Mezoterapia igłowa – sposób na wieczną młodość?
Wciąż szukamy idealnego lekarstwa, które zatrzymałoby proces starzenia się skóry lub chociaż zmniejszyłoby jego efekty. Czym jest mezoterapia igłowa? Jakie daje efekty, dla kogo jest i na czym polega zabieg? Czy faktycznie jest skuteczna? Dowiesz się tego w poniższym artykule.
Mezoterapia igłowa – co to za zabieg?
Mezoterapia to technika, która wykorzystuje zastrzyki witamin, enzymów, hormonów i ekstraktów roślinnych w celu odmłodzenia i napięcia skóry, a także usunięcia nadmiaru tłuszczu.
Początkowo metoda ta służyła do łagodzenia bólu. Obecnie przyczynia się do usunięcia tłuszczu z obszarów takich, jak brzuch, uda, pośladki, biodra, nogi i ręce. Pozwala zredukować cellulit, zminimalizować zmarszczki i bruzdy. Napina i uelastycznia skórę oraz wyrównuje koloryt cery.
Technika ta polega na wykonaniu zastrzyków z bardzo małych igieł do środkowej warstwy skóry – mezodermy. Lekarze personalizują odpowiedni zestaw, z którego tworzy się zastrzyk. Mogą być to między innymi hormony (np. kalcytonina i tyroksyna), enzymy (np. kolagenaza, hialuronidaza), ekstrakty ziołowe, a także minerały i witaminy.
Koszt zabiegu zaczyna się od około 300 zł, w zależności od ilości potrzebnych sesji. Nie jest ona potrzebą medyczną, dlatego nie podlega ona refundacji od NFZ.
Zabieg trwa około 15-45 minut. Pozostawia na ciele drobne ślady, które bardzo szybko się goją (około kilku dni).
Mezoterapia igłowa – jak przebiega zabieg i jakie daje efekty?
Podczas zabiegu otrzymujesz serię zastrzyków za pomocą specjalnej, krótkiej igły. Mogą one sięgać głębokości 1-4 milimetrów. Igła może być przymocowana do maszyny przypominającej wyglądem pistolet, w celu wykonania wielu zastrzyków z rzędu. Każde wstrzyknięcie może wprowadzić niewielką ilość roztworu do skóry.
Zabieg ten wymaga konsekwencji oraz regularności. Powinno powtórzyć się go nawet kilkanaście razy, w zależności od potrzeb. Początkowo zastrzyki wykonuje się co 10 dni, ale później ten czas rozciąga się do kilku tygodni/ miesiąca.
Efekty mezoterapii widoczne są szczególnie w walce z problemami skóry oraz drobnymi oznakami starzenia. Nie przeprowadzono jednak odpowiedniej ilości badań, które faktycznie potwierdziłyby jej stuprocentową skuteczność w redukcji tkanki tłuszczowej.
Mezoterapia igłowa – dla kogo jest odpowiednia?
Ten zabieg idealnie sprawdzi się u osób, które zmagają się z problemem nierównomiernego kolorytu skóry, o skłonnościach do przebarwień lub zaczerwienień.
Dobrze walczy z pierwszymi oznakami starzenia się skóry – drobnymi zmarszczkami oraz bruzdami. Pozostawia bardzo naturalny efekt, dużo lepszy od botoxu lub innych wypełniaczy.
Zabieg ten poprawia jakość cery, jej kondycję oraz napięcie. Perfekcyjnie sprawdzi się u osób niecierpiących obwisłej skóry, bez napięcia oraz cellulitu.