Grób Heleny Kołaczkowskiej na Powązkach Wojskowych uległ zniszczeniu. Artystka zmarła 2 lata temu
Słynna polska literatka oraz kompozytorka piosenek, Helena Kołaczkowska, została pochowana dwa lata temu na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Niedawno wyszło na jaw, że grób artystki zniszczono z nieznanych dotąd przyczyny.
Na początku 2020 roku odbyło się ostatnie pożegnanie Kołaczkowskiej, gdzie odbył się pogrzeb w otoczeniu bliskiej rodziny i przyjaciół. Piosenki pisane przez artystkę przez długi czas pozostają w pamięci jej wielbicieli, łagodząc ból po nagłej utracie. Niedawno jednej z reporterów polskiej Wikipedii wyjawił, że grób uwielbianej tekściarki został zniszczony, jednak do dziś nieznane są okoliczności wyrządzonych szkód.
Zniszczono grób Heleny Kołaczkowskiej
Nagłe doniesienie przekazał jeden z fotografów współpracujący z Wikipedią, Mateusz Opasiński. W mediach społecznościowych zamieścił post przedstawiający zniszczoną płytę grobu tekściarki, która pękła na trzy części. Na razie nie wiadomo, czy za uszczerbek odpowiada nieznany wandal, czy może ostatnie warunki atmosferyczne naruszyły strukturę miejsca spoczynku znanej artystki.
— Przykra sprawa. Płyta na grobie poetki i tekściarki Heleny Kołaczkowskiej, autorki między innymi niezapomnianego przeboju "Na prawo most, na lewo most", została rozbita. Być może był to wypadek, albo efekt niedawnych burz, tym niemniej grób jest zniszczony — pisał reporter pod zdjęciem zniszczonego grobu.
Helena Kołaczkowska zachwycała swoją twórczością
W czasach okupacji zasłynęła dzięki książkom dla dzieci oraz tekstom, które sama spisywała, inspirując się życiem codziennym. Przez trzydzieści lat stworzyła kilkanaście niezapomnianych utworów, które do dziś zachwycają miłośników muzyki rytmem oraz aktualnością słów.
Do największych przebojów artystki należą m.in. "Zwykle kocha się na wiosnę", "Na prawo most, na lewo most", "I wtedy marzysz", "Piosenka o pociągu" czy "Malowani szli na wojenkę".
Dodatkowo Helena Kołaczkowska stworzyła zbiór pieśni dla dzieci, który w ciekawy sposób przedstawiał znane historie najmłodszym. Wiele pokoleń wychowywało się na "Przygodach Pimpusia Sadełko" czy "Hebanowej baśni", które wyszły spod pióra utalentowanej tekściarki.
-
Skuteczne sposoby na wzmocnienie odporności u dzieci. Zapomnisz o ciągłym bieganiu do lekarza
-
Twoje dziecko skończyło 6 miesięcy? To jeden z najważniejszych momentów
-
Jaki naprawdę był Witold Pyrkosz? Znany aktor przekazał dopiero po jego śmierci
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.