Swiatgwiazd.pl
Jacek Kurski odpowiedział na zaczepkę Maty

Jan Bielecki/East News; instagram.com/33mata

Jacek Kurski odpowiedział na utwór Maty. Nazwał go "wulgarnymi wynurzeniami"

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Kilka dni temu swoją premierę miał nowy utwór popularnego rapera młodego pokolenia, Michała "Maty" Matczaka pt. "Patoreakcja". Reprezentant SBM Label w swoim tekście zawarł kilka odniesień do popularnych polityków, czy r

  • Mata zaatakował Jacka Kurskiego w swojej piosence pt. "Patoreakcja"

  • Jacek Kurski odpowiedział na zaczepkę

  • Utwór zebrał już niespełna 8 milionów wyświetleń

O Michale "Macie" Matczaku Polacy po raz pierwszy mieli okazję usłyszeć przed dwoma laty, kiedy jego piosenka pt. "Patointeligencja" stała się viralem polskiego internetu. Dzisiaj raper jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych graczy młodego pokolenia. Nic dziwnego, że "Patoreakcja" zebrała tak wiele pozytywnych recenzji. A jak zareagował Jacek Kurski?

Jacek Kurski odpowiedział "Macie" na "Patoreakcję"

W życiu Jacka Kurskiego ostatnio wiele się pozmieniało. Prezes Telewizji Polskiej od niedawna może nazywać się szczęśliwym ojcem Anny Klary Teodory. Niestety obowiązki zawodowe zatrzymały szefa TVP i nie mógł być obecny przy narodzinach córki, jednak swoją nieobecność nadrobił, kiedy odebrał córeczkę i żonę ze szpitala.

Fotoreporterzy i dziennikarze na wieść o planowanym pierwszym spotkaniu Kurskiego z córeczką wybrali się pod placówkę szpitalną, by uwiecznić całą sytuację. Prezes TVP nie zapomniał o pięknym bukiecie czerwonych róż, który po chwili znalazł się w rękach Joanny Kurskiej, a także nosidełku dla nowo narodzonej Anny.

Jednak niedługo po tych wspaniałych chwilach wydarzyła się mało spodziewana chwila. Jacek Kurski został publicznie zaatakowany przez młodego rapera Michała "Matę" Matczaka, który w swojej najnowszej piosence pt. "Patoreakcja" użył niecenzuralnych słów, skierowanych w stronę szefa Telewizji Polskiej, oraz samej stacji telewizyjnej.

Słowa rapera nie były bezpodstawne, bowiem sprawa miała dotyczyć jego ojca, który jakiś czas temu miał zostać bezpodstawnie oskarżony  przez TVP. Niedługo po zaczepce "Maty" Jacek Kurski został poproszony przez dziennikarzy "Faktu" o komentarz w tej sprawie:

- Odebrałem wczoraj żonę i nowo narodzone dziecko ze szpitala. Jest Wielki Tydzień. Mimo najlepszej woli nie znajduję w sobie potrzeby zainteresowania się jakimikolwiek wulgarnymi wynurzeniami. Zwyczajnie na to nie zasługuję - powiedział prezes TVP w rozmowie z "Faktem".

Czy Mata może zostać oskarżony?

Wywołana przez Matę sytuacja spowodowała, że w sieci zawrzało. Utwór przesłuchało już niespełna 8 milionów użytkowników, a licznik bardzo szybko idzie w górę. W teledysku piosenki mogliśmy oglądać m.in. Kubę Wojewódzkiego, który niedługo potem przeprowadził z raperem wywiad dla tygodnika "Polityka".

Panowie poruszyli temat, czy sprawa może trafić do sądu. Reprezentant SBM Label odpowiedział, że wg przekazywanych mu informacji przez swojego tatę, prof. Marcina Matczaka, który z wykształcenia jest prawnikiem, użyte przez niego zwroty nie są zniesławieniem.

Co więcej, nie są także namową do czynienia wspomnianych w utworze rzeczy. Jacek Kurski nie jest jedyną znaną postacią, która została poruszona w utworze młodego rapera. Matczak wspomniał m.in. o Jarosławie Jakimowiczu, czy Krystynie Pawłowicz.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Zbigniew Zamachowski ma nową ukochaną? Zakochał się w znanej aktorce

  • Wszyscy modlili się o Krzysztofa Krawczyka. Jest nagła wiadomość

  • Zenek Martyniuk zafundował synowi prezent. Cena jest kolosalna

Źródło: hhns.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >