Krzysztof Ziemiec - wykształcenie Żródło: Fot. kadr z "Wiadomości"

Wykształcenie Krzysztofa Ziemca

19 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Krzysztof Ziemiec od lat związany jest z Telewizją Polską i rozgłośnią RMF FM. Choć ukończył pracownię radiową polsko-amerykańskiego studium dziennikarskiego, wcześniej został absolwentem Polityki Warszawskiej. Jakie wykształcenie zdobył?

  • Krzysztof Ziemiec zdobył popularność jako prowadzący „Wiadomości” na antenie TVP1
  • Obecnie dziennikarz prowadzi „Teleexpress” i współpracuje z RMF FM
  • Kim z wykształcenia jest jeden z ulubionych prezenterów TVP?

Krzysztof Ziemiec jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy TVP. Świadczyć może o tym fakt, że dwukrotnie sięgał on po statuetkę Telekamer – w 2011 roku w kategorii „Informacje – osobowość” i w 2012 roku w kategorii „Prezenter informacji”. Przed laty otrzymał także Wiktora jako „Najpopularniejszy prezenter telewizyjny”.

Kariera Krzysztofa Ziemca

Pracę jako dziennikarz Krzysztof Ziemiec rozpoczął w Programie III Polskiego Radia. Był świeżo po studiach, kiedy został prowadzącym audycji „Zapraszamy do Trójki”. Później związał się z TVN24. Widzowie stacji mogą kojarzyć go z serwisów informacyjnych oraz magazynu „24 godziny”.

Przełom w karierze Krzysztofa Ziemca nastąpił w 2004 roku, kiedy ten przeszedł do Telewizji Polskiej i został prowadzącym „Wiadomości”. Z czasem na jego konto wpadły też takie programy publicystyczne jak: „Kwadrans po ósmej”, „Debaty Polaków” i „A dobro Polski?”. Przez pewien czas Ziemca mogli oglądać także widzowie „Panoramy” w TVP2.

Kilka lat później dziennikarz został prowadzącym kolejnych programów publicystycznych. Były to „Z refleksem” i „Polskie sprawy” oraz magazyn „Niepokonani”. W 2011 roku Ziemca zaangażowano natomiast w program interwencyjny „Celownik”. Z biegiem czasu dziennikarz pojawił się też w „Mam inne zdanie”, „Prawdę mówiąc”, „Gość Wiadomości”, „Kwadrans polityczny”, „Studio Zachód” czy „Minęła dwudziesta”.

Nie żyje wokalista Doug ParkinsonNie żyje wokalista Doug ParkinsonCzytaj dalej

W lutym 2019 roku Krzysztof Ziemiec zrezygnował z posady w „Wiadomościach” i został przeniesiony do „Teleexpressu”, którego prowadzeniem zajmuje się do dziś. Cały czas współpracuje też z rozgłośnią RMF FM, gdzie każdą sobotę prowadzi audycję „Gość Krzysztofa Ziemca”.

Kim z wykształcenia jest Krzysztof Ziemiec?

Nie da się ukryć, że Krzysztof Ziemiec może pochwalić się sporym doświadczeniem dziennikarskim. Uwielbiany prezenter TVP nie od zawsze kształcił się jednak w tym kierunku.

Choć Krzysztof Ziemiec ukończył pracownię radiową polsko-amerykańskiego studium dziennikarskiego, wcześniej studiował na Politechnice Warszawskiej. Obecny prezenter TVP jest bowiem absolwentem Wydziału Inżynierii Środowiska.

Rodzina i wypadek

Krzysztof Ziemiec ma żonę Danutę, z którą doczekał się trójki dzieci. 22 czerwca 2008 roku rodzina przeżyła chwile grozy. Wszystkim groziło niebezpieczeństwo, gdy w mieszkaniu zapłonęła parafina. Z opresji najbliższych uratował Krzysztof Ziemiec.

Dziennikarz wyniósł z mieszkania garnek z płonąca substancją, na skutek czego doznał poważnych obrażeń. Ciało Ziemca zostało uszkodzone w niemal 50 procentach. Prezenter „Wiadomości” na jakiś czas musiał zrobić sobie przerwę w pracy i zatroszczyć się o swoje zdrowie.

Krzysztof ZiemiecKrzysztof Ziemiec w 2013 roku (źródło: TRICOLORS/East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Onet Wiadomości, wikipedia.org

Następny artykuł