Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje Radoskór. Koledzy z branży potwierdzili smutną wiadomość
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 20.05.2021 02:00

Nie żyje Radoskór. Koledzy z branży potwierdzili smutną wiadomość

Radoskór nie żyje
instagram.com/cypis89

Media przekazują tragiczne wieści - nie żyje Radosław Kobuz, znany szerzej publiczności jako Radoskór. Wiadomości przekazało za pośrednictwem mediów społecznościowych dwóch znanych raperów. Przyczyna śmierci legendarnego hiphopowca pozostaje nieznana.

  • Nie żyje legendarny raper Radoskór

  • O śmierci muzyka informowali Cypis i Liroy

  • Radosław Kobuz współpracował z takimi formacjami Wzgórze Ya-Pa 3 i V.E.T.O.

Nie żyje Radoskór, legendarna postać polskiej sceny hip-hopowej. Przykre wieści spłynęły do mediów dziś, w czwartek 20 maja. Największą popularność przyniosła raperowi współpraca z formacjami Wzgórze Ya-Pa 3 i V.E.T.O. Doniesienia o śmierci muzyka pojawiły się w social mediach - poświęcone Radoskórowi wpisy zamieścili na swoich profilach Cypis i Liroy.

Radosław Kobuz „Radoskór” nie żyje

O śmierci Radoskóra informowały dwie znane postacie polskiej sceny hip-hopowej. Raperzy Cypis i Liroy zamieścili poświęcone zmarłemu muzykowi wpisy zaledwie parę godzin temu.

Jak przekazał Cypis za pośrednictwem Instagrama, wiadomość o śmierci Radoskóra spłynęła do niego niespodziewanie. Radosław Kobuz zdążył zaangażować się w najnowszy projekt muzyczny Cypisa - jest nią nadchodząca płyta „Sytuacja społeczno-polityczna”.

- Kochani właśnie dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość, że nie żyje Radoskór członek Grupy WYP3 i V.E.T.O. Zdążył udzielić się na mojej nadchodzącej płycie "Sytuacja społeczno-polityczna" i na tym koniec naszej wspólnej współpracy - czytamy w social mediach.

Liroy dodatkowo przekazał kondolencje dla osób z bliskiego otoczenia Radoskóra. Muzyk nie może uwierzyć w to, że jego kolegi z branży nie ma już pośród nas. Co warto dodać ani Cypis, ani Liroy nie podali informacji dotyczących przyczyny zgonu Radoskóra.

- Radek nie żyje. Wciąż nie potrafię zrozumieć znaczenia tych słów. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół. Bardzo zły dzień - napisał na Facebooku Liroy.

Radosław Kobuz odszedł, dożywając wieku 45 lat. Dokładna data jego śmierci pozostaje nieznana.

Kariera Radoskóra

Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła Radoskórowi współpraca ze składami Wzgórze Ya-Pa 3 oraz V.E.T.O. Pierwszą z grup uznaje się za prekursora rapu w Polsce. W 2004 roku Radosław Kobuz rozpoczął pracę nad projektem solowym. Nigdy nie udało mu się już go zakończyć.

Co warto dodać, Radosław Kobuz pojawił się również w jednym z polskich filmów fabularnych. Chodzi o produkcję z 1998 roku pod tytułem „Poniedziałek”. Radoskór wcielił się wówczas w postać Artura.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Muzyka Interia, Onet, Instagram, Facebook

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi: