Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Michalina Olszańska to gwiazda nowego serialu TVP. Po latach wyszło, że nie jest córką swojego ojca!
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 18.09.2023 14:50

Michalina Olszańska to gwiazda nowego serialu TVP. Po latach wyszło, że nie jest córką swojego ojca!

Michalina Olszańska
Michalina Olszańska nie jest córką swojego ojca, fot. KAPiF/AKPA

Od niedzieli widzowie TVP mogli zapoznać się z nowym serialem kostiumowym "Dewajtis". W głównych rolach obsadzono Karola Dziubę ("O mnie się nie martw") oraz Michalinę Olszańską ("Pokolenie Ikea"). Niewiele osób wie, że gwiazda serialu nie jest córką swojego ojca, mimo identycznych nazwisk.

Michalina Olszańska gwiazdą serialu TVP

Jesienna ramówka Telewizji Polskiej została wzbogacona o adaptację jednej z powieści Marii Rodziewiczównej. Fabuła przenosi nas w czasy Powstania Styczniowego, gdzie poznajemy Marka (Karol Dziuba) i Irenę (Michalina Olszańska).

Premiera serialu spotkała się ze sporym entuzjazmem widzów TVP. Siedmioodcinkowa produkcja będzie emitowana w niedzielę o godzinie 20:20. Popularność zyskała także obsada.

Michalina Olszańska (3).jpg
Michalina Olszańska nie jest córką swojego ojca, fot. KAPiF
Michalina Olszańska (2).jpg
Michalina Olszańska nie jest córką swojego ojca, fot. KAPiF
Michalina Olszańska (4).jpg
Michalina Olszańska nie jest córką swojego ojca, fot. KAPiF
Marcin Prokop zaliczył spektakularną wpadkę w "Dzień dobry TVN". Nie pierwszy raz! Będą pokazywać to przez lata

Michalina Olszańska. Kariera i rodzina

Aktorka dorastała w artystycznym domu. Jej matka, Agnieszka Fatyga, zaszczepiła w dziewczynce pasję do muzyki. Sama była znaną piosenkarką i gwiazdą teatralną, która odeszła niespodziewanie w 2020 roku.

Agnieszka Fatyga związana była z kontrowersyjnym aktywistą, Wojciechem Olszańskim. Poznali się prawdopodobnie w latach 80., gdy mężczyzna występował na deskach Teatru Narodowego w Warszawie.

Agnieszka Fatyga.jpg
Michalina Olszańska nie jest córką swojego ojca, fot. AKPA

Długo wydawało się, że urodzona w 1992 roku Michalina Olszańska jest owocem ich miłości. Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

Michalina Olszańska ma nazwisko nie po swoim ojcu?

O kwestiach prywatności Wojciech Olszański wypowiedział się w rozmowie z Moniką Jazurelską. Przyznał tam, że Michalina Olszańska jest córką jego żony, a fakt niebycia biologicznym ojcem dziewczyny ułatwił mu jej wychowanie. Dziś aktorka korzysta z nazwiska ojczyma.

Myślę, że łatwiej wychowuje się dziecko, które nie jest naszym biologicznym dzieckiem ze względu na respekt jego istnienia. […] Ja miałem świadomość, że to nie jest moja biologiczna córka, więc może byłem bardziej tolerancyjny, bardziej uważny.

Co więcej, Wojciech Olszański ma dwóch biologicznych synów, z którymi nie ma kontaktu, a także nie brał udziału w ich wychowaniu.

Niestety nie byłem dla nich ojcem.

Wojciech Olszański.jpg
Michalina Olszańska nie jest córką swojego ojca, fot. AKPA