Ewa Drzyzga Żródło: Jan BIELECKI/East News

Ewa Drzyzga dodała smutny wpis. Porusza w nim temat problemów psychicznych dzieci

23 Kwiecień 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

W social mediach Ewy Drzyzgi pojawił się niezwykle przejmujący wpis. Z jego pomocą dziennikarka postanowiła zwrócić uwagę rodaków na ważną kwestię dotyczącą zdrowia młodszych pacjentów. Słynna prezenterka uczula odbiorców na problemy, z jakimi mierzą się dziś oddziały psychiatrii dziecięcej. Ewa Drzyzga skierowała mocne słowa w szczególności do osób dorosłych.

  • Ewa Drzyzga poruszona sytuacją polskich pacjentów oddziałów psychiatrycznych
  • Dziennikarka apeluje do rodaków o konkretne działania
  • Pod wpisem natychmiast pojawiły się słowa wsparcia

Ewa Drzyzga zyskała przychylność tysięcy odbiorców dzięki wieloletniej pracy na planie talk-show „Rozmowy w toku”. Dziennikarka uważnie słuchała historii opowiadanych przez goszczących w studiu rodaków przez długich 16 lat. Nic dziwnego, że wiele Polek i Polaków widzi dziś w osobie Ewy Drzyzgi wrażliwość. Ostatnia publikacja prezenterki w social mediach potwierdza, że empatii nie można jej odmówić.

Poruszający wpis Ewy Drzyzgi. Dziennikarka uczula rodaków na problemy, które dotyczą najmłodszych

Instagramowy zakątek Ewy Drzyzgi obserwuje dziś grono ponad 36 tys. obserwujących. W czwartek 22 kwietnia odbiorcy mieli okazję zapoznać się ze szczególną publikacją dotyczącą sytuacji małych polskich pacjentów potrzebującej pomocy specjalistów. Jednocześnie Ewa Drzyzga uderzyła w decyzje podejmowane przez rząd.

Chodzi o najmłodszych pacjentów, którzy potrzebują specjalistycznego leczenia na oddziałach psychiatrycznych. Stopniowo zwiększa się społeczna świadomość dotycząca zdrowia psychicznego. Dużym zaskoczeniem była w obliczu takiego rozwoju wypadków decyzja ostatnia Senatu, który postanowił odrzucić poprawkę przyznającą kwotę 80 mln złotych na pomoc dziecięcym oddziałom psychiatrycznym.

Być może to właśnie ta decyzja była dla Ewy Drzyzgi bodźcem do działania. Rząd co prawda deklarował, że ostatecznie pieniądze trafią tam, gdzie zapowiadano, lecz od wielu miesięcy sprawa utknęła w martwym punkcie. W najnowszej publikacji w social mediach dziennikarka pyta wprost: „Ile jeszcze dzieci musi umrzeć, żeby uzdrowić polską psychiatrię dziecięcą?”.

Cleo poinformowała o śmierci bliskiej osoby. Cleo poinformowała o śmierci bliskiej osoby. "Wczoraj zmarła moja kochana Pani Małgosia"Czytaj dalej

Ewa Drzyzga zaznacza, iż rozumie, jak ważne jest podejmowanie wszelkich środków zaradczych celem opanowania epidemii COVID-19 w Polsce. Działania rządu nakierowane na okiełznanie zagrożenia, podkreśla dziennikarka, nie może stanowić jednak dla rządzących wymówki do braku działań na rzecz pacjentów dziecięcych oddziałów psychiatrycznych.

Tym, co najbardziej porusza serce Ewy Drzyzgi, jest fakt, iż młodzi pacjenci, którzy nie otrzymują specjalistycznej pomocy na czas, niekiedy decydują się targnąć na własne życie. We wpisie wybrzmiewa mocny apel dziennikarki, która nawołuje dorosłych do przejrzenia na oczy. Prezenterka, która niedawno, jak mówi, dała się zwieść obietnicom, teraz oczekuje konkretnych działań.

- Wiem, że walka z Covid_19 jest ważna, ale nie może być wymówką dla rządzących i opozycji dla NICNIEROBIENIA dla dzieci z depresją, dla dzieci, które są zmuszone wybierać śmierć. Powiem szczerze, że uwierzyłam w obietnice i nie mogę uwierzyć, że można takiej obietnicy nie dotrzymać. Chcę wierzyć, że my dorośli OBUDZIMY SIĘ - czytamy w social mediach.

Pod publikacją zawrzało. Internauci licznie okazują wsparcie

Wpis Ewy Drzyzgi natychmiast uaktywnił internautów. Użytkownicy sieci tłumnie popierali poglądy prezenterki, o czym nie omieszkali wspomnieć w sekcji komentarzy. Niektórzy dzielili się również własnymi doświadczeniami - te, trzeba przyznać, są co najmniej niepokojące.

- Wspieram szpital Psychiatryczny w Gdańsku. Moja córka była dwukrotną pacjentką. Spała na korytarzu na materacu. Nawet jak trzeba było ją zabezpieczyć też leżała na materacu. W grudniu jak zapytałam jej co kupić dzieciom do szpitala, czego potrzebują? Powiedziała mi: papier toaletowy i mydło w płynie. Dramat- podzieliła się jedna z internautek.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  1. Andrzej Kosmala opublikował przejmujące nagranie. „Niedługo do was dołączę”
  2. Wyszło na jaw, jak zachowują się gwiazdy programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" za kulisami
  3. Ewa Krawczyk przeżywa śmierć męża: „śpię na jego połowie łóżka”

Źródło: SuperExpress, Instagam

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł