Swiatgwiazd.pl
fot. bokan76 / canva.vom

fot. bokan76 / canva.vom

Najlepsze sposoby na zaparowane okulary. Zapomnij o problemie na zawsze

21 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Magdalena Cichocka

Wraz z obniżoną temperaturą pojawiają się liczne problemy, utrudniające codzienne funkcjonowanie. Jednym z nich są zaparowane okulary, które mogą stanowić realne niebezpieczeństwo. Osoby z dużą wadą nie zdejmą okularów, ponieważ nie będą nic widzieć, a z kolei w zaparowanych okularach widać niewiele więcej. Jak sobie z tym poradzić?

W sieci znajdziemy wiele pomysłów, jak uporać się z parowaniem okularów, jednak nie wszystkie z nich są skuteczne, a niektóre mogą trwale zniszczyć lub uszkodzić szkła, zakrzywiając obraz. Przedstawiamy sprawdzone sposoby.

Najlepsze sposoby na zaparowane okulary

Różnica temperatur sprawia, że wiele powierzchni zaczyna parować. Wchodząc z zimnego dworu do ciepłego pomieszczenia, klatki schodowej, sklepu czy autobusu automatycznie parują okulary. To poważny problem, ponieważ posiadanie wady wzroku i do tego ograniczenie widoczności zamgleniem może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Jednym z tanich i prostych sposobów, dzięki któremu unikniemy parowania okularów, jest przemycie szkieł roztworem wody i płynu do naczyń. Warstwa ochronna, która osadzi się na szkłach, skutecznie uniemożliwi osadzenie się pary.

Kolejnym domowym sposobem jest pokrycie szkieł gliceryną, którą kupimy w każdej aptece za kilka złotych. Ważne, aby nakładać ją na wcześniej oczyszczone szkła i następnie powoli i dokładnie rozprowadzić preparat, aż do całkowitego wypolerowania.

Ponadto na rynku znajdziemy wiele gotowych preparatów, dzięki którym unikniemy zamglonej widoczności. W sklepach i u optyków znajdziemy żele i płyny, które po nałożeniu uniemożliwią osadzanie się pary.

Jeśli rozważamy wymianę okularów, warto zaopatrzyć się w szkła z powłoką hydrofobową, która minimalizuje parowanie. Wówczas nie musimy stosować żadnych preparatów, by cieszyć się ostrością widzenia.

psychotest

Co widzisz na obrazku? Ten psychotest zdradzi, jaki będzie dla ciebie 2023 rok

CZYTAJ DALEJ

Czego unikać podczas walki z zaparowanymi okularami?

Podczas walki z zaparowanymi okularami należy pamiętać, że szkła w łatwy sposób można zniszczyć, porysować i dodatkowo zniekształcić trwale obraz. Jak wiemy, wymiana szkieł to kosztowna sprawa, dlatego warto o nie zadbać.

Jeśli posiadamy na szkłach powłokę antyrefleksyjną lub przeciwodblaskową, używanie silnych środków czyszczących lub przeciw parowaniu może ją uszkodzić, lub całkowicie usunąć.

W sieci znajdziemy wiele niebezpiecznych porad, które po zastosowaniu mogą trwale zniszczyć szkła. Warto zrezygnować z porad takich jak użycie do szkieł pianki do golenia czy innych kosmetyków, ponieważ te często mają w składzie alkohol oraz inne substancje, które negatywnie wpływają na powłoki znajdujące się na szkłach.

Ponadto warto pamiętać, by nie przecierać szkieł brudnymi materiałami. Jeśli okulary już nam zaparują, zdecydowanie lepiej jest poczekać, aż samoistnie odparują, niż przecierać szkła rękawem czy innymi, nieczystymi lub twardym materiałami.

Zobacz zdjęcia:Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:
  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Katarzyna Grochola trafiła do szpitala. Przyjaciółka przekazała nowe informacje

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

fot. KAPiF

Znane pary, które przyjaźnią się po rozstaniu. Niektórym nawet bolesny rozwód nie stanął na przeszkodzie

Uświadomienie sobie, że dawne uczucie się wypaliło, jest bolesnym okresem dla obu stron związku. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzi podjęcie decyzji o rozwodzie. Te pary udowodniły, że nawet po zakończeniu wspólnej ścieżki nadal mogą utrzymywać przyjacielskie relacje. Niektórzy odkryli wzajemne zalety właśnie po rozstaniu.

Zobacz galerię >

Tagi:

Magdalena Cichocka Autor

Z wykształcenia inżynier, z zawodu redaktorka. Przepełniona kreatywnymi pomysłami miłośniczka rękodzieła i podróży.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

psychotest, fot. Canva/123ducu

Styl Życia

Które drzwi wybierasz? Szybki psychotest pokaże, czym kierujesz się w związku

Czytaj więcej >
fot. canva.com

Styl Życia

Ile okręgów widzisz na zdjęciu? Szybki test zdradzi, czy w życiu kierujesz się sercem czy rozumem

Czytaj więcej >
fot. canva.com

Styl Życia

Ile twarzy widzisz na zdjęciu? Psychotest ukaże, co spotka Cię w 2023 roku i jak rozwiną się twoje relacje

Czytaj więcej >
Postanowienia noworoczne dopasowane do znaków zodiaku.

Styl Życia

Postanowienia noworoczne dopasowane do znaków zodiaku. Na czym skupić się w 2023 roku?

Czytaj więcej >
fot. Huy Phan z Pexels canva.com (cropped)

Styl Życia

Czym jest sneating? Uważaj na ten niebezpieczny trend w randkowaniu

Czytaj więcej >
Horoskop na styczeń 2023 roku.

Styl Życia

Horoskop na styczeń dla wszystkich znaków zodiaku. Co czeka nas w pierwszym miesiącu 2023 roku?

Czytaj więcej >