Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Wysokie koszty pogrzebu Barbary Sienkiewicz
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 16.06.2024 15:23

Wysokie koszty pogrzebu Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz
fot. East News

7 czerwca służby odnalazły zmarłą Barbarę Sienkiewicz w jej własnym mieszkaniu. Aktorka była znana jako "najstarsza matka w Polsce". Niestety pojawiły się kłopoty z organizacją jej ostatniego pożegnania. Wydłużający się termin generuje spore koszty. 

Nie żyje Barbara Sienkiewicz. Problemy z organizacją pogrzebu

Barbara Sienkiewicz stała się głośną postacią mediów, gdy w wieku 60 lat powitała na świecie bliźniaki: Anię i Piotra. Początkowo uważano, że po śmierci aktorki dzieci trafią pod opiekę jej znajomej, posłanki Wandy Nowickiej. Sytuacja jednak się komplikuje, ponieważ nie odnaleziono jeszcze testamentu potwierdzającego wolę zmarłej.

Kłopoty pojawiają się także w temacie organizacji pogrzebu. Barbara Sienkiewicz nie wyznaczyła spadkobiercy, przez co przygotowanie ostatniego pożegnania jest dość skomplikowane.

Mamy problem, bo pani Barbara nie wyznaczyła nikogo na spadkobiercę. Nie ma zatem żadnej osoby, która mogłaby pobrać zasiłek pogrzebowy i zorganizować pogrzeb - mówi Światu Gwiazd Beata Bauer z sekretariatu Biura Związku Artystów Scen Polskich.

Zanim jednak dojdzie do pogrzebu, śmierć Barbary Sienkiewicz już zaczęła generować koszty. Wszystko ze względu na przechowywanie zwłok aktorki.

Zrobiono to dopiero po śmierci "najstarszej matki". Teraz już nikt nie ma wątpliwości kim była Tylko u nas: Już wiadomo, co czeka dzieci Barbary Sienkiewicz. "Taka jest procedura"

Horrendalne koszty pogrzebu Barbary Sienkiewicz. Do rozwiązania sprawy nalicza się niemała suma

Choć szczegóły pogrzebu nie są jeszcze znane, wiadomo, że zmarła jest przechowywana do tego momentu w kostnicy. Warszawskie placówki pobierają z tego tytułu opłaty, które od czasu śmierci Barbary Sienkiewicz zdążyły już urosnąć do sporej kwoty.

Według szpitala Bielańskiego opłata za przechowywanie ciała dłuższy niż 72 godziny od zgonu wynosi 65 złotych za każdą kolejną rozpoczętą dobę. Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii informuje natomiast o początkowej kwocie 324 złote, która po upływie 72 godzin, a następnie są do niej doliczane 58 złotych za dobę.

Biorąc pod uwagę fakt, że informacja o śmierci aktorki została podana publicznie 7 czerwca, wysokość kwoty za przechowywanie ciała jest dość spora. Co, jednak gdyby przechowywaniem zwłok Barbary Sienkiewicz zajął się cmentarz, na którym prawdopodobnie spocznie? 

Tutaj też wchodzą w grę różne, kosztowne, opcję. Zwlekanie z pogrzebem aktorki wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Niestety koszty pogrzebu Barbary Sienkiewicz rosną z dnia na dzień. Przez niejasną sytuację z pochówkiem i brak wskazanego spadkobiercy, konieczne jest czekanie na decyzję sądu w tej sprawie. Minęło już wiele dni od śmierci Basi, a sprawa, jak można się domyślać, nie zostanie rozwiązana z dnia na dzień. To wszystko generuje niestety rosnące koszty pochówku, którego w tej sytuacji prawdopodobnie nie pokryje zasiłek pogrzebowy od państwa - mówi dla Świata Gwiazd osoba z otoczenia zmarłej.

Przypomnijmy, że aktualnie wysokość zasiłku pogrzebowego przyznawanego przez państwo to zaledwie 4 tys. złotych.

Szczegóły pogrzeby Barbary Sienkiewicz

W mediach nie brak doniesień, że Barbara Sienkiewicz spocznie w rodzinnym grobie na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie. To tam aktorka pochowała już swoją matkę i babcię. 

Jest możliwość, aby jej ciało zostało przechowywane w "przechowalnie zwłok" do momentu pogrzebu. Coraz częściej widzimy jednak, że na pogrzebie gwiazd zamiast tradycyjnej trumny znajduje się urna z prochami zmarłej osoby. W taki sposób pożegnano m.in.: Marzenę Kipiel-Sztukę. Jeśli w przypadku Barbary Sienkiewicz również zdecydowano by się na kremację, trzeba się mierzyć z kosztem 950 złotych.

Im dłużej jednak nie są znane szczegóły pogrzebu aktorki, tym organizacja będzie bardziej kosztowna. Na razie jednak priorytetem dla sądu są nieletnie dzieci "najstarszej matki w Polsce".

Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Horrendalne koszty pogrzebu Barbary Sienkiewicz, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Barbara Sienkiewicz odwiedzała grób matki, fot. East News

Źródło: centrumzagorze.pl, cmentarzekomunalne.com.pl, bielanski.bip-e.pl