Przebarwienia na twarzy – jak je usunąć?
Czerwona cebula
Ocet jabłkowy
Przebarwienia na twarzy można leczyć w domu na kilka sposobów.
Wykazano, że mleko i maślanka skutecznie rozjaśniają przebarwienia skóry. Składnikiem odpowiedzialnym za ten efekt jest kwas mlekowy.
Nałóż czysty żel Aloe Vera na przebarwione miejsca na chwilę przed snem. Następnego ranka spłucz ciepłą wodą. Czynność powtarzaj codziennie, aż kolor skóry się poprawi.
Jak wykonać kurację za pomocą tego składnika? Namocz wacik w mleku. Wcieraj go dwa razy dziennie w miejsca na skórze, które posiadają przebarwienia.
Aloes zawiera aloinę, naturalny związek depigmentujący, który, jak wykazano, rozjaśnia skórę i działa skutecznie, jako nietoksyczny środek na przebarwienia.
Ekstrakt z czerwonej cebuli jest składnikiem niektórych dostępnych na rynku kremów rozjaśniających skórę i blizny. Badania wykazały, że wysuszona skórka czerwonej cebuli może skutecznie wyrównać koloryt skóry.
Ocet jabłkowy zawiera kwas octowy, który może rozjaśnić przebarwienia.
Mleko
Przebarwienia na twarzy to stan, który powoduje ciemnienie skóry. Może to powodować plamy na skórze lub całym ciele. Plamy starcze, zwane także plamami wątrobowymi, są najbardziej powszechnym rodzajem przebarwień.
Dla większości ludzi jest to problem kosmetyczny, jednakże przebarwienia na twarzy mogą świadczyć nawet o chorobie. Skąd się biorą? Jak z nimi walczyć?
Aloes
Połącz równe części octu jabłkowego i wody w pojemniku. Nałóż mieszankę na ciemne plamy i zostaw na dwie do trzech minut. Spłucz letnią wodą. Powtarzaj czynność dwa razy dziennie, aby osiągnąć pożądane rezultaty.
Melanina jest wytwarzana przez komórki skóry i jest pigmentem odpowiedzialnym za jej kolor. Zaburzenia pigmentacji skóry powodują zmiany jej zabarwienia.