Gdzie pracuje Maciej Orłoś? Żródło: facebook.com Maciej Orłoś

Gdzie pracuje Maciej Orłoś?

20 Styczeń 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Maciej Orłoś przez ponad 20 lat był związany ze stacją TVP, gdzie prowadził serwis informacyjny „Teleexpress”. Widzowie musieli być niezwykle zdumieni, gdy prezenter ogłosił swoją decyzję o odejściu ze stacji. Wielu z nich zastanawia się, co teraz robi.

Maciej Orłoś zadziwił widzów TVP, gdy zadecydował o odejściu ze stacji w 2016 roku. Jak sam przyznał, postanowił zrezygnować z pracy, bo „twarz ma się tylko jedną”. Zaraz potem rozpoczął pracę w telewizji Wirtualnej Polski, jednak ta współpraca zakończyła się szybciej, niż sam przypuszczał.

- Szanowni Państwo, drodzy Widzowie! Informuję, że od 01 kwietnia 2018 r. rozeszły się drogi zawodowe moje i Telewizji WP. Ta przygoda skończyła się szybciej niż zakładałem – napisał wtedy na swoim Facebooku.

Prezenter postanowił jednak nie zaprzestawać występów przed kamerą. Stworzył cykl Okiem Orłosia, który udostępnia na swoim fanpage’u na Facebooku. Prowadzi także szkolenia z wystąpień publicznych i wystąpień przed kamerą.

Od lipca 2020 roku prowadzi audycję Nowy Świt w Radiu Nowy Świat. Czterogodzinne pasmo zawiera między innymi przegląd prasy, rozmowy z gośćmi oraz przestawienie materiałów redaktorów stacji.

Prowadzi także kanał „W telegraficznym skrócie” w serwisie Youtube. Dzięki pomocy widzów udało mu się uzbierać 25 tysięcy złotych na rozwój projektu dzięki zbiórce przeprowadzonej n stronie Patronite.

- Jak ktoś słusznie powiedział, jedyna stała rzecz w życiu to zmiana. Trzy lata temu nie wyobrażałem sobie życia bez telewizji. Teraz nie wyobrażam sobie, że mógłbym nie mieć kanału na YouTube – powiedział.

W grudniu 2020 roku zaangażował się w pierwszy ekologiczny teatr na świecie, czyli Bohema House. Maciej Orłoś wystąpił w charakterze narratora podczas spektaklu online „Calineczka. Magia tkwi w naturze”.

- Moja rola w teatrze ekologicznym i zaangażowanie się w jego tworzenie było oczywiste z dwóch powodów – po pierwsze kwestie ekologii, które będą w nim realizowane - moje oddanie się dziennikarskie tematowi jest oczywiste - z cyklem „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce …” docieramy już do kilku milionów Polaków – powiedział w rozmowie z wirtualnymi mediami.

Następny artykuł