Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Córka Małgorzaty Pieńkowskiej została aktorką. Pojawiła się na planie „M jak miłość”
Barbara Bujar
Barbara Bujar 19.05.2021 02:00

Córka Małgorzaty Pieńkowskiej została aktorką. Pojawiła się na planie „M jak miłość”

Małgorzata Pieńkowska - córka
TRICOLORS/East News

Małgorzata Pieńkowska od ponad dwudziestu lat wciela się w rolę Marysi Rogowskiej – jednej z głównych bohaterek serialu „M jak miłość”. Nie każdy wie, że przez prawie trzy lata w tym samym formacie występowała także jej córka. Ina Sobala, która w tym roku skończy 30 lat, jest bowiem początkującą aktorką. Kogo zagrała w popularnym serialu?

  • Małgorzata Pieńkowska była żoną Jacka Sobali, z którym doczekała się jednej córki

  • Ina Sobala poszła w ślady sławnej mamy i została aktorką. Zgrała m.in. w „M jak miłość”

  • „Mama broniła mnie przed tym całym światem” – mówiła Ina w rozmowie dla DDTVN

Małgorzata Pieńkowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek w Polsce. Mimo że w trakcie swojej dotychczasowej kariery odegrała łącznie kilkadziesiąt ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych, widzowie najbardziej kojarzą ją z serialem „M jak miłość”. Nie da się ukryć, rola Marysi Rogowskiej przyniosła aktorce sporą popularność.

Kim jest córka Małgorzaty Pieńkowskiej?

Zanim Małgorzata Pieńkowska dołączyła do obsady serialu „M jak miłość”, wyszła za Jacka Sobalę – znanego dziennikarza radiowego i telewizyjnego. W tym samym roku na świecie pojawiła się córka małżeństwa, która za kilka miesięcy będzie świętować swoje trzydzieste urodziny. Ina Sobala postanowiła pójść w ślady sławnej mamy. Córka Małgorzaty Pieńkowskiej i Jacka Sobali ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Jeszcze przed otrzymaniem dyplomu zadebiutowała na wielkim ekranie, kiedy zagrała rolę pacjentki w filmie „Najlepszy”. Od 2017 roku regularnie występuje w kolejnych produkcjach. Ina Sobala zagrała między innymi w „Żmijowisku” i „Chyłka. Inwigilacja”. Największym zaskoczeniem jest jednak jej angaż w „M jak miłość”. Okazuje się, że młoda aktorka występowała w serialu przez blisko trzy lata. Wcielała się w nim w postać Agnieszki – córki Teresy. Jakiś czas temu pożegnała się jednak z produkcją.

(…) po prawie trzech latach pracy, postanowiłam opuścić serial „M jak miłość” – napisała wówczas na Instagramie.

Małgorzata Pieńkowska nie chciała, by jej córka została aktorką?

O rozwijającej się karierze aktorskiej Ina Sobala opowiedziała podczas jednej z rozmów dla „Dzień Dobry TVN”. Jak wspomniała, zawsze stara się słuchać swojego serca i intuicji. Najpewniej to właśnie one pozwoliły jej podjąć decyzję o zostaniu aktorką. Choć dla wielu może to wydawać się niezrozumiałe, popularna mama nigdy jej do tego nie namawiała. Wręcz przeciwnie – jak wyznała 30-latka, znana mama nigdy nie chciała wychowywać jej w błysku fleszy, a co więcej, narzucać jej planów na przyszłość. Z całych siła starała się zapewnić Inie normalne dzieciństwo. Pozwoliła też, by młoda kobieta zadecydowała sama o swojej ścieżce zawodowej. - Mama nie chciała stworzyć ze mnie małej aktorki, bardzo broniła mnie przed tym całym światem – dodała. Jak widać, decyzja o zostaniu aktorką była bardzo opłacalna. Ina Sobala pojawia się bowiem w coraz to nowszych produkcjach. Najnowszym filmem z jej udziałem jest „To musi być miłość”. Życzymy córce Małgorzaty Pieńkowskiej powodzenia!

pieńkowska-i-sobala
Małgorzata Pieńkowska i Ina Sobala w 2018 roku (źródło: TRICOLORS/East News)

Małgorzata Pieńkowska i Ina Sobala w 2018 roku (źródło: TRICOLORS/East News)

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Super Express, Filmweb

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi: