Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Majka Jeżowska pochwaliła się, ile wynosi jej emerytura. Dużo? "Absolutnie nie narzekam"
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 18.06.2024 07:06

Majka Jeżowska pochwaliła się, ile wynosi jej emerytura. Dużo? "Absolutnie nie narzekam"

Jaką emeryturę ma Majka Jeżowska, fot. KAPIF
Jaką emeryturę ma Majka Jeżowska, fot. KAPIF

Jaką emeryturę ma Majka Jeżowska? Gwiazda zdradziła, ile co miesiąc dostaje od państwa. Wyraziła oburzenie i odniosła się do swojego wieku. Brawa za głos rozsądku.

Majka Jeżowska pierwszą Polką w amerykańskim MTV

Majka Jeżowska ze sceną związana jest od najmłodszych lat. Wokalistka jest pierwszą Polką, której teledysk wyemitowała amerykańska stacja MTV. Przez chwilę gwiazda piosenek dziecięcych była na celowniku amerykańskiej publiczności.

Stany Zjednoczone Majka podbiła przebojem “Rats on a budget”. Karierę przerwała, gdy zdecydowała się na powrót do kraju. Po narodzinach syna wydawła płytę dedykowaną najmłodszym. Była to odpowiedź Jeżowskiej na ubogą wówczas ofertę muzyczną dla dzieci.

Dziś przy hitach “Kolorowe dzieci”, “A ja wolę moją mamę” i “Kochany Panie Mikołaju” wychowuje się kolejne pokolenie. Teksty Majki uczą tolerancji i szacunku.

72-letnia Krystyna Pawłowicz ma niezłe dochody. Pensja, emerytura... Teresa Lipowska kończy dziś 84 lata. Ile wynosi jej emerytura?

Jaką emeryturę ma Majka Jeżowska?

Oprócz dziecięcego repertuaru Majka ma na swoim koncie kilka płyt z muzyką dla dojrzalszej publiczności. Ostatnio została okrzyknięta polską Duą Lipą, a wszystko to za sprawą teledysku i singla “Nie wciągaj mnie”.

Chociaż artystka regularnie koncertuje, jest zapraszana do programów telewizyjnych i bierze udział w licznych akcjach społecznych, to mało kto wiedział, jaką ma emeryturę. Z odpowiedzią przyszła sama gwiazda. W jednym z wywiadów wyznała, że co miesiąc na jej konto wpływa mniej niż 1 tysiąc złotych.

Do tematu nawiązała niedawno w rozmowie z Plejadą. Tym razem powiedziała, że "wysokość świadczenia nie jest dla niej żadnym problemem", ale zwróciła uwagę na inne aspekty.

Majka Jeżowska, fot. KAPIF
Majka Jeżowska, fot. KAPIF

Majka Jeżowska o emeryturze w Polsce

Majka dostrzegła pewną niesprawiedliwość w wysokości emerytur urzędników państwowych i osób, które pracują na nie niemal całe życie:

Absolutnie nie narzekam, bo lubię swoje życie. Jest mi dobrze i niczego mi nie brakuje, natomiast czasami widzę pewne nierówności w emeryturach. Na przykład między wysokimi urzędnikami państwowymi, którzy byli nimi przez chwilę i pobierają do końca życia bardzo wysoką emeryturę a kimś, kto pracuje 30, 40 lat. Ale takie jest życie.

Piosenkarka dodała, że czuje się na młodszą, niż wskazuje jej metryka:

Jestem emerytką, jestem seniorką, ale czuję się na 30 lat i absolutnie nie narzekam. Najważniejsze jest to, co mamy w głowie. Walczymy o różne rzeczy codziennie, każdego dnia, żeby nam się chciało wstać, żeby nam się chciało posprzątać, napisać piosenkę albo wiersz, albo pojechać gdzieś. Wszystko zależy od tego, jakie mamy nastawienie do życia. Można pokonać każdą trudność i z każdej tragicznej sytuacji można wyjść zwycięsko.

I słusznie. Sami zobaczcie, jak dobrze wygląda Majka Jeżowska. Aż ciężko uwierzyć, że 25 maja skończyła 63 lata.

Majka Jeżowska, fot. AKPA
Majka Jeżowska, fot. AKPA
Majka Jeżowska, fot. KAPIF
Majka Jeżowska, fot. KAPIF
Majka Jeżowska, fot. KAPIF
Majka Jeżowska, fot. KAPIF
Majka Jeżowska, fot. KAPIF
Majka Jeżowska, fot. KAPIF