Księżna Diana i książę Karol Żródło: wikipedia.org Nick Parfjonov domena publiczna

Książę Karol oświadczył się księżnej Dianie bez pierścionka. Kupił go dopiero później

22 Luty 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Księżna Diana nie miała łatwego życia. Jak się okazuje, nawet zaręczyny z księciem Karolem były dalekie od ideału, przynajmniej według niektórych. Utarło się, że to wyjątkowo romantyczne wydarzenie nie może się obejść bez obiecującego pierścionka. Jak się okazało, swój dostała po fakcie, a w dodatku słowa świeżo upieczonego narzeczonego były co najmniej nietypowe.

Księżna Diana nie była szczęśliwa w małżeństwie z księciem Karolem, jednak gdy się zaręczali, niczego się nie spodziewała. Jeden z najpiękniejszych dni w życiu niemal każdej kobiety wyglądał dla niej dosyć oryginalnie.

Księżna Diana nie dostała pierścionka podczas zaręczyn

Romantyczne filmy, seriale czy książki przyzwyczaiły nas, że zaręczyny to wyjątkowe wydarzenie. Okoliczności powinny być starannie zaplanowane, a kobieta powinna zostać obdarowana pierścionkiem, który symbolizuje miłość ukochanego. U księżnej Diany było jednak inaczej.

Książę Karol zaskoczył lady Di pytaniem, czy za niego wyjdzie. Spencer była tym bardziej zdumiona, że zdecydował się oświadczyć zwykłej dziewczynie. Zgodziła się i powiedziała, że go kocha. Odpowiedź jednak mogłaby zwalić z nóg nie jedną romantyczkę. Jej przyszły mąż miał odpowiedzieć w bardzo nietypowy sposób.

- Spytał, czy za niego wyjdę. Nie mieściło mi się to w głowie. Byłam zwykłą przedszkolanką. (...) Roześmiałam się, ale on był śmiertelnie poważny. Zaakceptowałam to i się zgodziłam. Wykrzyknęłam, że go kocham, a on odpowiedział "cokolwiek to znaczy" i dopiero po chwili dodał: "Ja też cię kocham" - wspomniała w wywiadzie.

Wiemy, jak wygląda i gdzie pracuje żona Mateusza Morawieckiego. Musi mieć sporo obowiązkówWiemy, jak wygląda i gdzie pracuje żona Mateusza Morawieckiego. Musi mieć sporo obowiązkówCzytaj dalej

Co więcej, książę Karol nie miał przygotowanego pierścionka zaręczynowego. Księżna Diana dostała go dopiero później, a co więcej, sama go wybrała. Rozwścieczyła tym królową Elżbietę II i znawców dworskiej etykiety.

Czemu pierścionek zaręczynowy księżnej Diany wzbudził tyle kontrowersji?

W brytyjskiej rodzinie królewskiej utarło się, że to mężczyzna wybiera kobiecie pierścionek zaręczynowy, zdając się na własny gust. Co więcej, musi być unikatowy, więc wybór gotowej biżuterii był wykluczony. Zazwyczaj pierścionek był wykonywanie na specjalne zamówienie.

Księżna Diana natomiast wybrała się do jednego z najlepszych jubilerów w Wielkiej Brytanii, gdzie sama wybrała klejnot z katalogu. Przyszłej pannie młodej najbardziej spodobał się 12-karatowy cejloński szafir oraz 14 diamentów osadzonych w 18-karatowym białym złocie.

Biżuterią oficjalnie pochwaliła się 6 lutego 1981 roku, jednak nie wzbudził zachwytu królowej Elżbiety II. Była oburzona, że lady Di łamie tradycję. Dziś jest jednym z najcenniejszych rzeczy należących do rodziny królewskiej, a nosi go księżna Kate, żona syna Diany, Williama.

księżna Diana

Replika pierścionka zaręczynowego księżnej Diany, źródło: wikimedia commons, autor: Ann Porteus

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł