Swiatgwiazd.pl
fot. Victoria Icenhower's Images, canva.com

fot. Victoria Icenhower's Images, canva.com

Retrogradacja Merkurego w portalu zaćmień. Co oznacza dla znaków zodiaku?

18 Maja 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Udostępnij:

Nawet najodleglejsze zakątki kosmosu mogą mieć wpływ na losy wszystkich istnień w galaktyce. Maj 2022 będzie jednym z najbardziej niezwykłych i tajemniczych okresów w tym roku. Wszystko przez zjawisko, które w połączeniu z niezwykłymi pełniami i sezonem zaćmień mocno wpłynie na nasze życie. Wiemy, co przyniesie nam retrogradacja Merkurego.

W nadchodzącym okresie warto spoglądać w niebo. Czy z nadzieją — to się okaże. Wszystko zależy od tego, jak przygotujemy się na ten niezwykły czas i z jakim nastawieniem przyjmiemy to, co nam zaoferuje.

Retrogradacja Merkurego to zjawisko widywane kilka razy do roku, w którym łatwo ulec iluzji i zamętowi. Jest bowiem pozornym zwolnieniem i cofnięciem ruchu pierwszej planety wokół Słońca, wynikającym z 88-dniowego cyklu przemierzania orbity. Podczas gdy na nocnym niebie ciała niebieskie wędrują ze wschodu na zachód — przez ten krótki okres najbliższy sąsiad naszej gwiazdy będzie płynął "pod prąd".

Retrogradacja Merkurego — co przyniesie znakom spod czterech żywiołów?

Retrogradacja Merkurego potrwa do 3 czerwca i nie pozostanie bez wpływu na ziemskie cztery żywioły. Znaki powietrza — Wodnik, Bliźnięta i Waga — są pod wyjątkowym wpływem Merkurego, stąd też powinny przygotować się na podróż w głąb własnej tożsamości i świadomości. Może być to dla nich czas swoistego rachunku sumienia i podsumowania, ale także moment, w którym ich zdumiewające zdolności do adaptacji i przystosowania zostaną poddane próbie.

Zmiany czekają jednak także innych. Reprezentujące wodę Raki, Ryby i Skorpiony zmierzą się z własnym ego i jeśli odpowiednio wykorzystają tę okazję, ich relacje z najbliższymi oraz ukochanymi mogą przeżyć przełom.

Ogień, który krąży w żyłach Barana, Lwa i Strzelca zostanie jeszcze mocniej podsycony przez Merkurego, który w Starożytnym Rzymie był niepokornym posłańcem bogów, patronem kupców i handlarzy. Mogą spodziewać się wielkich zmian i nieoczekiwanych zwrotów akcji w karierze i jeśli zrobią z nich użytek — ich kariera rozkwitnie.

Horoskop dzienny

Horoskop dzienny na 17 maja. Co czeka wszystkie znaki zodiaku?

CZYTAJ DALEJ

Z kolei znaki ziemi mogą w tym czasie odczuć niepokój. Chaos i zmiany nie są mocną stroną Panny, Byka i Koziorożca. Będzie to jednak doskonały czas, aby popracować nad otwartością i spojrzeć na wiele aspektów życia z zupełnie nowej perspektywy.

Retrogradacja Merkurego — o tym warto pamiętać

Astrolodzy wierzyli, że retrogradacja Merkurego to nic innego, jak podróż pierwszej planety naszego układu przez "podziemny świat", która zaburzała pojęcie czasu i przestrzeni. W maju 2022 to niezwykłe zjawisko połączy się z serią zaćmień oraz wyrazistą pełnią.

Szelmowski Merkury potrafi płatać figle osobom, które oczekują na ważny moment w karierze, spieszą się kosztem ostrożności i uwagi, lub przywiązują zbyt wielką wagę do swojego wyglądu, majątku czy kariery. Dlatego na baczności powinny mieć się wszystkie znaki zodiaku. Powinien być to czas poświęcony na autorefleksję, ponieważ na jaw mogą wyjść nasze niekorzystne cechy — próżność, egocentryzm, gwałtowność, impulsywność, powierzchowność, lęk przed zmianą i lenistwo.

Lepiej wstrzymać się w tym czasie od podejmowania ważnych decyzji w życiu, miłości i pracy. Doradza się za to oczyszczenie — wewnątrz siebie i w otoczeniu. Można to zrobić m.in. za pomocą lawendy, której zapach otwiera czakrę odpowiedzialną za komunikację. Wskazana jest także medytacja, bliskość z naturą, warto też pomyśleć o prowadzeniu dziennika.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Czarne chmury na trzema kolejnymi znakami zodiaku. Wszystko jest już jasne, poważne ostrzeżenie

  2. Dziadek Ochmana nie wytrzymał po wynikach Eurowizji. Polaków zamurowało po tym, co nagle zrobił

  3. Tragiczna wiadomość, nie żyje kolejny polski aktor. Informację potwierdziła rodzina

    Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Canva/LightFieldStudios

Suknia ślubna a znak zodiaku. Propozycje dla wszystkich znaków

Jaka suknia ślubna pasuje do każdego znaku zodiaku? Przedstawiamy dwanaście przepięknych stylizacji, które idealnie odpowiadają temperamentowi każdemu ze znaków.

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz polskie gwiazdy lat 90.?

Pytanie 1 z 6

W 1991 roku światło dzienne ujrzała piosenka "Mydełko Fa". Która wokalistka wykonywała ją wraz z Markiem Kondratem?

Źródło: Elle

Aleksandra GadzińskaAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Joanna Moro, TRICOLORS/East News

Styl Życia

Joanna Moro codziennie pije koktajl na nieskazitelną cerę. Podzieliła się przepisem

Czytaj więcej >
Małgorzata Rozenek-Majdan

Styl Życia

Jak radzić sobie z upałami? Polskie gwiazdy mają swoje sposoby

Czytaj więcej >
fot. zamyślona kobieta, Maksim Goncharenok / Pexels

Styl Życia

Horoskop tygodniowy. Co czeka wszystkie znaki zodiaku od 27 czerwca do 3 lipca?

Czytaj więcej >
fot. Alesia Kozik / Canva

Styl Życia

Horoskop tygodniowy dla dwunastu znaków. Co czeka je od 20 do 26 czerwca?

Czytaj więcej >

Styl Życia

Horoskop na weekend. Co czeka wszystkie znaki zodiaku?

Czytaj więcej >
fot. Canva

Styl Życia

Horoskop na jutro. Dwa znaki zodiaku czeka sporo szczęścia, niespodzianka czai się za rogiem

Czytaj więcej >