Karolina Sawka Żródło: kadr z filmu "W pustyni i w puszczy" 2001; screen youtube.com/Arami 45

Metamorfoza Karoliny Sawki znanej z roli Nel we "W pustyni i w puszczy"

19 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Karolina Sawka dała się poznać rodakom dwie dekady temu. Właśnie wtedy młodziutka aktorka wystąpiła w filmie “W pustyni i w puszczy”. Dziś po małej “Nel” nie ma już śladu - Karolina Sawka wyrosła na piękną kobietę. Po długiej przerwie od obcowania przed kamerą pojawiła się w dwóch hitowych serialach telewizyjnych.

  • Karolina Sawka zachwyciła widzów rolą małej Nel z “W pustyni i w puszczy”
  • Obecnie ma 29-lat; wyrosła na zjawiskowo piękną kobietę
  • Po długiej przerwie wystąpiła w dwóch popularnych serialach telewizyjnych

O imieniu i nazwisku Karoliny Sawki cała Polska usłyszała w 2001 roku, gdy ukazała się niezapomniana ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza “W pustyni i w puszczy”. Tysiące widzów pokochało młodą aktorkę za rolę Nel, która wraz z filmowym Stasiem próbowała wrócić do ojca. Wydaje się, że po latach z malutkiej Nel zostało niewiele - 29-letnia już aktorka prezentuje się jako dorosła, zjawiskowa kobieta.

Metamorfoza Karoliny Sawki

Gdy Karolina Sawka zadebiutowała na ekranie jako Nel, miała zaledwie 10 lat. Szybko zaskarbiła sobie przychylność widzów, stając się ulubienicą publiczności. Jej talent aktorski został zauważony - Karolina Sawka otrzymała za rolę w “Pustyni i w puszczy” aż dwie festiwalowe nagrody.

Po latach trudno doszukiwać się w dorosłej już aktorce malutkiej Nel. Choć na lata Karolina Sawka odpuściła sobie występy przed kamerą, od dawna jest aktywna w mediach społecznościowych, dzięki czemu fani mogą podejrzeć, jak filmowa podopieczna Stasia prezentuje się teraz.

Na instagramowym profilu Karoliny Sawki dominują jej własne zdjęcia. Filmowa Nel wciąż nosi długie, brązowe włosy. Na tym podobieństwa do dziewczynki sprzed lat w dużej mierze się jednak kończą - Karolina Sawka chętnie nakłada na twarz subtelny makijaż, niekiedy urozmaicony mocniejszym pociągnięciem szminki. Uwagę przyciągają także piękne, brązowe oczy aktorki.

Katarzyna Dowbor szczerze o swojej chorobieKatarzyna Dowbor szczerze o swojej chorobieCzytaj dalej

Z zamieszczonych w social mediach publikacji można wywnioskować, że Karolina Sawka lubi nosić wyraziste, roślinne wzory. Często pozuje do zdjęć w luźnych strojach. Warto wspomnieć, że aktorka odznacza się także szczupłą, zdrową sylwetką. Zmianę dostrzegają również fani, którym wciąż zdarza się odnieść do roli Karoliny Sawki sprzed lat.

- Ostatnio oglądałam ,,W pustyni i w puszczy'' jak byłaś malutka a teraz takie WoooW (zachowano pisownie oryginalną - przypis red.) - podzieliła się jedna z internautek.

“W pustyni i w puszczy” to nie wszystko

Po premierze hitowego filmu “W pustyni i w puszczy” Karolina Sawka na wiele lat zniknęła z ekranu. Nie oznacza to jednak, że porzuciła aktorstwo - wręcz przeciwnie. Sawka może pochwalić się ukończeniem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi; studiowała na Wydziale Aktorskim. Ostatecznie zakończyła edukację w 2018 roku.

Zdobycie odpowiedniego kierunkowego wykształcenia otworzyło przed Karoliną Sawką pewne zawodowe możliwości. W latach 2018-2019 aktorka występowała w jednym z najsłynniejszych polskich seriali TVP “M jak Miłość”. Na potrzeby produkcji wcieliła się w rolę szefowej Pawła Zduńskiego, Kalinę.

W 2020 Karolina Sawka zdecydowała się na udział w kolejnej hitowej produkcji. Pojawiła się w serialu “Pierwsza miłość” - zagrała Magdę, kobietę z niełatwą przeszłością. Czas pokaże, czy aktorka zdecyduje się rozkręcić karierę zawodową i pokazać w kolejnych serialowych lub filmowych projektach - trzymamy kciuki!

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Onet, Instagram

Następny artykuł