Swiatgwiazd.pl
Rafał Brzozowski - fatalne wieści ws. Eurowizji

TRICOLORS/East News, screen/youtube.com/Bądźmy Razem. TVP

Eurowizja 2021: utwór Rafała Brzozowskiego jest najbardziej nielubianą piosenką na kanale wydarzenia

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Media obiegły fatalne wieści ws. Rafała Brzozowskiego. Piosenka reprezentanta Polski w tegorocznym Konkursie Eurowizji wygrała w rankingu najbardziej nielubianych utworów wydarzenia. Ponad 60 procent słuchaczy zareagowało na "The Ride"

  • 20 maja w Rotterdamie rozpocznie się 65. Konkurs Piosenki Eurowizji

  • Polskę reprezentować będzie Rafał Brzozowski z utworem „The Ride”

  • Piosenka polskiego wokalisty została uznana za najbardziej nielubiany numer konkursu

Wielkimi krokami zbliża się 65. Konkurs Piosenki Eurowizji, którego pierwszy półfinał odbędzie się 20 maja w Rotterdamie. To właśnie wtedy na scenie pojawi się Rafał Brzozowski, który reprezentując Polskę, zaśpiewa utwór „The Ride”. Piosenka od początku spotyka się z wieloma negatywnymi ocenami.

Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021

65. Konkurs Piosenki Eurowizji rozpocznie się już 20 maja. W pierwszym starciu udział weźmie między innymi Rafał Brzozowski, a w roli prowadzących wystąpią Chantal Janzen, Jan Smit i Edsilia Rombley oraz NikkieTutorials. Na widowni zasiądzie natomiast publiczność. Z uwagi na pandemię koronawirusa holenderski rząd zgodził się jedynie na 3,5 tysiąca widzów.

Fani konkursu nie usłyszą piosenek po raz pierwszy. Zgodnie z zasadami Eurowizji utwory poszczególnych reprezentantów są znane wcześniej, a słuchacze mogą zapoznać się z nimi między innymi na oficjalnym kanale wydarzenia. Nie da się ukryć, że w tym roku piosenka polskiego wokalisty wypada na tle innych krajów bardzo słabo.

Przypomnijmy, że do afery związanej z utworem Rafała Brzozowskiego doszło już w marcu. Niezadowoleni z wyboru polskiego reprezentanta internauci zaczęli głośno krytykować jego propozycję występu w sieci, oceniając jego teledysk tzw. łapkami w dół. Telewizja Polska zablokowała wówczas tę możliwość na swoim kanale.

[EMBED-874]

  • To źle wyszło w wersji studyjnej, a co będzie na Eurowizji

  • Dałbym łapkę w dół, ale się nie da, więc na pisze komentarz – pisali wzburzeni internauci (więcej TUTAJ).

Polska wygrywa w rankingu najgorszych piosenek eurowizyjnych

Mimo upływu czasu Polacy nie przekonali się do utworu Rafała Brzozowskiego, a jego szanse na awans do głównego finału Eurowizji zaczęły niknąć w oczach. Szczególnie mocno widać to w zestawieniu opublikowanym na oficjalnym kanale wydarzenia. Wynika z niego, że Polska zajmuje pierwsze miejsce, tylko nie jako najlepsza, a najgorsza piosenka konkursu.

Pod teledyskiem „The Ride” obecnie znajduje się blisko 30 tysięcy tzw. łapek w dół. Pozytywnych reakcji zebrało się natomiast nieco ponad 16 tysięcy. Z wyliczeń, których dokonali autorzy eurowizyjnego zestawienia, wynika, że utwór Rafała Brzozowskiego negatywnie ocenia ponad 63 procent internautów.

Więcej negatywnych ocen zdobyła jedynie Białoruś. Jak tłumaczy Onet, ze względu na polityczny tekst została ona jednak zdyskwalifikowana. Oznacza to, że Polska naprawdę zajmuje pierwsze miejsca od tyłu.

Całe zestawienie zobaczycie poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Youtube, Onet Muzyka

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >