Kurski wybierał imię dla dziewczynki Żródło: Wywiad z Jackiem Kurskim z grudnia 2020 roku; screen youtube.com/JastrząbPost

Jacek Kurski wyjaśnił znaczenie imion swojej córki

31 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Niedawno Jacek Kurski i jego żona stanęli przed jedną z trudniejszych rodzicielskich rozterek - para musiała wybrać odpowiednie imię dla dziewczynki, która lada dzień miała zostać ich małą córeczką. Wiemy już, że dziecko przyszło na świat w pełni zdrowia, a młoda mama i pociecha opuściły już szpital. Kurscy postawili na imiona Anna Klara Teodora. Wiemy, dlaczego wyłonili spośród morza dostępnych opcji właśnie te trzy.

  • Jacek i Joanna Kurscy doczekali się pierwszego wspólnego dziecka
  • Dziewczynka otrzymała imiona Anna Klara Teodora
  • Wszystkie imiona zostały “zapożyczone” od krewnych prezesa TVP
  • Mała Anna już teraz pokazuje charakterek

Wybór imienia dla dziewczynki (podobnie jak dla chłopca) to niełatwa sprawa. Zadanie przeszperania sieci w poszukiwaniu najpiękniejszego, najlepiej pasującego do nienarodzonego dziecka imienia niejednego rodzica przyprawiło już o ból głowy. Podobny los spotkał niedawno Jacka i Joannę Kurskich, którzy powitali na świecie pierwsze wspólne dziecko.

Jacek i Joanna Kurscy wybrali idealne imiona dla dziewczynki. Co oznaczają?

Jacek Kurski, który w ostatnich tygodniach intensywnie myślał nad wyborem imienia dla dziewczynki, ostatnio gościł w mediach być może częściej niż kiedykolwiek. Medialny ciąg zainteresowania utrzymywał się w jego przypadku od lipca 2018 roku, gdy do sieci trafiła wieść o ślubie prezesa TVP z byłą dyrektor stacji Joanną Klimek.

Był to drugi raz, gdy Jacek Kurski stanął na ślubnym kobiercu. Ślub cywilny odbył się 31 lipca 2018 roku; kościelny dwa lata później w Łagiewnikach. Zainteresowania ze strony tabloidów nie osłabiła wiadomość o stanie błogosławionym Joanny Kurskiej - doniesienia dotarły do mediów na początku 2021 roku. Od tamtej pory kolejne informacje o ciąży pani Kurskiej wzbudzały niemałe emocje.

I tym sposobem, dnia 25 marca 2021 roku, Kurscy doczekali się zdrowej córki. Jeszcze tego samego dnia uradowany, świeżo upieczony ojciec podzielił się radosną nowiną z internautami, publikując stosowny post na Twitterze. Przy okazji wyjawił również, jakie imiona dla dziewczynki zostały wyselekcjonowane przez niego i małżonkę.

Poznaliśmy cennik świątecznych przysmaków w sklepie Ani LewandowskiejPoznaliśmy cennik świątecznych przysmaków w sklepie Ani LewandowskiejCzytaj dalej

Córka Jacka Kurskiego otrzymała imiona Anna Klara Teodora. Okazuje się, iż każde z imion dla dziewczynki Kurskich ma swoje znaczenie. Anna to imię, którego używała mama prezesa TVP. Propozycja ta została nie tylko zaakceptowana, ale nawet i podrzucona przez wybrankę szefa TVP, Joannę.

Drugie imię dla dziewczynki, na jakie zdecydowali się Kurscy, znów ma podłoże w rodzinnych powiązaniach. Klarą ochrzczono bowiem starszą siostrę matki prezesa TVP. Właśnie to imię otrzymała również pierworodna córka Roberta i Anny Lewandowskich.

Imię Teodora powiela rodzinne powiązania - miała tak na imię babcia Jacka Kurskiego. Wychodzi więc na to, że decyzje odnośnie imienia dla dziewczynki podjęte przez Kurskich oddały w pewien sposób hołd krewnym prezesa TVP. Ciekawe, czy małżonkowie podążyliby podobnym tokiem myślenia, gdyby spodziewali się chłopca.

Anna Klara Teodora pokazała charakterek

Tuż po opuszczeniu szpitala przez szczęśliwą, pełną już rodzinę, Kurscy chętnie rozmawiali z przedstawicielami mediów na temat małej córeczki. Okazuje się, że Anna Klara Teodora już teraz pokazała pazur. Zdaniem swojej mamy, dziewczynka jest temperamentna, jak na dziecko prezesa przystało.

- Anna jest cudowna. Jak głaszczę ją po główce, to czuję włosy męża, bo ma już kilka włosków. Jest temperamentna jak córka prezesa - wyjawiła Joanna Kurska.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: o2.pl, Pudelek, Twitter, Gala, Parenting

Następny artykuł