Klaudia Kulawik po latach Żródło: youtube.com Killer

Jako 11-latka podbiła scenę „Mam talent". Dziś Klaudia Kulawik ma 23 lata, trudno ją rozpoznać

7 Luty 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Klaudia Kulawik wyszła na scenę i pokazała, że mimo młodego wieku potrafi niesamowicie śpiewać. Choć show nie wygrała, dotarła do finału, po drodze zdobywając serca widzów. Dziś ma 23 lata i pierwszą solową płytę na koncie. W niczym nie przypomina nieśmiałej 11-latki.

  • Klaudia Kulawik zajęła 2. miejce w I edycji „Mam talent"
  • Po udziałe w show skupiła się na nauce
  • W 2019 roku nagrała pierwszą EP-kę

Klaudia Kulawik była uczestniczką pierwszej polskiej edycji „Mam talent". Na casting wybrała trudną piosenkę dla tak młodej wokalistki - „Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena. Okazało się jednak, że dosonale sobie poradziła, a jej wykonanie przypadło do gustu jurorom. Dostała się do kolejnego etapu, a niezwykłe umiejętności doprowadziły ją do samego finału.

Co robiła Klaudia Kulawik po „Mam talent"?

Fani ta;ent show na pewno pamętają momentm gdy nieśmiała 11-latka wyszła na scenę. Gdy zaczęła śpiewać od razu poraziła jury swomj mocnym głosem, a po występie publiczność zgotowała jej owację na stojąco. Najbardziej jednak przemówiła do Agnieszki Chylińskiej, która nie kryła łez wzruszenia wystąpieniem młodej wokalistki. Dziś występ można zobaczyć na kanale Killer w serwisie Youtube.

W finale zmierzyła się z grupą akrobatyczną Melkart Ball, której występ zebrał więcej głosów widzów. Klaudia Kulawik zajęła drugie miejsce, a wszyscy wróżyli jej wielką karierę, bowiem wielokrotnie udowodniła, że potrafi śpiewać jak dojrzała artystka.

Dziewczynka cały czas się uczyła w Ryczówku, Chechle, a ptem Katowicach. Naukę w szkole podstawowej łączyła z nauką w szkole muzycznej. Dostawała wiele wyróżnień, pokazując, że jest uzdolniona w wieku dziedzinach, takich jak recytacja czy plastyka.

Piotr Żyła ma powody do radości. Była żona wyznała całą prawdę na temat dzieciPiotr Żyła ma powody do radości. Była żona wyznała całą prawdę na temat dzieciCzytaj dalej

Po wygranej słuch zaginął o młodej gwieździe aż do 2012 roku, dy jako 15-latka nagrała piosenkę „With a Friend You Know" do filmu „Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa". Autorami słów była autralijska gwiazda Ella Hooper i Jan Skubiszewski, muzykę zaś napisał Cezary Skubiszewski, laureat australijskich Oscarów.

Czym dziś zajmuje się gwiazda „Mam talent"?

Klaudia Kulawik postanowiła jednak, że najpierw zajmie się swoją edukacją, a dopiero później karierą. Została absolwentką szkoły muzycznej II stopnia. Uczyła sie także w jednej z najlepszych muzycznych uczelni wyższych w Europie, British and Irish Modern Music Institute.

Na scenę muzyczną powróciła w 2019 roku ze swoim singlem „Woman Phenomenally”, do którego nakręciła teledysk. Tekst jest aranżacją wiersza Mayi Angelou, a utwór zapowiadał pierwszą EP-kę artystki.

- Kiedyś byłam dziewczynką, dziś młodą kobietą. Nieidealną, niewymiarową, nieperfekcyjną, za to bardziej świadomą, dojrzalszą, pewniejszą siebie i ambitną. W klipie zaśpiewa dla Was ‚goddes’ woman. Choć ten obrazek to tylko skrawek tego, czym kobiecość jest. Na co dzień jestem zwykła, najzwyklejsza. Choć to nie grzech czuć się pięknie! A tak też się czułam się na planie teledysku — fenomenalnie! Wsłuchajcie się słowa! - napisała podczas promocji singla.

Na albumie znalazło się łącznie 5 piosenek, w tym „Po cichutku” i „Pentantonic”. Nie licząc„Woman Phenomenally”, do wszystkich sama napisała słowa. Współpracowała z Pawłem Tomaszewskim, Michałem Kapczukiem oraz Grzegorzem Kańtochem.

W 2019 roku ponownie stanęła na scenie „Mam talent", uświetniając swoim występem jeden z odcinków i wykonując swój utwór. Podczas rozmowy z prowadzącymi show przyznała, że przez lata nieobecności stawiała na naukę.

W 2020 roku z kolei wzięła udział w #hot16challange. Ponadto jest aktywna na Instagramie, gdzie prezentuje nie tylko muzykę, ale też swoje oszałamiające stylizacje. Trzeba przyznać, że wyrosła na piękną, pewną siebie kobietę. Nie ma śladu po nieśmiałej dziewczynce o przerażonym spojrzeniu i w krótkiej fryzurze - dziś tryska optymizmem, a jej znakiem rozpoznawczym są długie blond włosy.

Klaudia Kulawik

Klaudia Kulawik

Źródła fotografii: instagram.com klaudia.kulawik

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: RMF MAXXX, Instagram

Następny artykuł