"Rolnicy. Podlasie": majątek pana Gienka Żródło: Fot. Fokus TV / YouTube

"Rolnicy. Podlasie": majątek pana Gienka

21 Marzec 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

“Rolnicy. Podlasie” to prawdziwy hit telewizji Fokus TV. Każdy odcinek serialu sprawia, że przed ekranami zasiada ponad milion widzów. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jakie majątki posiadają bohaterowie produkcji. Od teraz nie jest to tajemnica.

  • "Rolnicy. Podlasie" jest jednym z ulubionych programów Polaków
  • Pan Gienek zdobył niezwykłą popularność
  • Super Express sprawdził, jaki majątek może posiadać rolnik

Program “Rolnicy. Podlasie” sprawili, że kilku rolników stało się ulubieńcami widzów. Ile są warte majątki bohaterów programu?

"Rolnicy. Podlasie” - ceny gospodarstw

Pan Gienek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów serialu “Rolnicy. Podlasie”. Od dziecka właściwie rola nie jest mu obca, już od najmłodszych lat zaczął pracować w gospodarstwie.

Ma 66 lat, a gospodarstwo otrzymał w spadku po ojcu, który z kolei odziedziczył je po dziadku pana Gienka. Ma ono 50 ha, a gospodarz hoduje tam bydło, konie, jak i kury, kaczki, gęsi czy indyki.

Jak donosi Super Express, ceny gruntów na Podlasiu dość mocno się wahają. Tabloid sprawdził w serwisach internetowych, że w okolicach Białowieży czy Białystoku można znaleźć oferty za 100 zł za metr.

Przez żałobę Grażyna Torbicka musi zmienić planyPrzez żałobę Grażyna Torbicka musi zmienić planyCzytaj dalej

Kluczowe znaczenie ma lokalizacja, bo wiele ofert wskazuje, że za metr kwadratowy można dostać zaledwie kilka złotych.

Majątek pana Gienka

Bohaterowie serialu “Rolnicy. Podlasie” mieszkają raczej w dużej odległości od tych najpopularniejszych miejsc. Niezbyt korzystnie wpływa to na ceny ich gospodarstw.

Grunt pana Gienka znajduje się na obszarze, gdzie oferty oscylują wokół 3-4 zł za metr, najwięcej jest to 20 zł.

Skoro zatem cena za metr kwadratowy gruntu w okolicy wsi Plutycze wynosi ok. 10 zł za metr kwadratowy, Super Express doliczył się, że rola pana Gienka licząca 50 ha może być warta… kilka milionów złotych!

To kwota, która stawia ubogiego rolnika w zupełnie innym świetle. Na co dzień rolnik żyje bardzo skromnie i pobiera jedynie 1200 zł emerytury miesięcznie. Zaznaczmy, że to kwota już po waloryzacji. Przed nią pobierał on zaledwie 1000 zł świadczenia.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: Super Express

Następny artykuł