wszystkim Krzysztofa Stroińskiego (Leszek) oraz Sławomirę Łozińską (Bronka). Oprócz nich na ekranie znaleźli swe miejsce również Irena Szewczyk, Barbara Horawianka czy Ferdynand Matysik.

Grający pierwsze skrzypce Krzysztof Stroiński aktorsko debiutował w 1970 roku, występując w jednym z popularnych seriali “Doktor Ewa”. Prawdziwą sławę przyniósł mu jednak udział w “Daleko od szosy”, co następnie stało się przepustką do dalszego rozwoju kariery. Serialowy Leszek w późniejszych latach występował także w produkcji “Blisko, coraz bliżej” oraz “Pensjonat pod Różą”. Z zasady gwiazdor serialu “Daleko od szosy” stroni od mediów, chroniąc swoje życie prywatne.

Okazuje się, że przygoda z aktorstwem nie zakończyła się na serialu “Daleko od szosy” również dla serialowej Bronki. Aktorka występowała epizodycznie w takich produkcjach jak: “Klan” czy “Złotopolscy”. Do dziś daje się zauważyć w serialu “Barwy szczęścia”, gdzie wciela się w rolę Barbary Jakubik.

Warto wspomnieć, że serialowa “Ania” poszła własną drogą. Obecnie zajmuje się pracą na Uniwersytecie Łódzkim. W 2008 roku zdobyła stopień doktora habilitowanego; wykłada w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.

Jak widać, czas nie zniszczył aktorskiej pasji odtwórców głównych ról w serialu “Daleko od szosy”. Podobnie jak nie naruszył przyjemności, z jaką wielu widzów do dziś wraca do losów serialowych bohaterów.

Daleko od szosy 1

Daleko od szosy 1

Źródło: eastnews & TRICOLORS

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Koleżanka, Filmweb

Następny artykuł