Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Danuta Holecka ma dwóch synów. Jednego uratowała WOŚP, o drugim wyszły niewygodne fakty
Anna Lipska
Anna Lipska 30.11.2023 18:55

Danuta Holecka ma dwóch synów. Jednego uratowała WOŚP, o drugim wyszły niewygodne fakty

Synowie Danuty Holeckiej
Danuta Holecka, fot. KAPIF

Danuta Holecka oprócz tego, że zrobiła karierę jako dziennikarka, jest też mamą bliźniaków Stefana i Juliana. Kiedy byli mali, dziękowała publicznie Jerzemu Owsiakowi, za uratowanie życia jednemu z nich, a co z drugim?

Danuta Holecka żegna się z TVP

Media właśnie obiegły sensacyjne wieści. Gazeta.pl ustaliła, że Danuta Holecka znika z anteny! Dziennikarze portalu podali, że wszystko to na prośbę samej zainteresowanej. Jaki jest powód wypowiedzenia przez nią umowy:

Wedle naszych informacji, w TVP trwa teraz proces rozwiązywania umowy między Holecką a jej firmą D.D.H. Studio "V", na podstawie której prowadziła “Wiadomości” - czytamy na stronie gazeta.pl.

Holecka zniknie z grafiku już od 13 grudnia. 

Skoro wie się, że praca tutaj i tak się zakończy, to naturalne jest, że chce się samemu wykonać uprzedzający ruch - mówił Gazecie informator z TVP.

Sama dziennikarka jest zdziwiona tymi informacjami:

Nie wiem, skąd macie te informacje, to już kolejne zapytanie w tej sprawie - powiedziała w “Fakcie”.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, że Holecka “nigdzie się nie wybiera”, wygląda na to, że sytuacja zmusiła ją do tego, żeby podjąć odpowiednie kroku, czego skutkiem jest rozwiązanie umowy z TVP. Czym się zajmie dziennikarka? Tego nie wiadomo, ale być może przez jakiś czas skupi się na rodzinie.

Danuta Holecka: mąż i dzieci

Niewiele wiadomo o życiu prywatnym Danuty Holeckiej. Jest szczęśliwą mężatką i matką bliźniaków. Jej mężem jest Krzysztof Dunin-Holecki. Doczekali się synów Juliana i Stefana.

Dzieci dziennikarki trzymają się z dala od świata mediów, ale zdarzało się jej wspominać o synach w wywiadach. Wiadomo też, że początki jej macierzyństwa nie były łatwe. Jeden z jej synów zaraził się w szpitalu gronkowcem złocistym.

Przyznała potem, że jeden z jej synów skorzystał ze sprzętu medycznego ufundowanego przez WOŚP. Przy okazji 30. finału w sieci pojawiła się jej archiwalna wypowiedź.

Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo stawiacie i urządzenia do rezonansu, i do tomografii. Mój synek wiele lat temu sam korzystał z dobrze wyposażonego inkubatora z serduszkiem WOŚP. I za to również bardzo dziękuję — mówiła Holecka na antenie TVP Info.

Co obecnie wiadomo o dzieciach Holeckiej?

Co wiadomo o synach Danuty Holeckiej?

W 2016 r. w rozmowie z “Dobrym Tygodniem” wyznała na przykład, że choć jej synowie są podobni do siebie pod względem fizycznym, ich charaktery są bardzo odmienne.

Fizycznie są podobni, choć Stefek, starszy o dwie minuty, jest trochę potężniejszy. Charakterami się różnią, inaczej się też ubierają — Stefek woli rzeczy luźne, a Julek obcisłe. Pierwszy jest bardzo pracowity, solidny, a drugi, dopiero jak ma nóż na gardle, to zakasuje rękawy — powiedziała w “Dobrym Tygodniu”.

Czym zajmują się obecnie? Nie poszli w ślady znanej mamy. Obaj studiowali medycynę. Początkowo na Śląsku, ale z czasem przenieśli się na Akademię Medyczną w Warszawie. Holecka wyznała w “Świat i ludzie”, że mieli problem z zaaklimatyzowaniem się na Śląsku. Po wizytach u rodziców nie chcieli wyjeżdżać z Warszawy. Obecnie Julian i Stefan mają po 29 lat i pracują jako lekarze, mimo że ich mama narzekała na to, że pierwszy z nich jest mało solidny.

Julian Holecki kilka lat temu wziął ślub w jednym z warszawskich kościołów, a wesele odbyło się w podwarszawskim dworku. O Stefanie nie wiadomo zbyt wiele. Holecka nie opowiada o dzieciach w wywiadach.

Danuta Holecka z mężem, fot. KAPIF
Danuta Holecka z mężem, fot. KAPIF
Danuta Holecka z mężem, fot. KAPIF
Danuta Holecka z mężem, fot. KAPIF
Danuta Holecka z mężem, fot. KAPIF
Danuta Holecka z mężem, fot. KAPIF