Rafał Brzozowski - negatywne oceny utworu Żródło: TRICOLORS/East News

Negatywne oceny pod utworem Rafała Brzozowskiego

13 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

TVP wyłączyła widoczność ocen pod eurowizyjnym utworem Rafała Brzozowskiego. Internauci jednak nie odpuszczają i zaciekle krytykują piosenkę w komentarzach. „Łapki w dół” zostawiają na oficjalnym profilu Eurowizji. Jest ich znacznie więcej niż tych skierowanych ku górze.

  • Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę podczas Konkursu Eurowizji 2021
  • Utwór „The Ride” nie przypadł do gustu większości internautów
  • TVP zareagowała na krytyczne komentarze i wyłączyła możliwość oceny
  • Na oficjalnym profilu Eurowizji wszystko widać czarno na białym

W piątek media obiegły wieści, że to Rafał Brzozowski będzie reprezentował Polskę podczas tegorocznego Konkursu Eurowizji. W sieci zawrzało. Z największą krytyką spotkał się jednak nie sam piosenkarz, a jego utwór zatytułowany „The Ride”.

Rafał Brzozowski pojedzie na Eurowizję 2021. Fani nie są zadowoleni

Tegoroczny Konkurs Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miasto w Holandii miała odwiedzić Alicja Szemplińska z utworem „Empires”. Zwyciężczyni 10. edycji „The Voice of Poland” musiała jednak zmienić swoje plany. Eurowizja 2020 została odwołana w związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa.

Wielu Polaków miało nadzieję, że odwołanie konkursu nie przekreśli szans Alicji i to ona pojedzie w tym roku reprezentować Polskę. 18-letnia wokalistka przez długi czas również na to liczyła. W jednym z wywiadów zdradziła jednak, że mimo upływu czasu nikt nie skontaktował się z nią w tej sprawie.

- Bardzo długo zostałam pozostawiona bez żadnej informacji. Do dnia dzisiejszego nie wiem nic na ten temat. Czekam na oficjalne potwierdzenie - mówi Alicja Szemplińska w rozmowie z Pomponikiem. Jestem gotowa jechać na Eurowizję. Piosenkę mam. To się dzieje poza mną. To jest szansa, którą dostałam w tamtym roku. Cały czas pozostaję przy tym, że jak nie udało pojechać się w tamtym roku, to reprezentant powinien pojechać w tym. Myślę, że to jest naturalna kolej rzeczy. Jednak rozumiem, że to jest w woli nadawcy – mówiła Szemplińska.

Krzysztof Krawczyk żyje w strachu przez pandemięKrzysztof Krawczyk żyje w strachu przez pandemięCzytaj dalej

Niedługo później stało się jasne, dlaczego zwyciężczyni 10. edycji „The Voice of Poland” nie otrzymywała żadnej informacji. W piątek TVP oficjalnie potwierdziła, że miejsce Alicji Szemplińskiej zajmie w tym roku Rafał Brzozowski. Związany ze stacją wokalista zaprezentuje utwór „The Ride”. Fani konkursu są niepocieszeni.

TVP zablokowała możliwość oceny „The Ride”

Po oficjalnym ogłoszeniu, że to Rafał Brzozowski pojedzie na Konkurs Eurowizji 2021, w sieci zawrzało. Na kanale YouTube pod jego utworem szybko pojawiły się tysiące „łapek w dół”. Widząc to, władze Telewizji Polskiej najwyraźniej postanowiły zablokować tę formę oceny internautom. Teraz piosenkę Rafał Brzozowskiego można jedynie skomentować.

W komentarzach na profilu TVP internauci nie pozostawiają na utworze Rafał Brzozowskiego suchej nitki. Otwarcie krytykują też postawę stacji, która ograniczyła im możliwość oceny.

- To źle wyszło w wersji studyjnej, a co będzie na Eurowizji – pisze jeden z internautów.

- Chciałabym to jakoś skomentować, ale brakuje mi słów – dodaje kolejny.

- Dałbym łapkę w dół, ale się nie da, więc na pisze komentarz – padł jeden z komentarzy.

Popularne „łapki w dół” i „łapki w górę” zostawić można jednak na oficjalnym profilu Eurowizji na YouTube. Nie da się ukryć, że tych krytycznych jest znacznie więcej.

Rafał BrzozowskiŹródło: screen/Youtube/Bądźmy Razem. TVP

Rafał Brzozowski2Źródło: screen/Youtube/Eurovision Song Contest

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Następny artykuł