Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje znana dziennikarka. Swoimi zwierzeniami u Cichopek poruszyła całą Polskę
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 16.11.2023 23:18

Nie żyje znana dziennikarka. Swoimi zwierzeniami u Cichopek poruszyła całą Polskę

nie żyje dziennikarka
Nie żyje znana dziennikarka, fot. Canva.com, Linkedin

Branża dziennikarska pogrążyła się dziś w żałobie. Nie żyje ceniona dziennikarka, pracująca w najgłośniejszych tytułach oraz prezeska niezwykłej fundacji. Jeszcze niedawno w rozmowie z Kasią Cichopek poruszyła wielu Polaków.

Nie żyje znana dziennikarka, gościła u Katarzyny Cichopek

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski w „Pytaniu na śniadanie” rozmawiają z rozmaitymi gośćmi. Mało które spotkanie było jednak tak poruszające, jak to dotyczące fundacji „Kosmos dla dziewczynek”. Jego prezeska opowiadała tam o działalności organizacji, a także o wydawanym magazynie pod tym samym tytułem. Pismo skierowane było do dziewczynek w wieku od 7 do 11 lat. Niestety, ostatnio przechodzi poważne problemy z powodu braku dofinansowania.

Warto dodać, że w studiu śniadaniówki była też raz inna pracownica fundacji, Barbara Pietruszczak. Opowiadała o tym, czym jest ubóstwo menstruacyjne, ile naprawdę kosztuje miesiączkowanie i jak w „Kosmosie dla dziewczynek” staramy się komunikować z dziećmi i rodzicami na temat okresu.

Tymczasem prezeska organizacji nie żyje, a o jej śmierci poinformował dziś zupełnie niespodziewanie portal Press, poniżej więcej szczegółów.

Tragedia w "Dzień Dobry TVN". Nie żyje jeden z pracowników śniadaniówki. Odszedł w trakcie pracy Nie żyje legenda TVP, przez lata prowadził kultowy program. "Serce mi pęka"

Nie żyje prezeska znanej fundacji dla dziewczynek

Fundacja „Kosmos dla dziewczynek” w swoich założeniach wspiera dziewczynki, by miały odwagę być tym, kim chcą. Wspomniany dwumiesięcznik o tym samym tytule był poświęcony podobnej tematyce. Ostatnio zbierano na niego fundusze na Patronite, ponieważ Ministerstwo Kultury nie przyznało mu dofinansowania.

Mamy kontakt z prawdziwymi dziewczynkami. Tworzymy dla nich mądre i autorskie treści, które dodają im pewności siebie. Zadajemy im ważne pytania i słuchamy odpowiedzi. Wierzymy, że jest wiele sposobów na to, żeby być spełnioną dziewczynką – pisała zmarła dziennikarka o swojej działalności.

Poza działalnością fundacyjną Elżbieta Opiła od lat była bardzo znana w świecie mediów. Pracowała przy najważniejszych polskich tytułach, poniżej szczegóły. Na co zmarła?

Nie żyje znana polska dziennikarka. Na co zmarła?

Elżbieta Opiła działała w świecie mediów i prasy już lat dziewięćdziesiątych. Od 1992 do 2004 roku była związana z bydgoskim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Najpierw jako szefowa redakcji, potem szefowa marketingu i wreszcie dyrektorka całego oddziału.

Później związała się z magazynem i portalem „Press” jako dyrektor zarządzająca. Po 2006 roku została dyrektorką marketingu Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Obecnie nie podano jeszcze oficjalnej przyczyny zgonu dziennikarki.