Poniosło cię na słoneczku? Skóra piecze i jest zaczerwieniona? Te sprawdzone domowe sposoby z pewnością przyniosą natychmiastową ulgę poparzonej skórze i szybko ją wyleczą.
Które olejki do opalania są najlepsze? Oto 5 propozycji naszej redakcji. Wszystkie kupisz w przystępnych cenach w drogeriach.
Wygrywają niemalże wszystkie rankingi i są najczęściej wybierane jako alternatywa zdrowego opalania.
A w dodatku pięknie pachnie i to prawdziwy must have tego lata!
Będziecie zachwyceni tym poleceniem, koniecznie go przetestujcie podczas najbliższego plażowania. To wspaniały balsam chłodzący.
Pełny blask i rozświetlenie jest pożądane od kilku dobrych sezonów. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych na rynku kosmetyków, które pozwolą wam osiągnąć ten efekt.
Jak utrzymać opaleniznę? Dla wielu osób wakacje już się skończyły, a muśnięte słońcem ciało jest jedną z pamiątek po udanym urlopie. Są jednak osoby, które dopiero teraz korzystają z niższych cen i mają szansę na upragniony letni wypoczynek. Niestety, w Polsce panuje już chłodna jesień, a słońce coraz rzadziej przebija się zza chmur. Znamy sposób na utrzymanie opalenizny nie tylko przez całą jesień, ale i zimę! Jak to zrobić?
Nadmierna ekspozycja na słońce, nawet przy zastosowaniu mocnych filtrów może uszkodzić naszą skórę. Szczególnie jeśli chodzi o twarz, warto unikać opalania. Co, jednak jeśli marzy nam się muśnięta słońcem skóra? Przedstawiamy produkt, który rozwiąże ten problem i to w krótkim czasie. Warto mieć go w swojej kosmetyczce!
Nadmierne opalanie to błąd, bo prowadzi do uszkodzeń skóry, które trudno jest naprawić. Espozycja na słońce jest wskazana. Wprawdzie również niekorzystnie wpływa na skórę, ale szkody powstające w jej wyniku można szybko zneutralizować.Mimo strat, jakie ponosimy w wyniku opalania, nie możemy zupełnie unikać ekspozycji na słońce. Jest nam ono potrzebne choćby do syntezy witaminy D. W tym celu nie musimy opalać się godzinami. Wystarczy 15 minut na słońcu między godziną 10 a 15 od kwietnia do września przy ekspozycji około 20% ciała. Dla wielu z nas te 15 minut to za mało. Bo lubimy słońce, lubimy się w nim wygrzewać. Pamiętajmy jednak, największą naszą ochroną jest zdrowy rozsądek. Jeśli chcemy być na słońcu nieco dłużej, koniecznie smarujmy się kremami z wysokimi filtrami. Po godzinie jednak i tak lepiej schować się w cień, a po każdej słonecznej kąpieli sięgnąć po kosmetyki, które zminimalizują szkody powstałe w wyniku promieniowania UVA oraz UVB.Regeneracja i nawilżanie Nawet jeżeli opalaliśmy się pół godziny i daleko nam do słonecznych poparzeń, nie lekceważmy działania słońca. Opaleniznę widać od razu po opalaniu i to gołym okiem, szkody wyrządzone przez promieniowanie zobaczymy dużo później. Gdy mając lat 40, będziemy wyglądać na 45. Dlatego, po każdej kąpieli słonecznej, nawet tej trzydziestominutowej, wklepujmy w twarz i ciało nawilżająco-kojące preparaty, które zahamują utratę wody z naskórka i wzmocnią jego stabilność. Znanym składnikiem wspomagającym skórę po opalaniu jest aloes. To bomba pełna witamin, aminokwasów i enzymów odpowiedzialnych za regenerację podrażnionej skóry. Zawiera lupeol, silny antyoksydant, który przeciwwdziała procesom starzenia się, a także silnie nawilżające glikozydy i acemannan. Gwaratnowane wytchnienie przyniesie skórze YASUMI Aloe Vera Gel. To łagodząco-nawilżający żel z aloesu do każdego rodzaju cery, nawet wrażliwej. Zatrzymuje wodę w naskórku, regeneruje, odbudowuje, koi, działa przeciwzapalnie i wzmacnia barierę ochronną skóry. Zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, zatrzymuje procesy degradacji po opalaniu. Można go stosować nawet kilka razy dziennie, aż ugasimy pragnienie skóry. Cena 49 zł/100 ml.Innym świetnym preparatem naprawczym będzie YASUMI Calm&Protect Cream do pielęgnacji twarzy i ciała z SPF30. Zawiera aloes i allantoinę oraz witaminę E i olej jojoba. Efektywnie nawilża, koi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, a wysoki filtr dodatkowo chroni przed słońcem. Krem jest polecany po intensywnych kąpielach słonecznych, ale też po depilacji, laseroterapii, mikrodermabrazji, zabiegach z kwasami. Cena 49 zł/100 ml.Opalanie się przyspiesza proces starzenia się skóry. Pod wpływem promieniowania UVA uszkodzone zostają włókna kolagenowe, a tym samym nasza skóra traci stabilizację. W bardzo szybkim tempie staje się wysuszona i wiotka. Pod wpływem promieniowania UVB zyskujemy wprawdzie piękną opaleniznę dzięki stymulacji melaniny, ale degradacji ulega DNA komórek, a to sprzyja powstawaniu nowotworów.
Krem z filtrem stanowi podstawę letniej pielęgnacji. Skutecznie chroni cerę przed silnie działającymi promieniami słońca, a także zapobiega powstawaniu nieestetycznych zmarszczek i przebarwień. Jak odpowiednio dobrać krem z filtrem? Przedstawiamy propozycje dla każdego typu skóry! Czy krem z filtrem może stanowić bazę pod makijaż? Jak najbardziej! Niektóre produkty o lekkiej konsystencji możemy śmiało nakładać pod codzienny make up. Nadają się nawet do cery trądzikowej!
Jak się opalać, żeby się nie spalić? Sezon wakacyjny już w pełni! To nie tylko czas podróży, odpoczynku i korzystania uroków z pięknej pogody, ale również możliwość osiągnięcia wymarzonej, karmelowej opalenizny. Jak się ładnie opalić? Podpowiadamy! Wiele osób myśli, że opalanie bez kremu z filtrem może przyspieszyć cały proces. To ogromny błąd! Skóra niepokryta warstwą ochronną jedynie się zaczerwieni, doprowadzając nawet do poparzeń. Jaki krem z filtrem wybrać? Ile powinniśmy przebywać na słońcu? To warto wiedzieć!