Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tyle Kasia Dowbor dostaje od państwa. Gdy gwiazdy narzekają na emerytury, ona ma powód do dumy
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 19.06.2024 09:37

Tyle Kasia Dowbor dostaje od państwa. Gdy gwiazdy narzekają na emerytury, ona ma powód do dumy

Katarzyna Dowbor emerytura
Fot. KAPIF

Katarzyna Dowbor zdradziła, jak wygląda jej emerytura. Prowadząca “Pytanie na śniadanie” z zadowoleniem patrzy na przyznaną kwotę.

Katarzyna Dowbor ma pełne ręce pracy

Katarzyna Dowbor od kilku lat przebywa na emeryturze, jednak cały czas jest aktywna zawodowo. Prezenterka telewizyjna swoją karierę rozpoczynała w TVP. Obecnie prowadzi “Pytanie na śniadanie”. Uwielbiane przez polskich widzów show mocno nadwyrężyło zdrowie gwiazdy, która ostatnio musiała odreagować podczas zagranicznego urlopu.

Choć wiele gwiazd rodzimego show-biznesu narzeka na niską kwotę emerytury, Katarzyna Dowbor do nich nie należy. Dzięki ciągłej aktywności zawodowej oraz oszczędnościom gwiazda telewizji w pełni cieszy się życiem seniorki.

Nagle zniknął z mediów. Jego emerytura to "żenada". Co się stało z Rudim Schuberthem? 72-letnia Krystyna Pawłowicz ma niezłe dochody. Pensja, emerytura...

Jaką emeryturę ma Katarzyna Dowbor?

Wielu polskich artystów ostatnio zmierzyło się z realiami niskich emerytów. Gwiazdy skarżą się, że miesięczna kwota nie zaspokaja ich potrzeb. Inne zdanie ma natomiast Katarzyna Dowbor, która z zadowoleniem patrzy na wsparcie finansowe. 

Prezenterka telewizyjna przez 30 lat pracowała na etacie, przez co otrzymała odpowiednią wypłatę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona. Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam. Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok – to było jak z pierwszą pensją. Przełomowym momentem był jednak ten, kiedy dostałam kartę emeryta. Dzięki temu mogę za darmo jeździć tramwajem i autobusem — powiedziała Katarzyna Dowbor “Super Expressowi”. 

Emerytura Katarzyny Dowbor. Dokładna kwota

"Super Express" wyliczył, że Dowbor może liczyć na comiesięczne wypłaty z ZUS-u w wysokości około 4000 zł netto.

W porównaniu do innych sław to prawdziwe kokosy. Przykładowo Michał Wiśniewski może liczyć na 200 złotych, Alicja Majewska na 1000, a Marek Piekarczyk… na 7.

Katarzyna Dowbor – Wielka Gala Gwiazd Plejady 2024, fot. KAPIF
Katarzyna Dowbor, fot. KAPIF
Katarzyna Dowbor
Katarzyna Dowbor, fot. KAPIF