Maciej Stuhr Żródło: eastnews & TRICOLORS

Przygnębiony sytuacją Maciej Stuhr stanął przed trudnym wyborem. "Może trzeba rzucić kraj, wyjechać"

3 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Maciej Stuhr w szczerym wywiadzie dla “Wprost”. Aktor pokusił się o komentarz w sprawie obecnej sytuacji polityczno-społecznej w naszym kraju. To czas, gdy syn Jerzego Stuhra stawia przed sobą trudne pytania - bierze pod uwagę możliwość wyprowadzki z ojczyzny.

  • Maciej Stuhr i jego żona wspierają Strajk Kobiet
  • Obecna sytuacja polityczno-społeczna w Polsce skłoniła aktora do refleksji
  • Czy Maciej Stuhr zdecyduje się na wyjazd z kraju?

W rozmowie z magazynem “Wprost” Maciej Stuhr niespecjalnie przebierał w słowach. Obecna sytuacja polityczno-społeczna, z której nie może wyplątać się Polska, jest w oczach aktora niemal przerażająca. Nie bez związku pozostaje tutaj kwestia Strajku Kobiet - Maciej Stuhr należy do grona tych osobistości polskiego show-biznesu, które z zaangażowaniem wspierają protesty.

Maciej Stuhr od początku wspiera Strajk Kobiet

Wieść o wyroku Trybunału Konstytucyjnego wywołała ogromne społeczne poruszenie - Maciej Stuhr, podobnie jak jego małżonka, nie pozostali wobec doniesień obojętni. Przypomnijmy, że katalizatorem Strajku Kobiet była decyzja Trybunału Konstytucyjnego. Pod koniec października, zgodnie z decyzją TK, wykonywanie aborcji eugenicznej zostało uznane za niezgodne z konstytucją. Pod pojęciem “aborcji eugenicznej” kryją się zabiegi wykonywane w przypadku dużego prawdopodobieństwa na ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu lub zaistnienia innej zagrażającej jego życiu choroby.

Maciej Stuhr wielokrotnie zabierał głos w sprawie wyroku TK. Pierwsze wypowiedzi aktora trafiły do mediów już w październiku 2020. Wspominał wówczas między innymi o tym, jak na wieść o wyroku TK zareagowała jego małżonka, Katarzyna Błażejewska. Minione chwile oznaczały dla niej prawdziwy emocjonalny rollercoaster.

- Po prostu płakała. Płakała, słuchając opowieści lekarzy, którymi byliśmy zarzucani przez media społecznościowe i oficjalne. Było to tak mocne, bo tak dramatyczne są te historie, że wrażliwej, choć mocnej kobiecie jak moja małżonka, wydawało się przez chwilę, że pomogą wyłącznie łzy. Ale szybko te łzy przemieniły się w złość. I absolutną niezgodę - relacjonował aktor.

Rozenek krytykowana już właściwie z każdej strony. „Regularny wyścig o to, która celebrytka szybciej pokaże sześciopak”Rozenek krytykowana już właściwie z każdej strony. „Regularny wyścig o to, która celebrytka szybciej pokaże sześciopak”Czytaj dalej

Plany na przyszłość, ale nie w Polsce? Maciej Stuhr rozważa opuszczenie kraju

W najnowszym wywiadzie dla magazynu “Wprost” Maciej Stuhr ponownie podjął temat Strajku Kobiet i zmian oraz nastrojów, jakie możemy obserwować w ostatnim czasie w Polsce. 27 stycznia TK wydał uzasadnienie w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w naszym kraju, co skłoniło aktora do głębokich refleksji. Od tamtej pory w głowie aktora mnożą się osobiste rozterki.

- Czy mnie się jeszcze w ogóle chce być patriotą? Czy mam w sobie wystarczająco dużo determinacji, by toczyć bój o sprawy, o które w mojej opinii walczyć trzeba? Czy zostawić to innym? - pyta Maciej Stuhr.

Obecna sytuacja w kraju okazała się katalizatorem pomysłu do porzucenia za sobą znanego i wyruszenia za granicę. Niewykluczone, że gwiazdor filmu “Planeta Singli” w końcu postanowi zostawić ojczystą ziemię i osiedlić się w dalekim zakątku świata, w którym problemy Polski przestaną do niego docierać.

- Może trzeba rzucić kraj, wyjechać w cholerę, żyć gdzie indziej, przestać się zamartwiać tym, co się dzieje w Polsce? - zastanawia się gwiazdor polskiego kina.

Instagram

Źródło: instagram.com/maciej_stuhr

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek, Viva!

Następny artykuł