Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk

Jan BIELECKI/East News

Krzysztof Krawczyk wiódł ciekawe życie, o kilku faktach mogą nie wiedzieć nawet fani

7 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Weronika Dadok

Udostępnij:

Po odejściu tak wspaniałego artysty, którym był Krzysztof Krawczyk wielu jego fanów, przyjaciół, a w szczególności członkowie rodziny pogrążyli się w smutku. W sieci pojawiło się mnóstwo materiałów upamiętniającyc

  • Trzy małżeństwa Krzysztofa Krawczyka

  • Sakrament namaszczenia artysty

  • Adopcja córek przez muzyka i jego żonę

  • Poważny wypadek rodziny Krawczyków

  • Kapliczka w ogrodzie znanego muzyka

Krzysztof Krawczyk przeszedł wiele w swoim życiu, na jego drodze pojawiały się zarówno wzloty, jak i upadki. Był przyjacielski i nigdy nie wywyższał się, mimo swojej popularności. Między innymi właśnie to czyniło go wyjątkowym. 

Niespotykane umiejętności sceniczne i wybitny głos pozostaną w naszej pamięci na długo. 

Krzysztof Krawczyk był żonaty 3 razy, jednak z ostatnią związał się na zawsze

Krzysztof Krawczyk był żonaty trzy razy, jednak to z ostatnią z wybranek postanowił zostać już do samego końca. To właśnie Ewa okazała się największą miłością piosenkarza, który sam podkreśla, że to właśnie ona uratowała go z nałogu narkotykowego i pomogła wyjść z ogromnego psychicznego rozbicia. 

To właśnie Ewie zawdzięczał swoje szczęśliwe życie, aż po sam grób. Para poznała się w 1982 roku w USA, podczas trasy koncertowej. Nie jest tajemnicą, że Krzysztof Krawczyk był sporym amantem i kochał otaczać się kobietami. Nie zmieniło to jednak jego drogi, którą finalnie dzielił tylko ze swoją małżonką. 

Niestety z jedną osobą nie potrafił nawiązać z tego powodu dobrej relacji. Był nim syn, który nie mógł pogodzić się z faktem, że jego ojciec zdecydował się żyć u boku innej kobiety niż jego matka. Mimo wielu prób nawiązania relacji rodzicielskiej nie udało się jej w pełni odbudować. 

Sakrament namaszczenia Krzysztofa Krawczyka

Gwiazdor wielokrotnie przyjmował sakrament ostatniego namaszczenia, dokonuje się tego rytuału w momencie, gdy człowiek podupada na zdrowiu. Krzysztof Krawczyk podkreślał w wielu swoich wypowiedziach, że powszechnie istnieje błędne przeświadczenie, że ma on miejsce tylko na łożu śmierci. 

Prawda jest zupełnie inna - namaszczenie może być dokonywane osobom strapionym, które potrzebują duchowego wsparcia. Dzięki temu Bóg może umocnić i pomóc podźwignąć słabości - tak uważał piosenkarz. 

Krzysztof Krawczyk miał trzy adoptowane córki 

Mało kto ma również świadomość, że Krzysztof Krawczyk miał trzy adoptowane córki (dzieci siostry jego żony). Miał z nimi doskonały kontakt, a całą swoją miłość przekazał właśnie Sylwii, Kasi oraz Basi. Zapewnił im bardzo dobry byt i pomagał, gdy tego potrzebowały. 

Dziewczynki niestety prawie nie znały swojego biologicznego ojca, Krzysztof Krawczyk tym bardziej chciał otoczyć je ojcowską miłością, co w efekcie mu się udało. 

Poważny wypadek Krzysztofa Krawczyka

W 1988 roku gwiazdor miał poważny wypadek, w którym odniósł liczne obrażenia twarzy, głowy, a także złamał nogę. Ucierpiał również jego syn, który był nieprzytomny przez wiele dni. Żona Ewa miała wstrząśnienie mózgu. 

Wypadek miał miejsce 28 czerwca 1988 roku, Krzysztof Krawczyk zasnął za kierownicą i obudził go tylko potężny huk. Wydarzenie zmieniło życie jego oraz całej rodziny.

Kapliczka w ogrodzie Krzysztofa Krawczyka

Artysta był niezwykle wierzącym człowiekiem, zawdzięcza to swojej żonie Ewie. W ogrodzie miał także kapliczkę, dzięki której wyraźniej czuć było obecność Boga.

Choć muzyk z początku wiódł życie grzesznika, dopiero ostatnia żona wpłynęła na jego pozytywną zmianę. Po śmierci ojca artysta odsunął się od Boga, uważając, że ten nie powinien odbierać mu ukochanej osoby, skoro sam jest miłością. Wówczas stał się nieoficjalnie ateistą. 

Pojawienie się w jego życiu Ewy przyniosło zmiany. Pod jej wpływem zbliżył się do Boga, stawiając także kapliczkę z figurą Chrystusa i Matką Boską. 

Źródło: Własne

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Przekazano pierwsze informacje ws. pogrzebu Krzysztofa Krawczyka. Kiedy i gdzie zostanie pochowany?

  • (https://swiatgwiazd.pl/Doda%20pokazała przejmującą bliznę na ramieniu. Ma związek z byłym partnerem "Doda pokazała przejmującą bliznę na ramieniu. Ma związek z byłym partnerem")

  • Serial "Na Wspólnej" pożegnał Krzysztofa Krawczyka. Poruszenie wśród fanów

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >