Sen w makijażu – jak wpływa na cerę?
Makijaż zbiera także cząsteczki zanieczyszczeń z powietrza, które mogą doprowadzić do rozkładu kolagenu, a przez to przedwczesne starzenie się skóry.
Sen w makijażu może szczególnie zaszkodzić najbardziej wrażliwym obszarom twarzy – oczom. Może narazić Cię to na różnego rodzaju zapalenia, infekcje, czy zaczerwienienia. Dzieje się tak z powodu tarcia drobinek makijażu o powierzchnię oka.
Sen w makijażu – jak wpływa na cerę?
Późne powroty z pracy, wyjście z przyjaciółkami, zaśnięcie w trakcie oglądania Netflixa. Powodów może być wiele, skutek zawsze ten sam – zły stan Twojej skóry. Jak sen w makijażu wpływa na cerę?
Sen w makijażu – wpływ na delikatną skórę oczu
Twoja cera wykorzystuje sen jako czas na regenerację po różnych stresach, które spotykają ją w ciągu dnia. Pozostawiając warstwę makijażu, tworzysz barierę dla naturalnego procesu złuszczania i odnowienia swojej skóry.
Ponieważ okolice oczu są tak delikatne, pamiętaj o ich dokładnym demakijażu specjalnym płynem lub olejkiem.
Dla osób o cerze tłustej, polecamy piankowe płyny do mycia oraz specjalne ściereczki. Dla osób o skórze wrażliwej najlepszy będzie niepieniący się żel, za to do skóry normalnej nawilżający olejek.
Pamiętaj, by dostosować odpowiedni demakijaż do swojego typu cery.
Demakijaż na noc
Spanie z makijażem jest naprawdę złe, ponieważ Twoje pory zatkają się. Zwiększa to szanse na pojawienie się wyprysków, trądziku, suchości skóry oraz wystąpienie podrażnień.