nie żyje Faustine Nogherotto Żródło: Fot. EM Action / YouTube

Nie żyje Faustine Nogherotto, gwiazda "Star Academy". Kobieta poddała się eutanazji

16 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Nie żyje gwiazda muzycznego show “Star Academy”. Faustine Nogherotto zdecydowała o poddaniu się eutanazji, w chwili śmierci miała zaledwie 31 lat. Od ponad dekady walczyła o zdrowie, mierząc się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

  • Nie żyje Faustine Nogherotto, gwiazda “Star Academy”
  • Od wielu lat zmagała się z problemami ze zdrowiem
  • Nigdy nie poddała się w drodze do realizacji marzeń

Nie żyje Faustine Nogherotto. Gwiazda muzycznego show odeszła pod koniec stycznia 2021 roku, lecz francuskie media podały informacje do wiadomości publicznej dopiero teraz. Faustine Nogherotto zmarła w Belgii. Marzyła o tym, by poświęcić swoje życie śpiewaniu.

Faustine Nogherotto nie żyje. Gwiazda poddała się eutanazji

W lutym 2021 media przekazały smutne wieści - nie żyje Faustine Nogherotto, gwiazda “Star Academy”. Miała zaledwie 21 lat, gdy lekarze zdiagnozowali u niej dwa poważne problemy zdrowotne. Faustine Nogherotto cierpiała na zespół chronicznego zmęczenia i zespół Sjögrena.

Podczas gdy zespół przewlekłego zmęczenia charakteryzuje się odczuwaniem przez pacjenta uporczywego zmęczenia, które nie ustępuje mimo odpoczynku, zespół Sjögrena (zespół suchości) to jednostka chorobowa powodująca patologiczne upośledzenia gruczołów łzowych i ślinianek (gruczoły wydzielające ślinę). Podczas jednego z udzielonych wywiadów Faustine Nogherotto opowiedziała o codziennych trudach, z jakimi zmaga się obciążona dwoma wyżej wymienionymi zespołami osoba.

- Przede wszystkim to ekstremalne zmęczenie, moje ciało jest cały czas pozbawione energii. Wiem już, że kiedy skończę z tobą rozmawiać, będę zdyszana. Są także bóle mięśni. Nie mogę zejść ze schodów bez drżenia, czasem samo trzymanie drinka jest nie do zniesienia (...). Walka jest bardzo trudna do prowadzenia. Chcę powiedzieć naukowcom: ruszcie się, bo nie wiem, jak to przetrzymać, a przyszłość mnie przeraża - mówiła Faustine Nogherotto.

Maryla Rodowicz dostanie większą emeryturę, wszystko przez waloryzację. Znamy dokładną kwotęMaryla Rodowicz dostanie większą emeryturę, wszystko przez waloryzację. Znamy dokładną kwotęCzytaj dalej

Faustine Nogherotto zwróciła się po pomoc do stowarzyszenia Millions Missing France, które wspiera pacjentów obciążonych zespołem chronicznego zmęczenia. Założycielka stowarzyszenia, Chantal Somm, przekazała, że Faustine Nogherotto podjęła decyzję o eutanazji dwa lata temu. Przez cały ten czas trwała przy swoim wyborze.

Ostatecznie Faustine Nogherotto odeszła 29 stycznia w Belgii. Według doniesień mediów pod koniec życia przyjmowała morfinę.

Faustine Nogherotto walczyła o marzenia od najmłodszych lat. Wzięła udział w dwóch muzycznych programach rozrywkowych

Faustine Nogherotto marzyła o karierze piosenkarki i nie obawiała się ryzykować. Postanowiła wziąć udział w “Star Academy” w 2006 roku; miała zaledwie 17 lat. Program cieszy się we Francji ogromną popularnością, główną wygraną jest odbycie trasy koncertowej po Maroko, Szwajcarii, Belgii, Tunezji oraz innych krajach francuskojęzycznych.

Choć Faustine Nogherotto nie udało się wygrać programu - aspirująca piosenkarka odpadła w 6 odcinku - doczekała się ogromnych zmian w swoim życiu. Będąc zaledwie licealistką, osiedliła się w Paryżu, gdzie poświęciła się swojej pasji, angażując w naukę śpiewu.

2016 rok okazał się przełomowy dla wokalnej kariery Faustine Nogherotto. Wystąpiła wówczas w programie "N'oubliez pas les paroles!" ("Nie zapomnij tej melodii!"), wygrywając kwotę 20 tys. euro.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Fakt, WP, PoradnikZdrowie

Następny artykuł