Swiatgwiazd.pl
Radoskór nie żyje

instagram.com/cypis89

Nie żyje Radoskór. Koledzy z branży potwierdzili smutną wiadomość

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Media przekazują tragiczne wieści - nie żyje Radosław Kobuz, znany szerzej publiczności jako Radoskór. Wiadomości przekazało za pośrednictwem mediów społecznościowych dwóch znanych raperów. Przyczyna śmierci legendarnego hiphopowca pozostaje nieznana.

  • Nie żyje legendarny raper Radoskór

  • O śmierci muzyka informowali Cypis i Liroy

  • Radosław Kobuz współpracował z takimi formacjami Wzgórze Ya-Pa 3 i V.E.T.O.

Nie żyje Radoskór, legendarna postać polskiej sceny hip-hopowej. Przykre wieści spłynęły do mediów dziś, w czwartek 20 maja. Największą popularność przyniosła raperowi współpraca z formacjami Wzgórze Ya-Pa 3 i V.E.T.O. Doniesienia o śmierci muzyka pojawiły się w social mediach - poświęcone Radoskórowi wpisy zamieścili na swoich profilach Cypis i Liroy.

Radosław Kobuz „Radoskór” nie żyje

O śmierci Radoskóra informowały dwie znane postacie polskiej sceny hip-hopowej. Raperzy Cypis i Liroy zamieścili poświęcone zmarłemu muzykowi wpisy zaledwie parę godzin temu.

Jak przekazał Cypis za pośrednictwem Instagrama, wiadomość o śmierci Radoskóra spłynęła do niego niespodziewanie. Radosław Kobuz zdążył zaangażować się w najnowszy projekt muzyczny Cypisa - jest nią nadchodząca płyta „Sytuacja społeczno-polityczna”.

- Kochani właśnie dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość, że nie żyje Radoskór członek Grupy WYP3 i V.E.T.O. Zdążył udzielić się na mojej nadchodzącej płycie "Sytuacja społeczno-polityczna" i na tym koniec naszej wspólnej współpracy - czytamy w social mediach.

Tomasz Oświeciński

Tomasz Oświeciński chwali się w sieci zdjęciem nastoletniej córki. Fani zwracają uwagę na makijaż

CZYTAJ DALEJ

Liroy dodatkowo przekazał kondolencje dla osób z bliskiego otoczenia Radoskóra. Muzyk nie może uwierzyć w to, że jego kolegi z branży nie ma już pośród nas. Co warto dodać ani Cypis, ani Liroy nie podali informacji dotyczących przyczyny zgonu Radoskóra.

- Radek nie żyje. Wciąż nie potrafię zrozumieć znaczenia tych słów. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół. Bardzo zły dzień - napisał na Facebooku Liroy.

Radosław Kobuz odszedł, dożywając wieku 45 lat. Dokładna data jego śmierci pozostaje nieznana.

Kariera Radoskóra

Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła Radoskórowi współpraca ze składami Wzgórze Ya-Pa 3 oraz V.E.T.O. Pierwszą z grup uznaje się za prekursora rapu w Polsce. W 2004 roku Radosław Kobuz rozpoczął pracę nad projektem solowym. Nigdy nie udało mu się już go zakończyć.

Co warto dodać, Radosław Kobuz pojawił się również w jednym z polskich filmów fabularnych. Chodzi o produkcję z 1998 roku pod tytułem „Poniedziałek”. Radoskór wcielił się wówczas w postać Artura.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Muzyka Interia, Onet, Instagram, Facebook

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >