Swiatgwiazd.pl
Iga Krefft Teresa Lipowska

Facebook / M jak miłość

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

13 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Gwiazda ,,M jak miłość" opowiedziała szczerze o swoich problemach psychicznych. Iga Krefft opowiedziała ile kosztuje ją zawód aktorki - od 6 lat zmaga się z nerwicą i epizodami depresyjnymi.

  • Iga Krefft od lat wciela się w postać Uli w serialu ,,M jak miłość".

  • W obszernym wpisie na Instagramie aktorka opowiedziała o swoich problemach psychicznych.

  • Zdradza, że dużo lepiej by się czuła gdyby w odpowiednim czasie się udała do specjalisty.

Iga Krefft to popularna aktorka młodego pokolenia, która już się może pochwalić wieloma sukcesami i ciekawymi projektami. Jednak teraz otwiera się na temat ciemnej strony życia w blasku fleszy. Opowiedziała o swojej nerwicy, epizodach depresyjnych a nawet myślach samobójczych.

Iga Krefft z ,,M jak miłość" szczerze o swoich problemach psychicznych

Iga Krefft to młoda artystka, działająca w wielu obszarach. Większości jest znana z roli Uli w ,,M jak miłość", występowała także w popularnym show Polsatu ,,Twoja twarz brzmi znajomo". Krefft działa także w branży muzycznej, pod pseudonimem Ofelia wydała dwa lata temu płytę.

Wydawać by się mogło, że młodej aktorce można tylko pozazdrościć tak obfitego w sukcesy zawodowe życia. Jednak w najnowszym poście na Instagramie Iga Krefft opowiedziała jaką cenę musiała zapłacić za tak intensywne życie. Opowiedziała o tym, że od 19 roku życia zmaga się z nerwicą, epizodami depresyjnymi oraz myślami samobójczymi.

W obszernym wpisie podzieliła się tym jak egzaminy, szkoła teatralna i praca w zawodzie negatywnie wpłynęły na jej psychikę. Opowiedziała jak przez lata nieleczona choroba się w niej kumulowała, aż do stanu krytycznego, kiedy organizm zaczął jej odmawiać posłuszeństwa.

- W końcu organizm powiedział STOP. Wtedy już nie było odwrotu. Zaburzenia akcji serca, notoryczna senność, dramat z każdej sytuacji, płacz o pierdoły, generalnie moje całe życie stało się jakimś filmem katastroficznym - podzieliła się artystka.

ślub-od-pierwszego-wejrzenia

Kamil Węgrzyn szczerze o żonie. „Totalnie nie była w moim guście”

CZYTAJ DALEJ

Aktorka z ,,M jak miłość" apeluje o dbanie o zdrowie psychiczne

Na początku swojego wyznania Iga Krefft przyznała, że bała się wcześniej opowiadać o swoich problemach ze strachu przed krytyką. Uznała jednak, że jej historia może pomóc komuś w kryzysie. Aktorka przekonuje by nie odwlekać w czasie wizyty u specjalisty i by nie bać się prosić o pomoc.

- Dostałam leki, bo to była jedyna opcja wtedy i po kilku miesiącach życie odzyskało sens. Serio - jedna krótka decyzja o tym, aby pójść do specjalisty i zacząć terapię zmieniła moje życie - przekonuje aktorka z ,,M jak miłość".

Gratulujemy Idze Krefft odwagi w mówieniu otwarcie o kwestiach zdrowia psychicznego oraz dołączamy się do apelu, by dbać o zdrowie psychiczne.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: Instagram / Iga Krefft

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >