Jacek Kurski odpowiedział na zaczepkę Maty Żródło: Jan Bielecki/East News; instagram.com/33mata

Jacek Kurski odpowiedział na utwór Maty. Nazwał go "wulgarnymi wynurzeniami"

3 Kwiecień 2021 Karol OsińskiKarol Osiński

Kilka dni temu swoją premierę miał nowy utwór popularnego rapera młodego pokolenia, Michała "Maty" Matczaka pt. "Patoreakcja". Reprezentant SBM Label w swoim tekście zawarł kilka odniesień do popularnych polityków, czy redaktorów. Jednak tym, co wywołało największe zamieszanie w polskich mediach, były wulgarne słowa skierowane do prezesa Telewizji Polskiej, Jacka Kurskiego. Szef TVP nie pozostał obojętny i postanowił odpowiedzieć 20-letniemu raperowi.

  • Mata zaatakował Jacka Kurskiego w swojej piosence pt. "Patoreakcja"
  • Jacek Kurski odpowiedział na zaczepkę
  • Utwór zebrał już niespełna 8 milionów wyświetleń

O Michale "Macie" Matczaku Polacy po raz pierwszy mieli okazję usłyszeć przed dwoma laty, kiedy jego piosenka pt. "Patointeligencja" stała się viralem polskiego internetu. Dzisiaj raper jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych graczy młodego pokolenia. Nic dziwnego, że "Patoreakcja" zebrała tak wiele pozytywnych recenzji. A jak zareagował Jacek Kurski?

Jacek Kurski odpowiedział "Macie" na "Patoreakcję"

W życiu Jacka Kurskiego ostatnio wiele się pozmieniało. Prezes Telewizji Polskiej od niedawna może nazywać się szczęśliwym ojcem Anny Klary Teodory. Niestety obowiązki zawodowe zatrzymały szefa TVP i nie mógł być obecny przy narodzinach córki, jednak swoją nieobecność nadrobił, kiedy odebrał córeczkę i żonę ze szpitala.

Fotoreporterzy i dziennikarze na wieść o planowanym pierwszym spotkaniu Kurskiego z córeczką wybrali się pod placówkę szpitalną, by uwiecznić całą sytuację. Prezes TVP nie zapomniał o pięknym bukiecie czerwonych róż, który po chwili znalazł się w rękach Joanny Kurskiej, a także nosidełku dla nowo narodzonej Anny.

Jednak niedługo po tych wspaniałych chwilach wydarzyła się mało spodziewana chwila. Jacek Kurski został publicznie zaatakowany przez młodego rapera Michała "Matę" Matczaka, który w swojej najnowszej piosence pt. "Patoreakcja" użył niecenzuralnych słów, skierowanych w stronę szefa Telewizji Polskiej, oraz samej stacji telewizyjnej.

Piotr Cyrwus może wrócić do serialu Piotr Cyrwus może wrócić do serialu "Klan"Czytaj dalej

Słowa rapera nie były bezpodstawne, bowiem sprawa miała dotyczyć jego ojca, który jakiś czas temu miał zostać bezpodstawnie oskarżony przez TVP. Niedługo po zaczepce "Maty" Jacek Kurski został poproszony przez dziennikarzy "Faktu" o komentarz w tej sprawie:

- Odebrałem wczoraj żonę i nowo narodzone dziecko ze szpitala. Jest Wielki Tydzień. Mimo najlepszej woli nie znajduję w sobie potrzeby zainteresowania się jakimikolwiek wulgarnymi wynurzeniami. Zwyczajnie na to nie zasługuję - powiedział prezes TVP w rozmowie z "Faktem".

Czy Mata może zostać oskarżony?

Wywołana przez Matę sytuacja spowodowała, że w sieci zawrzało. Utwór przesłuchało już niespełna 8 milionów użytkowników, a licznik bardzo szybko idzie w górę. W teledysku piosenki mogliśmy oglądać m.in. Kubę Wojewódzkiego, który niedługo potem przeprowadził z raperem wywiad dla tygodnika "Polityka".

Panowie poruszyli temat, czy sprawa może trafić do sądu. Reprezentant SBM Label odpowiedział, że wg przekazywanych mu informacji przez swojego tatę, prof. Marcina Matczaka, który z wykształcenia jest prawnikiem, użyte przez niego zwroty nie są zniesławieniem.

Co więcej, nie są także namową do czynienia wspomnianych w utworze rzeczy. Jacek Kurski nie jest jedyną znaną postacią, która została poruszona w utworze młodego rapera. Matczak wspomniał m.in. o Jarosławie Jakimowiczu, czy Krystynie Pawłowicz.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: hhns.pl

Następny artykuł