Letnia opalenizna utrzyma się przez całą jesień! Wystarczy, że rozetrzesz to na skórze
Jak utrzymać opaleniznę? Dla wielu osób wakacje już się skończyły, a muśnięte słońcem ciało jest jedną z pamiątek po udanym urlopie. Są jednak osoby, które dopiero teraz korzystają z niższych cen i mają szansę na upragniony letni wypoczynek. Niestety, w Polsce panuje już chłodna jesień, a słońce coraz rzadziej przebija się zza chmur. Znamy sposób na utrzymanie opalenizny nie tylko przez całą jesień, ale i zimę! Jak to zrobić?
Jak zatrzymać opaleniznę do wiosny? Ten sposób jest niezawodny
Nie tylko kremy, czy zabiegi kosmetyczne są w stanie wpłynąć na wygląd naszej skóry po opalaniu. Okazuje się, że dietę zaczynamy od… środka! Dieta może mieć duże znaczenie, a dokładniej produkty, które uczynią skórę bardziej pomarańczową. Co warto jeść, aby zachować opaleniznę?
- marchew,
- żółte i czerwone warzywa, np. papryka i pomidory,
- niektóre owoce, np. brzoskwinie i morele,
- zielone warzywa liściaste, np. sałata, brokuł i szpinak,
- suplementy diety.
Opalenizna jesienią i zimą. W ten sposób ograniczysz znikanie oznak lata
Dużym błędem, który popełniamy, chcąc zachować zdrową opaleniznę, jest branie gorących pryszniców. Taki zabieg negatywnie wpływa na skórę, a naskórek złuszcza się, odbudowując się, jako jasny, naturalny. Prowadzą one również do szybkiego wyparowania wilgoci ze skóry, a co za tym idzie, zmiany jej kolorytu. Zanikaniu opalenizny sprzyjają też intensywne peelingi i szczotkowanie na sucho, oraz wszystko, co podrażnia skórę.
Jak szybko się opalić? Możesz postawić też na sztuczne metody
Solarnium od lat nie cieszy się dobrą sławą. Zdaniem wielu osób uzależnia, a także może wpływać na optyczne postarzanie się skóry. Zamiast tego, proponujemy opalanie natryskowe, lub stosowanie specjalnych samoopalaczy. Kremy nie są już aż tak popularne. Zamiast tego królują pianki i mgiełki w zestawie z poręczną rękawicą.