Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jeżowska zaczynała 45 lat temu. Tak wyglądała w Sopocie
Anna Lipska
Anna Lipska 26.05.2024 06:58

Jeżowska zaczynała 45 lat temu. Tak wyglądała w Sopocie

Majka Jeżowska, Polsat Hit Festiwal 2024
Fot. KAPiF; AKPA

Sopot 2024. Jubileuszowy koncert Majki Jeżowskiej. Jak wyglądała wokalistka, która od 45 lat jest na scenie? Zdjęcia.

Majka Jeżowska: kariera

Majka Jeżowska przez większość słuchaczy kojarzona jest jako artystka, która w pstrokatym stroju tańczy na scenie i śpiewa hity dla dzieci. Piosenki takie jak “A ja wolę moją mamę”, “Kolorowe dzieci” czy “Wszystkie dzieci nasze są”, wywindowały ją na szczyt popularności, która z czasem wcale nie mija. Ostatnio jednak jej utwory kierowane są już do dorosłej publiczności.

Chociaż od premiery utworów minęły lata, to do dziś grane są w rozgłośniach radiowych i na okolicznościowych imprezach. Mało jednak kto wie, że Jeżowska ma na koncie nie lada sukces. Jest pierwszą polska artystką, której przebój puściła stacja MTV! 

W 1981 roku wyleciała do Stanów Zjednoczonych i na kilka lat zamieszkała w Chicago. Jej talent i urodę dostrzegli twórcy zespołu Heat N Serve, a jej wyrazisty wizerunek sprawił, że zaczęto ją nazywać polską Cyndi Lauper.

W 1984 roku ukazał się singiel “Rats on a Budget”, do którego klip wygrał międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez, a następnie był emitowany w najróżniejszych stacjach telewizyjnych i rozgłośniach radiowych w Ameryce, w tym w tamtejszej MTV. Poniżej możecie zobaczyć to dzieło.

Właśnie trawa festiwal w Sopocie. Majka Jeżowska świętuje 45 lat na scenie. Jak dziś wygląda?

Cichopek pręży się w kusych szortach, ale to jej stopy w centrum uwagi Nie poznaliśmy Majki Jeżowskiej! Czy to naprawdę ona? Zdjęcia z premiery zadziwiają

Majka Jeżowska zoperowała nos

Majka Jeżowska kilka miesięcy temu udzieliła wywiadu, w którym przyznała się do operacji nosa. Okazuje się, że ta część twarzy była od lat źródłem jej wielkich kompleksów.

Trudno jest zaakceptować swój nos, który był złamany w dzieciństwie i zaczął rosnąć krzywo, aż zrobił się na nim garb. W dodatku często bolał. Przez lata nie zrobiłam operacji z braku kasy, odwagi, dobrego adresu lekarza… Nie mogłam „okiełznać” tego nosa w telewizji, na występach, bo tylko z jednej strony w miarę dobrze wyglądał. Wszyscy graficy mi poprawiali nos po sesjach zdjęciowych – wyznała Majka.

Jeżowska uznała w końcu, że pora na zmiany. Chciała mieć prosty nos oraz swobodę oddychania. W tej samej rozmowie zdradziła, że zrobiła to tylko dla siebie. W sobotę 25 maja świętowała w Sopocie 45-lecie pracy na scenie. Jak wyglądała? Wygląda na to, że postanowiła wrócić do klimatów znanych z początków swojej kariery. Nie tylko w prezentowanych utworach.

Jak wyglądała Majka Jeżowska w Sopocie?

Po Polsatu po 14 latach wróciła Kasia Cichopek. To właśnie ona poprowadziła koncert Majki Jeżowskiej.

Kasia została zaproszona jako współprowadząca jubileusz Majki Jeżowskiej i to zaproszenie przyjęła. Będzie to dla niej powrót na deski Opery Leśnej po czternastoletniej przerwie w Polsacie. W 2010 roku prowadziła w sopockim amfiteatrze festiwal Top Trendy - mówił jej agent.

Na jubileuszowym koncercie Jeżowskiej zabrzmiały przeboje dobrze znane słuchaczom. Mogliśmy usłyszeć je jednak w odświeżonej, bardziej nowoczesnej aranżacji. Majka zaśpiewała piosenki takie jak "Najpiękniejsza w klasie", "Wszystkie dzieci nasze są", "Na plaży", "Od rana mam dobry humor", "Laleczka z saskiej porcelany", "Dłonie", "On nas nie kochał" oraz wielki przebój "A ja wolę moją mamę". Na scenie towarzyszyła jej też Krystyna Prońko oraz Malik Montana.

W związku z powrotem do starych przebojów, Majka pokazała się w odpowiedniej stylizacji, utrzymanej w estetyce znanej z początków jej kariery. Jeżowska założyła różową kurtkę bomberkę, ozdobioną kryształkami, czarną bluzkę z cekinami, a największe wrażenie zrobiła spódnica z żółtych i różowych strzępków materiału.

Majka Jeżowska, Polsat Hit Festiwal, strój, stylizacja, zdjęcia
Majka Jeżowska, Polsat Hit Festiwal 2024, fot. AKPA
Majka Jeżowska, Polsat Hit Festiwal, strój, stylizacja, zdjęcia
Majka Jeżowska i Malik Montana, Polsat Hit Festiwal 2024, fot. KAPiF
Majka Jeżowska, Polsat Hit Festiwal, strój, stylizacja, zdjęcia
Majka Jeżowska, Polsat Hit Festiwal 2024, fot. KAPiF
Majka Jeżowska, Polsat Hit Festiwal, strój, stylizacja, zdjęcia
Majka Jeżowska, Polsat Hit Festiwal 2024, fot. KAPiF