Ryszard Kotys Żródło: eastnews & Tomasz Zukowski

Nie było księdza ani mszy. Na pogrzebie Ryszarda Kotysa pojawiło się tylko kilka osób

4 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

W styczniu 2021 roku media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci Ryszarda Kotysa. Teraz w Internecie pojawiły się doniesienia dotyczące pogrzebu aktora. Ceremonia miała charakter świecki; ciało Ryszarda Kotysa spoczęło w miejscowości pod Poznaniem.

  • Wieści o śmierci Ryszarda Kotysa wstrząsnęły polskim show-biznesem
  • Media informują, że do zgonu przyczyniło się zakażenie koronawirusem
  • Ciało aktora spoczęło na cmentarzu w Lusowie

Ryszard Kotys to postać doskonale znana wszystkim fanom popularnego sitcomu “Świat według Kiepskich”. Aktor wcielił się w postać Paździocha i razem z resztą serialowej ekipy rozbawiał swych rodaków od późnych lat 90 ubiegłego wieku. Życie aktora zakończyło się w styczniu bieżącego roku - Ryszard Kotys odszedł w wieku 88 lat.

Przykre wieści o śmierci Ryszarda Kotysa błyskawicznie obiegły Internet

W historii polskiego show-biznesu skończył się kolejny etap - nocą 28 stycznia zmarł Ryszard Kotys, odtwórca słynnej roli Paździocha. Był to duży cios dla bliskich aktora, całej rozrywkowej branży i fanów serialu “Świat według Kiepskich”. Zaledwie parę miesięcy wcześniej, w październiku, Polacy żegnali Dariusza Gnatowskiego, serialowego “Boczka”.

W ubiegłym miesiącu media zalała fala informacji dotyczących śmierci Ryszarda Kotysa i jej okoliczności. Podawano wówczas, że aktor odszedł po walce o zdrowie spowodowanej ciężką chorobą.

Problemy zdrowotne Ryszarda Kotysa miały swój początek już kilka lat temu, gdy aktor cierpiał z powodu zapalenia płuc. Podupadała wówczas zarówno sprawność fizyczna, jak i psychiczna gwiazdora serialu “Świat według Kiepskich”. W 2018 Ryszard Kotys przyznał, że problemy zaczęły sprawiać mu nawet najprostsze codzienne czynności.

Niepokojące doniesienia o Małgorzacie Kożuchowskiej. Media informują, że została bez pracyNiepokojące doniesienia o Małgorzacie Kożuchowskiej. Media informują, że została bez pracyCzytaj dalej

- (...) gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony - mówił w rozmowie z “Rewią”.

Według najnowszych doniesień mediów Ryszard Kotys miał zakazić się również nowym koronawirusem SARS-CoV-2. Wiadomość o konieczności hospitalizacji aktora spowodowanej infekcją COVID-19 miała potwierdzić serialowa Helenka Paździoch, Renata Pałys. Wielu znanych aktorów postanowiło upamiętnić zmarłego kolegę po fachu w mediach społecznościowych. W ich gronie znalazł się także serialowy "Ferdynand" - Andrzej Grabowski, który opublikował ich wspólne zdjęcie na instagramowym profilu.

Pogrzeb Ryszarda Kotysa miał świecki charakter

Niedawno miał miejsce pogrzeb Ryszarda Kotysa. Uroczystości odbyły się w miejscowości zlokalizowanej nieopodal Poznania - Lusowo - gdzie aktor postanowił się osiedlić. Nie było wówczas mszy i księdza; z powodu epidemii COVID-19 w pogrzebie nie uczestniczyło wielu żałobników.

Nie oznacza to jednak, że władze Lusowa nie zamierzają stosownie upamiętnić zmarłego aktora. W rozmowie z Faktem wypowiedziała się na ten temat Agnieszka Rzeźnik, inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne. Jak przekazała, Lusowo wyraża otwartość na rozmaite propozycje. Należy znaleźć jednak odpowiedni czas na podjęcie podobnych przedsięwzięć.

- Myślę, że to jeszcze jest za szybko, ale jesteśmy otwarci na takie propozycje, bo mamy już parki, które noszą imię naszych mieszkańców, więc nic nie stoi na przeszkodzie - informuje.

Andrzej Grabowski zdjęcie

Źródło: instagram.com/andrzejgrabowski_official

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP, Plotek, TVP, Party, RMF24

Następny artykuł