Nie Żyje George Segal Żródło: twitter.com/Vintage Los Angeles

Nie żyje George Segal

24 Marzec 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje uwielbiany aktor, ikona kina Hollywood, George Segal. Artysta zmarł w swoim domu w Stanach Zjednoczonych, mając 87 lat.

  • Zmarł George Segal
  • Żona aktora potwierdziła przykrą wiadomość oświadczeniem przekazanym do mediów
  • Fani na zawsze zapamiętają jego role

George Segal zmarł tak nagle, pogrążając w rozpaczy całe środowisko filmowe i artystyczne. Jego ukochana żona, Sonia Segal, poinformowała w miniony wtorek, że aktor odszedł w swoim domu w Santa Rosa, w Kalifornii.

George Segal nie żyje

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że dziś rano odszedł George Segal z powodu komplikacji po operacji wszczepienia bajpasów – brzmi oświadczenie kobiety, opublikowane na łamach "Variety" i "Deadline Hollywood".

Segal przyszedł na świat w Great Neck, w stanie Nowy Jork i to właśnie tam wyruszył w swoją drogę aktorską. W latach 60. debiutował w nowojorskiej telewizji, co momentalnie przyniosło mu ogromną rozpoznawalność i uznanie w oczach widzów.

Niezapomniane role filmowe Anny DymnejNiezapomniane role filmowe Anny DymnejCzytaj dalej

Największą popularność zyskał jednak dopiero dzięki głównej roli w serialu komediowym telewizji ABC "The Goldbergs".

Artysta nie do podrobienia

Segal od samego początku dawał się poznać jako człowiek niezwykły, o nietuzinkowej osobowości, pałający ogromną miłością do aktorstwa i... grania na bandżo. Bez wątpienia cechował go jedyne w swoim rodzaju poczucie humoru.

Amerykański aktor znany był przede wszystkim z ról dramatycznych oraz komediowych. Jeżeli mówić o jego największych sukcesach w dziedzinie filmu, z pełnym przekonaniem należy wymienić drugoplanową rolę w filmie "Kto się boi Wirginii Wolf ?" z 1966 roku (Segal zagrał m.in. u boku Elizabeth Taylor czy Richarda Burtona).

Angaż w "Kto się boi Wirginii Wolf?" przyniósł mu również nominację do Oscara, którego jednak ostatecznie nie dostał.

George Segal grywał również w serialach. Widzowie mogą kojarzyć go przede wszystkim z: "Ja się zastrzelę"

Fani, przyjaciele oraz krewni z ogromnym smutkiem przyjęli wiadomość o nagłej śmierci aktora. Jak dotąd nie pojawiły się żadne szczegóły w sprawie pochówku.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Fakt, Polskieradio24

Następny artykuł