Swiatgwiazd.pl
Justyna Steczkowska

TRICOLORS/East News

Justyna Steczkowska pochowała mamę. Przez pandemię pogrzeb odbył się pół roku po jej śmierci

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Justyna Steczkowska nie będzie dobrze wspominać końcówki 2020 roku. Nie jest to spowodowane jedynie pandemią koronawirusa, a śmiercią jej ukochanej mamy, Danuty Steczkowskiej, która zmarła 15 listopada. Aby pochować rodzicielkę, piosenkarka musiała czekać aż pół roku, co spowodowane było restrykcjami związanymi z pandemią.

  • Mama Justyny Steczkowskiej zmarła 15 listopada

  • Jej pogrzeb odbył się dopiero pół roku później, 15 maja

  • Było to spowodowane obostrzeniami w odniesieniu do pandemii koronawirusa

Danuta Steczkowska wychowała dwie utalentowane córki, Justynę i Magdalenę. Zmarła po długiej i ciężko przebytej chorobie w wieku 77 lat. Piosenkarki musiały długo czekać, by pożegnać swoją mamę.

Pogrzeb Danuty Steczkowskiej

Niedługo po śmierci mamy Justyny i Magdaleny Steczkowskich w sieci zaczęły pojawiać się informacje, że zostanie pochowana u boku swojego zmarłego wiele lat temu małżonka, Stanisława na cmentarzu komunalnym, znajdującym się w Stalowej Woli.

Z uwagi na pandemię koronawirusa cała uroczystość w trybie pilnym musiała zostać przesunięta w czasie. Wówczas piosenkarki jeszcze nie spodziewały się, że przyjdzie im czekać aż tak długo na ostatnie pożegnanie swojej ukochanej mamy.

Ceremonia pogrzebowa Danuty Steczkowskiej odbyła się równo sześć miesięcy po jej śmierci, 15 maja w kościele parafialnym w Cieklinie w powiedzie Jasielskim. To tam, a nie w Stalowej Woli spoczęły prochy mamy słynnych piosenkarek.

Duda - ea

Jak wygląda siostra Andrzeja Dudy? Anna może pochwalić się idealną sylwetką

CZYTAJ DALEJ

Mama Justyny Steczkowskiej zmarła po długiej i wyczerpującej chorobie. Ostatnie trzy lata życia spędziła w miejscowości Stare Budy Radziejowickie, gdzie mieszkała w domu Justyny. Duchowny, odprawiający mszę pożegnalną wygłosił bardzo wzruszające pożegnanie od córek Danuty Steczkowskiej.

- Tak mi Mamo jest smutno bez Ciebie, brak Twych słów i ciepła Twych rąk, lecz Ty pewnie wolisz być w niebie, a tu jest pusty kąt. Tak mi Mamo jest smutno bez Ciebie, czy powrócić wolno ci tu? Leczy Ty pewnie wolisz być w niebie, chociaż ja proszę wróć - dyktuje słowa księdza portal „jaslo.naszemiasto.pl”

Kim była Danuta Steczkowska?

Mama Justyny i Magdaleny Steczkowskich wraz z małżonkiem Stanisławem doczekali się jeszcze siedmioro dzieci. Swojego małżonka poznała w drugiej połowie lat 60. XX w., a pobrali się w roku 1967.

Danuta Steczkowska była bardzo zasłużoną i wieloletnią nauczycielką śpiewu. Przez lata prowadziła Chór Chłopięco-Męski o nazwie „Cantus”. Razem z nim zwiedziła wiele krajów w Europie, m.in.: Francję, Niemcy, Włochy, Danię, Belgię, czy Czechosłowację.

Kobieta zadbała również, by jej rodzina kojarzona była przede wszystkim z muzyką, zatem zdecydowała się założyć zespół „Muzykująca rodzina Steczkowskich”, z którym wydała aż cztery albumy.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: se.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >