Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Poruszające życzenie świąteczne od Marty Kubackiej. Wspomniała o chorobie i wzruszyła internautów
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.12.2023 22:08

Poruszające życzenie świąteczne od Marty Kubackiej. Wspomniała o chorobie i wzruszyła internautów

Marta Kubacka
Marta Kubacka wzruszyła fanów, fot. Instagram

Marta Kubacka i Dawid Kubacki jeszcze niedawno przeżywali koszmar. Żona skoczka walczyła o życie i dopiero po dłuższym czasie było pewne, że wygrała tę walkę. Teraz złożyła bardzo poruszające życzenia świąteczne: dobrze wiedziała, co mówi.

Czemu Marta Kubacka trafiła do szpitala?

Marta i Dawid Kubaccy pobrali się w 2019 roku. Już w 2020 na świat przyszła ich córka Zuzanna. Kolejna córeczka Maja urodziła się na początku 2023. Skoczek i jego żona cieszyli się powiększeniem rodziny, nie przeczuwając tragedii. W marcu, kiedy sportowiec przygotowywał się do zawodów w Vikersund, Kubacka niespodziewanie trafiła do szpitala.

Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze – pisał wtedy Dawid na Instagramie.

Marta wyszła ze szpitala miesiąc później, z wszczepionym kardiowerterem-defibrylatorem, potocznie nazywanym rozrusznikiem serca. Jak wygląda obecnie ich życie? Wszystko widać na nowych zdjęciach i filmach, poniżej szczegóły.

Dawid Kubacki przekazał, że jego żona musi się oszczędzać. Tymczasem Marta... Skoczek na zawodach, a ona swoje Marta Kubacka po walce o zdrowie pokazała, jak obecnie wygląda jej życie. Łza kręci się w oku

Jak czuje się teraz Marta Kubacka?

Dawid Kubacki bardzo długo unikał w wywiadach tematu choroby żony. W pełni otworzył się dopiero niedawno, w rozmowie z Krzysztofem Skórzyńskim dla „Dzień dobry TVN”. Wyznał tam, jak się czuł, kiedy jeszcze nie było wiadomo, czy Marta przeżyje.

W momencie, kiedy było bardzo źle, to się człowiek zastanawia, w którą stronę to pójdzie i jak to będzie. Nie życzę nikomu takich przemyśleń. Pamiętam, że jedno, co mnie mocno złapało za serce i jak sobie o tym przypominam, to mi ściska głos w gardle. Zacząłem się zastanawiać, jak to dziecku wytłumaczyć, gdyby to poszło nie w tę stronę, co trzeba. Na szczęście nie musiałem wiedzieć – wspominał Dawid.

Obecnie, jak przyznał skoczek, Marta czuje się dobrze, a rodzina stara się żyć normalnie. Tak zresztą zalecili lekarze. Jak wyglądały święta Kubackich w tym roku? Słowa żony sportowca poruszają w szczególny sposób, przytaczamy je poniżej.

Świąteczne życzenia Marty Kubackiej

Kubacka opublikowała w święta przeurocze zdjęcie. Widzimy na nim obie jej córeczki, Maję i Zuzannę, ubrane w identyczne, bożonarodzeniowe czerwone sukieneczki. Dziewczynki siedzą pod choinką, rozpromienione od ucha do ucha. Marta przy okazji złożyła wszystkim życzenia, które z jej ust brzmią wyjątkowo.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wszystkim ZDROWIA, miłości, radości, uśmiechu każdego dnia oraz cieszcie się, że możecie być razem. Ja się cieszę. Wesołych Świąt – napisała Kubacka na Instagramie.

Święta 2023 u Kubackich są wyjątkowo radosne także dlatego, że w domu jest Dawid, który przyjechał do rodziny pomiędzy kolejnymi zawodami w Pucharze Świata.

Marta Kubacka, Dawid Kubacki
Marta Kubacka i Dawid Kubacki, fot. instagram.com/_marta_ku_
Marta Kubacka, Dawid Kubacki
Marta Kubacka i Dawid Kubacki, fot. instagram.com/_marta_ku_
Marta Kubacka z córkami
Marta Kubacka z córkami, fot. instagram.com/dawid.kubacki.official

Źródło: Dzień dobry TVN