Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Minął rok od śmierci Witolda Paszta. Wspominamy najważniejsze wydarzenia z jego życia
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 18.02.2023 14:45

Minął rok od śmierci Witolda Paszta. Wspominamy najważniejsze wydarzenia z jego życia

Witold Paszt
fot. KAPiF

Witold Paszt zapisał się na kartach historii polskiej muzyki. Członek zespołu Vox, muzyk, artysta, uczestnik programów, kochający mąż, ojciec i dziadek odszedł 18 lutego 2022 roku w wieku 68 lat. Organizm muzyka nie poradził sobie z komplikacjami po trzykrotnym zachorowaniu na Covid-19.

Nie ginie pamięć po Witoldzie Paszcie. Jego media społecznościowe wciąż tętnią życiem, a rodzina i fani nieprzerwanie wracają wspomnieniami do wybitnego muzyka. 

Witold Paszt odszedł w otoczeniu najbliższych

Witold Paszt do końca swoich dni szczęśliwym szczęściem i dobrym nastawionym do życia. Nikt nie spodziewał się, że dołączy do swojego ukochanego żony w wieku zaledwie 68 lat. Muzyk trzy razy zakaził się koronawirusem. Pierwotnie się okazało, że dobrze sobie poradził z chorobą, jednak powikłania nie dały wygranej. 18 lutego 2022 roku córka Witolda przekazujey mediom przykre wieści. 

Wczoraj późnym wieczorem, dzień po rocznicy śmierci swojej Ukochanej Żony, odszedł nasz Tata, Witold Paszt. Wspaniały, najlepszy człowiek, najukochańszy dziadek. […] Kedy już wydawało się, że jest przemocny i niezniszczalny, bo pokonał swój trzeci COVID, nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył — czytamy we wpisie.

Witold Paszt zmarł w swoim domu w otoczeniu swoich najbliższych: córek, zięciów, wnuków i ukochanych pupili.

Rodzina Macieja Kurzajewskiego wkrótce się powiększy. Prezenter o roli dziadka: "Czekam na ten moment"

Witold Paszt nie doczekał wielkiego finału

Witold Paszt był założycielem, a także członkiem zespołu Vox. Ich działalność rozpoczęła się pod koniec lat 70. i trwa po dziś dzień. Wylansowali takie hity jak m.in. “Bananowy Song”, “Rycz Mała Rycz” czy “Szczęśliwej Drogi Już Czas”. 

W ostatnich latach Witold Paszt przeżywał kolejny rozkwit kariery. Wszystko za sprawą programu “The Voice Senior”, w którym występował jako juror i trener. Swoją dobrocią, szczerością i otwartością zachwycał każdego odcinka. Muzyk wystąpił w 2. i 3. edycji programu. 

Tuż przed wielkim finałem, 3. edycji Witold poinformował, że nie pojawi się w programie z powodu problemów zdrowotnych. Co ciekawego, właśnie wtedy program zwyciężył jego podopieczny, Krzysztof Prusik.

Media Witolda Paszta wciąż tętnią życiem

Witold Paszt aktywnie udzielał się w mediach społecznościowych i był w stałym kontakcie ze swoimi fanami. Nie zmieniło się to nawet po jego śmierci. Okazuje się, że zarówno Instagram, jak i Facebook Witolda wciąż tętnią życiem. 

Profile muzyka cieszą się ogromną popularnością wśród wiernych fanów, którzy nieprzerwanie komentują zdjęcia swojego ulubionego idola.

Osiągnięcia Witolda Paszta

Witold Paszt jako młody mężczyzna rozpoczął studia muzyczne, jednak nie udało mu się ich ukończyć. Początkowo rozwijał się w zespole o nazwie Victoria Singers, by następnie założyć swój własny, o nazwie Vox. 

Na przestrzeni lat zespół wydał 8 płyt, a ponadto Witold stworzył solowy krążek. Jego twórczość została wielokrotnie nagradzana. Paszt zajął 2. miejsce w “Tańcu z Gwiazdami”, a także spełniał się aktorsko. Wystąpił w takich produkcjach jak m.in. “Planeta Singli”, “Gwiazdy” czy “Klinika samotnych serc”. 

Prywatnie związany był z Martą Paszt. Ich małżeństwo trwało od 1954 roku do 2018 roku, kiedy kobieta zmarła z powodu choroby. Doczekali się dwóch córek oraz dwójki wnucząt. 

Zobacz zdjęcia:

Witold Paszt
Witold Paszt, Inauguracja Sezonu Letniego Rafaello, 2019 r., fot. KAPiF
Witold Paszt
Witold Paszt, premiera filmu “Fighter”, fot. KAPiF

 

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].