Swiatgwiazd.pl
Nie żyje włoska artystka Maria Ilva Biolcati. Zmagała się z nieuleczalną chorobą

youtube.com/ Alessandro Tenneriello

Nie żyje włoska artystka Maria Ilva Biolcati. Zmagała się z nieuleczalną chorobą

25 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Do sieci trafiła bardzo smutna i tragiczna wiadomość. Nie żyje słynna włoska piosenkarka i aktorka Maria Ilva Biolcati, znana jako Milva. Artystka od dłuższego czasu zmagała się z nieuleczalną chorobą, która ostatecznie przyczyniła się do jej śmier

  • Nie żyje słynna włoska piosenkarka Milva

  • Gwiazda zmagała się z nieuleczalną chorobą

  • W swojej karierze sprzedała ponad 80 milionów płyt

Śmierć Milvy wywołała wielkie poruszenie w mediach społecznościowych na całym świecie. Popularna piosenkarka, której jednym z punktów rozpoznawczych był ognistorudy kolor włosów podbijała sceny w wielu zakątkach globu. 

Milva nie żyje

Maria Ilva Biolcati była jedną z najbardziej utalentowanych, a przy tym zapracowanych włoskich wokalistek. Swoim głosem i urodą oczarowała niejednego znawcę i pasjonata muzyki na świecie, co przełożyło się na nawiązanie wielu kontaktów i współpracy.

Dzięki temu gwiazda w swojej karierze wydała aż 173 płyty, sprzedanych w nakładzie 80 milionów egzemplarzy. Przełożyły się na to albumy studyjne i koncertowe, oraz składanki twórczości Włoszki. Jej pseudonim artystyczny brzmiał „La Rossa”, od rudego koloru włosów. Jedna z jej piosenek nosiła taki sam tytuł, a słowa do niej napisał sam Enzo Jannacci.

Koncertowała m.in. w Ameryce Południowej oraz Japonii, a także zwiedziła niemal wszystkie kraje Europejskie. Została odznaczona francuską Legią Honorową. Milva zasłynęła m.in. interpretacją piosenek Bertolta Brechta i siedemnaście razy występowała na słynnym festiwalu w San Remo, gdzie w 1962 roku zajęła drugie miejsce. Zaprezentowała wówczas piosenkę „Tango Italiano”.

Jednak jej kariera zawodowa nie ograniczała się jedynie do muzyki. W życiu Milvy równie dużą rolę odgrywała scena teatralna. Dzięki współpracy z reżyserem Giorgio Strehlerem i Teatro Piccolo zdobyła bardzo dużą popularność na całym świecie. To właśnie wtedy odniosła sukces, recytując piosenki Brechta.

Miała okazję zaprezentować swój talent aktorski, 10-krotnie występując przed kamerami filmowymi. Jednym z filmów, w którym wystąpiła, była produkcja reżyserii Krzysztofa Zanussiego pt. „Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest...” z 1988 roku. Zadebiutowała w roku 1961 w filmie pt.„La bellezza d'lppolita”, gdzie występowała u boku Giny Lollogrigidy.

Gwiazda zmarła 23 kwietnia w Mediolanie, a za główną przyczynę podaje się nieuleczalną chorobę, z którą od dłuższego czasu miała się zmagać. 26 marca Milva opublikowała na Facebooku post, w którym zakomunikowała, że zaszczepiła się na COVID-19.

Kim była Maria Ilva Biolcati?

Maria Ilva Biolcati przyszła na świat w 1939 roku, jako córka rodziny kupieckiej, jednak talent artystyczny prawdopodobnie odziedziczyła po swojej matce, która występowała jako subretka. Kształtowała go w Bolonii, gdzie przeprowadziła się, jako dziecko.

Pierwotnie występowała pod pseudonimem artystycznym Sabrina, śpiewając w klubach nocnych, jednak po zwycięstwie w konkursie talentów w 1959 roku przybrała pseudonim, z którego znana była do samej śmierci.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Grzegorz Hyży opublikował oświadczenie ws. byłej żony

  • Widok grobu księżnej Diany zaniepokoił jej fanów

  • Tylko u nas: Joanna Bartel zdradziła, co dziś łączy ją z serialowym Bercikiem

Źródło: rp.pl, rmf24.pl, wikipedia.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Karol Osiński

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Maja Rutkowski w żałobie. Zmarł teść słynnego detektywa

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor

Życie gwiazd

Córka Katarzyny Dowbor wraca do Polski. Dziennikarka odetchnęła z ulgą

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nie żyje Freddie Combs. Uczestnik "X Factor" miał 49 lat

Czytaj więcej >
tvn

Życie gwiazd

Aktorzy "W11" wytoczyli proces stacji TVN

Czytaj więcej >
krzysztof rutkowski

Życie gwiazd

Żona Krzysztofa Rutkowskiego w żałobie. Wielka strata

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Przykre wieści o Ewie Krawczyk. Wdowa po artyście źle znosi żałobę

Czytaj więcej >