Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja lifestyle quizy
Swiatgwiazd.pl > Lifestyle > Jak poprawnie wykonać masaż gua sha? Tłumaczymy krok po kroku
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.03.2022 09:57

Jak poprawnie wykonać masaż gua sha? Tłumaczymy krok po kroku

gua sha
@vladeep, canva.com

Specjaliści od pielęgnacji coraz częściej inspirują się tradycjami Dalekiego Wschodu. Jednym z zabiegów, którego korzyści dla skóry są bardzo liczne, dzięki czemu staje się coraz bardziej popularny na całym świecie, jest chiński masaż Gua Sha. Jak poprawnie wykonać go w domu?

Masaż Gua Sha coraz częściej pojawia się w ofertach salonów piękności, SPA czy też gabinetów odnowy. Takie zabiegi są jednak bardzo drogie, a nic nie stoi na przeszkodzie, by nie wykonywać ich samodzielnie, w domu. Oto poradnik, dzięki któremu wykonasz go poprawnie.

Jak wykonać masaż Gua Sha w domu?

Masaż skóry twarzy przy pomocy naturalnych kamieni jest bardzo popularny - jednym z nich jest zabieg wykonywany tzw. płytką Gua Sha. Płytka ta wykonana jest najczęściej z jadeitu lub kwarcu, a kształtem przypomina serce. Dobrej jakości przyrząd jest idealnie gładki, bez zgrubień czy ostrych krawędzi - to bardzo ważne, by nie uszkodzić naskórka.

Masaż płytką Gua Sha, jeśli jest wykonywany systematycznie, ma bardzo pozytywny wpływ na wygląd skóry. Jego działanie opiera się na pobudzeniu przepływu krwi w komórkach oraz ich dotlenieniu, co pomaga zmniejszyć obrzęki, zmarszczki, opuchnięcia czy zaczerwienienia. Masaż ten działa liftingująco i odprężająco.

Płytki Gua Sha po każdym zabiegu należy dokładnie umyć i zdezynfekować, aby nie doprowadzić do rozwoju bakterii na ich powierzchni i późniejszego przeniesienia ich na skórę. Masaż ten nie jest odpowiedni dla osób z cerą trądzikową lub zmianami zapalnymi, ponieważ ze względu na sposób używanych narzędzi może wpłynąć na rozprzestrzenienie się choroby.

Masaż Gua Sha - poradnik krok po kroku

Masaż płytką Gua sha można wykonywać codziennie, jako stały element pielęgnacji, rano lub wieczorem. Sam przyrząd można trzymać w lodówce - chłodna powierzchnia jeszcze lepiej poradzi sobie z opuchnięciami i porannymi workami pod oczami.

  1. Przed wykonaniem masażu należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. Po oczyszczeniu warto nałożyć ulubiony olejek (szczególnie polecamy ten z pestek malin lub winogron albo nasion czarnuszki) lub serum czy krem, by naskórek był lekko natłuszczony.

  2. Masaż należy zacząć od szyi - płytkę kilkukrotnie przesuwamy powolnym ruchem od obojczyków do żuchwy.

  3. Masując twarz, przesuwamy delikatnie kamień ku górze, kierując dłoń od środka twarzy do jej zewnętrznych brzegów; od brody do kącików żuchwy, od ust w kierunku uszu, od okolic nosa do kości jarzmowych.

  4. Kilkukrotne, delikatne przesunięcie płytką po skórze poniżej oczu, w kierunku na zewnątrz, może pozbyć się zasinień i worków pod oczami.

  5. Każdy ruch należy powtórzyć od 5 do 10 razy, tak by cały zabieg trwał około kwadransa.

  6. Po zabiegu należy usunąć z twarzy resztki użytego wcześniej oleju. Jeśli zastosowałyście serum lub krem, można je pozostawić do wchłonięcia.

kamień gua sha
Kamień gua sha, fot. Viva Luna Studios, Unsplash

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Kawalcowi po koncercie WOŚP puściły nerwy. Cugowski wścieknie się po jego słowach

  2. Ulubienica widzów po niemal 20 latach zniknie z "M jak miłość"? Aktorka przerwała milczenie

  3. Horoskop na pierwszy tydzień lutego. Co zdarzy się w najbliższych dniach?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: superpharm.pl

Tagi: gua sha masaż
Powiązane
Eurowizja junior 2024, fot. Instagram
Co wiesz o Konkursie Piosenki Eurowizji Junior? Każdy miłośnik konkursu musi znać odpowiedzi na te pytania