Pomidorowa maseczka z trzech składników. Pomaga uporać się z częstym problemem
Ile razy widzieliśmy na filmach, jak kobiety noszące maseczki nakładają na oczy talarki ogórków. To jednak niejedyny „kanapkowy” składnik, który możemy wykorzystać w naturalnej kosmetyce. Pomidorowa maseczka będzie świetnym rozwiązaniem, nie tylko dla cery tłustej i z przebarwieniami.
Podczas gdy awokado, banany, fusy z kawy, czy olej kokosowy biją rekordy popularności w naszych domowych zabiegach pielęgnacyjnych, mało kto widzi prawdziwy potencjał pomidora. Tymczasem ten popularny owoc posiada fantastyczne właściwości i może stać się nieoczekiwanym sprzymierzeńcem w codziennym dbaniu o cerę.
Niedoceniana pomidorowa maseczka może odmienić życie
Choć okres zimowy nie sprzyja uzupełnianiu domowej spiżarni, pomidory na tyle rozpowszechniły się w naszych domach, że niektórzy nie wyobrażają sobie bez nich życia. Jednak nawet jeśli nie jesteś zwolennikiem soczystych, czerwonych owoców, możesz docenić ich niesamowite właściwości.
Znane przede wszystkim jako źródło potasu, mają także skład mineralny, którego nie powstydziłby się najdroższy krem przeciwzmarszczkowy. Poczynając od witamin A, B6, C, E, aż po zbawienne w opóźnianiu procesów starzenia skóry antyoksydanty, (likopen, beta-karoten), a także białka, wapń, fosfor, magnez i cynk.
Posiadacze tłustej cery ją pokochali
Pomidorowa maseczka zdobyła już znaczne grono miłośniczek. Internautki podają, że dzięki regularnemu stosowaniu nie tylko udało im się rozjaśnić i rozświetlić cerę, ale także pozbyć wielu uciążliwych niedoskonałości.
Naturalny kosmetyk, najlepiej wykonany z owoców z ekologicznych upraw , nawilża, wyrównuje koloryt, zmniejsza widoczność porów i łagodzi stany zapalne.
Maseczka pomidorowa: przepis
Jeśli marzysz o rozświetlonej, zdrowo wyglądającej, czystej i jednolitej skórze, sięgnij po tę recepturę. W pierwszej kolejności średniej wielkości pomidora należy dokładnie obrać ze skóry, wydrążyć miąższ, a pozostałość zgnieść na możliwie jednolitą masę, do której należy dodać łyżkę jogurtu naturalnego oraz łyżeczkę oleju z awokado (sprawdzi się też ćwiartka zmiksowanego owocu).
Pomidorową maseczkę nakładamy na dobrze oczyszczoną twarz. Zmywamy letnią wodą po upływie ok. 20 minut. Podobną zasadę stosujemy także w przypadku poniższych receptur.
W walce z cerą suchą doskonale sprawdzi się krem z połowy pomidora z łyżeczką oliwy z oliwek. Zaś osoby zmagające się z nadmiarem sebum na twarzy powinny sięgnąć po miks połowy owocu z trzema łyżkami soku z ogórka i odrobiną miodu.
Źródło: Papilot, kobieta.gazeta.pl