Elżbieta Zapendowska traci wzrok Żródło: sreen/youtube.com/Must Be The Music Polsat

Elżbieta Zapendowska traci wzrok

25 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Po zakończeniu nagrań do „Must Be the Music. Tylko muzyka” Elżbieta Zapendowska wycofała się ze świata show-biznesu. Jakiś czas później przyznała, że zmaga się z coraz poważniejszymi problemami wzroku. Jak dziś czuje się najpopularniejsza trenerka głosu w Polsce?

  • Elżbieta Zapendowska zasłynęła jako jurorka telewizyjnych programów muzycznych
  • Po „Must Be the Music. Tylko muzyka” nie pojawiła się już na ekranie
  • Znana nauczycielka śpiewu powoli traci wzrok
  • W trudnych chwilach może liczyć na wsparcie swojego partnera

Elżbieta Zapendowska od lat cieszy się opinią najpopularniejszej i najbardziej cenionej nauczycielki śpiewu w Polsce. Szczera do bólu i charakteryzująca się ciętą ripostą trenerka od dawna nie pojawia się jednak na szklanym ekranie. Powodem, dla którego wycofała się ze świata show-biznesu, są poważne problemy zdrowotne.

Niepokojące słowa Elżbiety Zapendowskiej

W maju tego roku minie pięć lat, odkąd stacja Polsat wyemitowała ostatni odcinek programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Od tego czasu Elżbieta Zapendowska nie zaangażowała się w żadną z produkcji telewizyjnych. Kilka lat temu w rozmowie dla tygodnika „Twoje Imperium” zdradziła, że nie pozwalają jej na to problemy ze wzrokiem.

- Jurorka na jedno oko już nie widzi i musi liczyć się z tym, że zaawansowana krótkowzroczność, jaskra i zaćma sprawią, że w niedalekiej przyszłości będzie niewidoma– donosił tygodnik cytowany przez portal Pomponik.

Zapednowska dodała, że przeszła operację, która niestety nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Wówczas stwierdziła, że „nie można jej już pomóc”.

Wyrok ws. nielegalnego pochówku Piotra Woźniaka-StarakaWyrok ws. nielegalnego pochówku Piotra Woźniaka-StarakaCzytaj dalej

Jak dziś czuje się Elżbieta Zapendowska?

Mimo że znana nauczycielka od lat nie występuje przed kamerami, tabloidy o niej nie zapomniały. W ostatnim czasie do trenerki ponownie odezwali się dziennikarze „Twojego Imperium”. Podczas rozmowy o pandemii koronawirusa zapytali między innymi o obecną kondycję jej wzroku. Okazało się, że wraz z upływem czasu Zapendowska widzi coraz gorzej.

Choć nauczycielka rzadko pozwala sobie na łzy, w trudnych chwilach zawsze może liczyć na swojego partnera, Andrzeja Kruka. Utrata wzroku w prawym oku, a także jaskra, zaćma i krótkowzroczność każdego dnia utrudniają jej życie.

- Sama jestem wsparciem dla siebie, bo staram się jakoś trzymać. Ale nie jestem sama, do pomocy jest jeszcze mój partner – wyznała.

Kim jest Elżbieta Zapendowska?

Elżbieta Zapendowska urodziła się 11 maja 1947 w Starachowicach. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Opolu oraz Akademii Muzycznej w Warszawie. Widzowie poznali ją jako jurorkę muzycznych programów rozrywkowych Polsatu - „Idola”, „Jak oni śpiewają” oraz „Must Be the Music. Tylko muzyka”.

Elżbieta Zapendowska szkoliła wiele polskich gwiazd. W prowadzonych przez nią lekcjach uczestniczyli między innymi Doda, Edyta Górniak i Łukasz Zagrobelny.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: Pomponik

Następny artykuł