Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jaką emeryturę będzie dostawał Zenek Martyniuk? Jest konkretna kwota
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 17.06.2024 13:35

Jaką emeryturę będzie dostawał Zenek Martyniuk? Jest konkretna kwota

Emerytura Zenka Martyniuka
fot. KAPiF

Gwiazdy zazwyczaj narzekają głośno na swoje emerytury. Inaczej jest w przypadku Zenka Martyniuka. On zabezpieczył swoją przyszłość. Otrzyma z ZUS-u pokaźną sumkę.

Kariera Zenka Martyniuka

Zenek Martyniuk to jedna z największych gwiazd disco-polo w kraju. Karierę zaczynał kilka dekad temu jako wokalista zespołu Akcent. Z miejsca podbił serca swoich fanów, którzy pokochali jego piosenki. Na brak pracy król muzyki tanecznej na pewno nie może narzekać. 

Przez ostatnie lata był mocno związany z TVP. Występował na koncertach organizowanych przez stację, ale przede wszystkim był gwiazdą Sylwestra Marzeń z Dwójką. Nowe władze otwarcie mówią jednak o tym, że nie chcą kontynuować tej współpracy.

Telewizja przez ostatnie lata miała twarz Zenona Martyniuka, co też nie było przypadkowe i co wielu ludzi oburzało - mówił dyrektor generalny TVP Tomasz Sygut.

72-letnia Krystyna Pawłowicz ma niezłe dochody. Pensja, emerytura... Majka Jeżowska pochwaliła się, ile wynosi jej emerytura. Dużo? "Absolutnie nie narzekam"

Ilze zarabia Zenek Martyniuk?

Jakiś czas tremu "Gazeta Wyborcza postanowiła prześwietlić zarobki Zenka. Okazuje się, że na brak pieniędzy nie może narzekać. Według szacunków gazety za jeden koncert zgarnia 30 tys. złotych, a za sylwestrową noc dwa razy więcej. Koncertów wokalista potrafi zagrać nawet 300 w ciągu całego roku. 

Wyborcza szacuje też zyski z tantiemów. Płyta “Przekorny los” miała przynieść mu 600 tys. złotych, a wcześniejszy krążek “Prawdziwa miłość to ty” to zysk rzędu 200 tys. złotych.

Wokalista disco-polo zarabia również na licznych kontraktach reklamowych. Współpraca ze znaną siecią sklepów oferujących sprzęt RTV i AGD miał wzbogacić jego konto o milion złotych. Jak przekazała gazeta, roczne zyski Martyniuka mogą sięgać nawet 7 mln złotych. W związku z tym, co z jego emeryturą?

Jaką emeryturę dostanie Zenek Martyniuk?

Większość gwiazd show-biznesu otwarcie narzeka na swoje emerytury. W mediach wypowiadają się na temat niskich kwot, które wypracowali i mówią o tym, że będą musiały pracować dużo dłużej, niż przewiduje to polskie prawo pracy. Niewielu jednak z nich zadbało o to, aby odprowadzać odpowiednie składki. 

Zenek Martyniuk jest w zupełnie innej sytuacji. Król disco-polo nie zaniedbał tego aspektu życia i zadbał o godną emeryturę. Każdego miesiąca odprowadza wysoką składkę, która pozwoli mu mieć emeryturę w wysokości 5 tys. złotych. 

Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości 4000 złotych, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie, jak przyjdzie na to czas - powiedział w wywiadzie dla "Super Expressu".

Zdaje się, że Zenek Martyniuk jest jedną z nielicznych gwiazd, która tak zabezpieczyła swoją emeryturę. 

Zenek Martyniuk, fot. KAPiF
Zenek Martyniuk, fot. KAPiF
Zenek Martyniuk, fot. KAPiF
Zenek Martyniuk, fot. KAPiF