Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pamięć o Witoldzie Paszcie jest ciągle żywa. Córka artysty ujawniła, co było przyczyną jego śmierci
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 01.11.2023 15:53

Pamięć o Witoldzie Paszcie jest ciągle żywa. Córka artysty ujawniła, co było przyczyną jego śmierci

Przyczyna śmierci Witolda Paszta
Na co zmarł Witold Paszt?, fot. KAPiF

Witold Paszt zmarł 1,5 roku temu, ale fani lidera zespołu Vox ciągle nie pogodzili się z jego śmiercią. Z okazji święta 1 listopada jego córka zdobyła się na bardzo szczere wyznanie. Natalia Paszt ujawniła, co było przyczyną jego śmierci?

Kiedy zmarł Witold Paszt?

Paszt był nie tylko wokalistą i założycielem kultowego zespołu Vox, ale też uwielbianym jurorem w programie „The Voice Senior”. Trzecią edycję show TVP2 wygrał przedstawiciel jego drużyny Krzysztof Prusik. Niestety, muzyk nie mógł długo cieszyć się z sukcesu swojego zawodnika.

Witold zmarł 18 lutego 2022 roku. Dokładnie miesiąc później został pochowany na cmentarzu komunalnym w jego rodzinnym mieście, Zamościu. To tam mieszkał z żoną Martą, która zmarła w 2018, i tam wychowywał dwie córki: Aleksandrę i Natalię.

Teraz to właśnie druga z dorosłych już kobiet ujawniła, na co zmarł jej ojciec.

Minął rok od śmierci Witolda Paszta. Wspominamy najważniejsze wydarzenia z jego życia Córka i trenerzy „The Voice Senior” wspominają Witolda Paszta. Poruszające wyznania

Na co zmarł Witold Paszt?

Z okazji święta Wszystkich Świętych w „Pytaniu na śniadanie” wspominano wielkich twórców, których już z nami nie ma. Śniadaniówka TVP2 wyemitowała rozmowę z córką Paszta, Natalią. Materiał pokazywał też Zamość, który był tak ważny dla Witolda, oraz wszystkie miejsca w mieście, które przypominają jej o zmarłym ojcu.

Dziennikarz pojawił się też u mamy Witolda, pani Adeli, która podzieliła się archiwalnymi zdjęciami muzyka. Na sam koniec reportażu prowadzący Mateusz Szymkowiak zadał córce Paszta to najważniejsze pytanie, o przyczynę nagłej śmierci jej ojca.

Co się tak naprawdę stało, Natalio? – zapytał dziennikarz.

Witold Paszt, córka.jpg
Witold Paszt z córką Natalią, fot. KAPiF

Córka Witolda Paszta ujawniła przyczynę jego śmierci

Natalia Paszt przyznała w rozmowie, że jej ojciec miał jeszcze wiele planów i wielkie ambicje. Wciąż czuje też „kosmiczne połączenie” z ojcem. Wyjawiła też przyczynę śmierci ojca. Okazuje się, że do zgonu doprowadziła wielokrotna walka z ciężką chorobą i komplikacje, jakie wywołało schorzenie.

Trzy covidy, trzy covidy... – powiedziała smutnym głosem Natalia.

Tuż po śmierci wokalisty rodzina wydała wzruszające oświadczenie:

Nagle los się odwrócił i przyszły niespodziewane komplikacje, które znacznie przyspieszyły jego wytęsknione spotkanie z naszą Mamą. Bardzo się do Niej spieszył. Tata odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt. Wierzymy, że zawsze będzie z nami poprzez swoją muzykę i dobro, którym obdzielał każdego potrzebującego – napisano w mediach społecznościowych.

Witold Paszt miał całe grono fanów, którzy do tej pory są zasmuceni jego odejściem.

Witold Paszt.jpg
Witold Paszt, fot. KAPiF
Witold Paszt.jpg
Witold Paszt, fot. KAPiF
Witold Paszt, VOX.jpg
Witold Paszt i zespół Vox, fot. KAPiF
Witold Paszt, VOX.jpg
Witold Paszt i zespół Vox, fot. KAPiF

Źródło: Pytanie na śniadanie

Tagi: Witold Paszt