Swiatgwiazd.pl
izabela-pieczara

unsplash.com/ Prateek Gautam

Nie żyje Izabela Pieczara. Telewizja Polska żegna dziennikarkę

4 Września 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Nie żyje Izabela Pieczara – wstrząsającą wiadomość przekazała wczoraj Telewizja Polska. Dziennikarka przez wiele lat związana była z regionalnym oddziałem stacji w Krakowie. Odeszła w piątek 3 września.

  • 3 września 2021 roku zmarła Izabela Pieczara

  • Była dziennikarka i autorką programów telewizyjnych

  • Pracownicy TVP pożegnali w sieci zmarłą koleżankę

Informacja o śmierci Izabeli Pieczary pojawiła się wczoraj na stronie internetowej TVP3  Kraków. To właśnie w małopolskim oddziale stacji przez wiele lat realizowała się dziennikarka. „Wyjątkowo życzliwa dla wszystkich koleżanka” – wspominają ją współpracownicy.

pilne

Wiesław Gołas trafił do szpitala. „Jego stan jest poważny”

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Nie żyje Izabela Pieczara

Izabela Pieczara zmarła w piątek 3 września. Jeden z portali internetowych donosi, że odeszła wskutek poważnej choroby. Ta informacja nie została jednak oficjalnie potwierdzona. Przyczyna śmierci nie została też podana w oświadczeniu, które wystosowała Telewizja Polska.

- Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 3 września 2021 r. zmarła redaktor Izabela Pieczara. Wieloletnia dziennikarka Telewizji Kraków, autorka ok. 1500 programów telewizyjnych, wyjątkowo życzliwa dla wszystkich Koleżanka – czytamy w komunikacie.

Izabela Pieczara kim była?

Izabela Pieczara była absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, o którym nigdy nie zapomniała. Tworzyła felietony i reportaże, których część była poświęcona krakowskiemu środowisku naukowemu, w tym właśnie ulubionej uczelni. Na swoim koncie miała także liczne programy telewizyjne.

Izabela Pieczara odpowiadała między innymi za „Magazyn Medyczny” – jeden z najlepszych, jak wspomina TVP we wpisie, specjalistycznych formatów telewizyjnych. Podejmował on trudną problematykę, w tym zagrożenia cywilizacyjne i patologie społeczne.

Zainteresowaniem Izabeli Pieczary cieszyły się także problematyki regionalne i samorządowe, a także religijne. Dziennikarka była osobą bardzo religijną. Stanowiły o tym między innymi jej reportaże poświęcone duchowemu życiu mieszkańców Małopolski oraz filmy dokumentalnym. Jeden z ostatnich nosił tytuł „Siostra Izabela”.

Izabela Pieczara pozostawiła po sobie ogromny dorobek dziennikarski, ale nie tylko. W oświadczeniu Telewizji Polskiej tak wspominają ją koledzy ze stacji:

- Pozostawiła po sobie nie tylko dorobek dziennikarski, lecz – przede wszystkim – pamięć o Jej empatii, optymizmie i niesieniu bezinteresownej pomocy wszystkim, którzy tego potrzebowali – czytamy.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Ujawniono przyczynę śmierci Piotra Gesslera. Rodzina podała też szczegóły pogrzebu

  • Jan Kliment nagle pojawił się na scenie "Tańca z gwiazdami". Jest komentarz TVN

  • Gwiazda polskich seriali mieszka w skandalicznych warunkach. Zdjęcia pokazała jego żona

Źródło: krakow.tvp.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Jak dobrze znasz Edytę Górniak?

Pytanie 1 z 5

Z jakiego miasta pochodzi Edyta Górniak?

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Iza Małysz

Życie gwiazd

Iza Małysz zdradziła sekret. Zdecydowała, że nie będzie nic ukrywać przed fanami

Czytaj więcej >
Marta Stelmaszczyk

Życie gwiazd

Nie żyje Marta Stelmaszczyk

Czytaj więcej >
Anna Dereszowska

Życie gwiazd

Anna Dereszowska dodała smutny wpis. Fani wspierają gwiazdę w komentarzach

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Życie gwiazd

Magda Gessler opublikowała wpis. Internauci zareagowali na literówkę

Czytaj więcej >
Jane Powell

Życie gwiazd

Nie żyje królowa sceny, gwiazda Hollywood Jane Powell

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Maja Rutkowski w żałobie. Zmarł teść słynnego detektywa

Czytaj więcej >