Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nagrali Lunę z ukrycia po przegranej. Wyszły na jaw ciekawe fakty
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 08.05.2024 13:31

Nagrali Lunę z ukrycia po przegranej. Wyszły na jaw ciekawe fakty

Luna
fot. Instagram/TikTok

Eurowizja 2024 niestety już zakończyła się dla Polski. Luna nie weszła do finału. Co zrobiła po przegranej? Jest nagranie zrobione z ukrycia. 

Eurowizja 2024: występ Luny w Szwecji

Luna wystąpiła w Szwecji 7 maja podczas pierwszego półfinału. Na scenie pojawiła się jako 6. Polacy z niecierpliwością czekali na to, jak zaprezentuje się 24-letnia wokalistka, którą jurorzy wyłonili podczas zamkniętych preselekcji. To właśnie ona miała być najlepsza spośród ponad 200 zgłoszeń. Zwyciężyła nawet z Justyną Steczkowską, którą typowano na faworytkę do wyjazdu. 

Artystka w Malmo pojawiła się już na początku maja, fani konkursu mogli podglądać próby przed oficjalnym występem. Wiadomo było, że na scenie zabraknie rekwizytów i wizualizacji. Pojawiły się nawet efekty pirotechniczne. Nawet ta cała oprawa nie spowodowała, że piosenka “The Tower” podbiła serca fanów z całej Europy. Niestety Polka nie trafiła do grona wykonawców, którzy awansowali do finału. 

Co działo się po ogłoszeniu wyników? Nagrano Lunę z ukrycia

Syn Steczkowskiej o przegranej Luny. Leon nie miał dla niej litości Tak Luna miała potraktować dziennikarzy po ogłoszeniu werdyktu

Eurowizja 2024: Luna nie przeszła do finału

Chociaż większość polskich fanów była wręcz pewna awansu Luny do dalszego etapu Eurowizji, to 7 maja przeżyli gorzkie rozczarowanie. Polce nie udało się podbić serca widzów w Europie. Przypomnijmy, że widzowie z naszego kraju nie mogli głosować na Lunę. Kilka lat temu zmieniły się też zasady przyznawania punktów. W 2022 roku kilka krajów w tym Polska zostały oskarżone przez EBU o stronniczość w przyznawaniu punktów. 

Tym samym zdecydowano się wprowadzić zmianę. w półfinałach liczą się jedynie głosy przyznawane przez widzów w televoitingu.

EBU bardzo poważnie traktuje wszelkie podejrzane próby manipulowania głosowaniem podczas Konkursu Piosenki Eurowizji i ma prawo usunąć takie głosy zgodnie z oficjalnymi instrukcjami głosowania, niezależnie od tego, czy takie głosy mogą wpłynąć na wyniki i/lub wynik głosowania. W analizie głosowania, po drugiej próbie generalnej drugiego półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2022, w wynikach sześciu krajów zidentyfikowano nieregularne wzorce głosowania– brzmiało oficjalne oświadczenie.
 

Niestety Polsce nie wyszło to na dobre, ponieważ Luna nie mogła liczyć na zbyt dużą ilość głosów, co przełożyło się na brak awansu do ścisłego finału. 

Co Luna zrobiła po Eurowizji? Nagranie z ukrycia

Mina Kuny po ogłoszeniu wyników mówiła wszystko. Wokalistka nie była zadowolona z tego, jaki rezultat osiągnęła. Jak donosi “Fakt” po ogłoszeniu wyników wokalistka nie miała ochoty rozmawiać z dziennikarzami

Polska reprezentantka udała się jednak na afterpary, na którym pojawili się wszyscy uczestnicy. Luna mogła liczyć na słowa wsparcia i pocieszenie. Sporo czasu spędziła z gwiazdą reprezentującą Irlandię, czyli Bambie Thug. 

Do sieci trafiło wideo zrobione z ukrycia, na którym widać Luna rozmawia z pochodzącą z Irlandii gwiazdą. Mogła liczyć ba słowa wsparcia, a także przyjacielskie uściski. Luna była tak pochłonięta rozmową, że długo nie zwracała uwagi na skandujących za jej plecami fanów. 

Wcześniej nikt nie miał pojęcia, że Luna ma tak dobre relacje z osobą, która dała najbardziej charakterystyczny i wzbudzający mieszane uczucia występ podczas pierwszego półfinału. Poniżej zdjęcia. 

Luna z Bambie Thug z Irlandii, fot. screen TikTok
Luna z Bambie Thug z Irlandii, fot. screen TikTok
Luna z Bambie Thug z Irlandii, fot. screen TikTok
Luna z Bambie Thug z Irlandii, fot. screen TikTok