Grzegorz Daukszewicz Żródło: youtube.com/kadr z serialu "Na dobre i na złe"

Grzegorz Daukszewicz był zarażony koronawirusem. Opowiedział, jak przeszedł chorobę

21 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Grzegorz Daukszewicz, gwiazdor serialu "Na dobre i na złe", opowiedział o swojej walce z koronawirusem. Zdradził kilka rad swoim fanom. Jak dzisiaj czuje się aktor?

  • Grzegorz Daukszewicz jest znany szerszej publiczności z roli Adama Krajewskiego w serialu Na dobre i na złe.
  • Aktor zdradził, jak udało mu się wygrać walkę z koronawirusem.
  • Swoje rady przekazał także Łukasz Simlat.

Grzegorz Daukszewicz jest znany szerszej publiczności z roli Adama Krajewskiego w serialu Na dobre i na złe. Ostatnio aktor podzielił się ze swoimi obserwatorami w mediach społecznościowych tym, jak przechodził walkę z koronawirusem i co mu najbardziej pomogło. Zdradził też, jak czuje się dzisiaj po przebytej chorobie.

Grzegorz Daukszewicz o koronawirusie

Jak donosi WP, Daukszewicz wyznał, jak udało mu się pokonać koronawirusa. Aktor przyznał, że na początku pomogła mu Aspiryna. Gwiazdor podkreślił też, jak ważne jest picie wody. Sam stosował napary z imbiru z dodatkiem miodu, kurkumy i cytryny.

- Nebulizator jeżeli macie problemy z oddychaniem - dodał aktor.

Grzegorz przyznał, że wciąż nie czuje się najlepiej. Wciąż ma wrażenie, jakby coś zalegało mu w płucach.

Dziś 95. urodziny królowej Elżbiety II. Jest najdłużej panującą głową Wielkiej BrytaniiDziś 95. urodziny królowej Elżbiety II. Jest najdłużej panującą głową Wielkiej BrytaniiCzytaj dalej

Daukszewicz przyznał, że w trakcie choroby miał bardzo długą izolację. Jak stwierdził, wpłynęło na to wiele czynników. Mimo ciągłego osłabienia, czuje się lepiej.

Apel Łukasza Simlata

Grzegorz Daukszewicz nie jest jedynym aktorem, który zmierzył się z koronawirusem. O swoich doświadczeniach opowiedział również Łukasz Simlat, aktor znany m.in. z serialu BrzydUla.

Jak podaje Fakt, Simlat przekazał swoje rady dla internautów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Gwiazdor zalecał, by zrezygnować z surowych warzyw i owoców. Najlepiej, by były one pieczone lub gotowane. Odradzał też spożywanie nabiału, który zapycha drogi oddechowe.

Co ciekawe, aktor radził odstawić cytrusy i witaminę C, ponieważ jak stwierdził, obniżają temperaturę, co sprzyja wirusowi. Ponadto Simlat zalecał, by w czasie choroby nie sięgać po produkty mięsne.

Aktor podkreślił, że mięso najlepiej spożywać dopiero w momencie, gdy choroba dobiega końca. Wtedy jednak należy ograniczyć się tylko do wołowiny. W trakcie choroby powinno się spożywać wywary z włoszczyzny na mięsie wołowym. Simlat radził też, by jak najwięcej się wygrzewać. Najlepiej moczyć nogi w gorącej wodzie wymieszanej z octem.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:


Źródło: Wp.pl, Fakt.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł