Swiatgwiazd.pl
Ewa Szykulska

youtube.com/kadr z "Hydrozagadka - Żar leje się z nieba"

Ewa Szykulska była ikoną PRL-u. Prawdziwą miłość odnalazła przypadkiem

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Ewa Szykulska do dziś jest jedną z najbardziej uznanych aktorek. Jej uroda i charakterystyczny głos sprawiły, że wraz ze swoim debiutem bardzo szybko stała się wielką gwiazdą. W życiu prywatnym o jej szczęściu zadecydował przypadek.

  • Ewa Szykulska zadebiutowała jako tytułowa wiolonczelistka w teledysku Skaldów.

  • Aktorka była niekwestionowaną gwiazdą lat 70. i 80. Zagrała m.in. w filmie Vabank, czy Kariera Nikodema Dyzmy.

  • Dzisiaj gwiazdę możemy podziwiać m.in. w popularnym serialu Netflixa.

Ewa Szykulska zadebiutowała jako tytułowa wiolonczelistka w teledysku Skaldów. Od tamtej pory jej kariera nabrała tempa. Później przyszły same najgłośniejsze kinowe tytuły. Wszystko zaczęło się jeszcze w czasie studiów, kiedy to uczyła się w Państwowej Wyższej szkole Teatralnej w Warszawie. 

Ewa Szykulska - gwiazda PRL-u 

Szykulska urodziła się w 1949 roku w Warszawie. Po skończeniu liceum zaczęła studia na Państwowej Wyższej szkole Teatralnej. Warszawa wciąż pozostawała miastem jej życia i tak jest do dzisiaj. Jak mówiła w jednym z wywiadów z czasów studenckich: 

- Nie było tej rozmaitości, ale wtedy to było nasze miasto

Właśnie w czasie studiów zadebiutowała w teledyskach Skaldów, co przyniosło jej ogromną sławę i rozpoznawalność. Prześliczna wiolonczelistka i Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał - nie było osoby, która nie znałaby tych utworów, a dla Ewy stały się one szczególnie ważne. To od tego wszystko się zaczęło. 

Na planie jednego z klipów poznała swojego pierwszego męża Janusza Kondratiuka, z którym jednak nie związała się na długo. 

Lata 70. i 80.

Chociaż na ekranie pojawiła się już pod koniec lat 60., to jednak lata 70. i 80. były dla niej najbardziej owocne. Zagrała m.in. w Hydrozagadce, Samochodziku i Templariuszach, Dziewczynach do wzięcia, Karierze Nikodema Dyzmy, czy Vabanku.

Wkrótce rozpadło się jej małżeństwo z Kondratiukiem. Niedługo później aktorka poznała prawdziwą miłość swojego życia - Zbigniewa Perneja. Do ich spotkania doszło jednak zupełnie przypadkiem. Gdy Szykulskiej zepsuł się samochód, zaczęła szukać do niego części. Trafiła wówczas na szefa Polmozbytu, z którym do dziś tworzy szczęśliwe małżeństwo.

- Kochany i odpowiedzialny - mówiła o nim w jednym z wywiadów. 

Chociaż oboje nigdy nie zdecydowali się na dziecko, dzisiaj gwiazda niczego nie żałuje. Czasem brakuje jej kogoś, kto mógłby ją motywować, ale nie zmieniłaby niczego w swoim życiu. W ostatnim czasie mogliśmy usłyszeć o jej kolejnych sukcesach. W 2020 r. zagrała w filmie Kolej na miłość, a w 2021 wcieliła się w rolę portierki w polskim serialu Netfliksa Sexify.

Życzymy pani Ewie jeszcze więcej sukcesów! 

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Plejada 

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >
królowa elżbieta

Plotki

Królowa Elżbieta postanowiła pokroić tort mieczem. "To jest bardziej niezwykłe!"

Czytaj więcej >
Julia Wróblewska_uśmiechnięta_chora

Plotki

Julia Wróblewska trafiła do szpitala. Na szczęście dłuższa hospitalizacja nie była konieczna. "Jak się pogorszy, to będę musiała wrócić"

Czytaj więcej >