Śluz ze ślimaka – jak wpływa na cerę?
Główną zaletą śluzu ślimaka dla skóry jest jej nawilżenie. Produkty z tym dodatkiem wykazują także działanie przeciwutleniające, odmładzające i regenerujące. Mucyna przyspiesza także gojenie się ran. Skóra po kontakcie z nią jest zauważalnie promienna i bardziej elastyczna.
Śluz ze ślimaka – właściwości
Bezdyskusyjnie jest to jeden z najgłośniejszych składników pielęgnacyjnych ostatnich lat. Śluz ze ślimaka – jak wpływa na cerę?
SKIN79 Krem ze śluzem ślimaka – Natural Snail Mucus Cream
Śluz ze ślimaka zatrzymuje wilgoć i pozwala składnikom aktywnym bardzo dobrze wnikać głęboko w warstwy skóry.
Obecnie to wszechobecny składnik pielęgnacji skóry. Mucyna (śluz, który pozostawiają za sobą) to podstawa wielu popularnych kremów, masek i serum.
Mizon Snail Repair Serum – naprawcze serum ze śluzem ze ślimaka
Jego zastosowanie sięga starożytnej Grecji, gdzie Hipokrates stosował zgniecione ślimaki w celu leczenia stanów zapalnych skóry.
Większość mucyny ślimaka używanej do pielęgnacji skóry pochodzi z gatunku Cryptomphalus aspersa, czyli pospolitego ślimaka ogrodowego. Ich mucyna zawiera takie składniki, jak glikoproteiny, kwas hialuronowy i kwas glikolowy.
Mizon Multi Function Formula Snail – krem regenerujący z ekstraktem ze śluzu z ślimaka
Oprócz uszczelniania wilgoci i wspomagania gojenia się skóry, nowe badania wykazały, że mucyna ślimaka może mieć również potencjał przeciwstarzeniowy. Stymuluje produkcję kolagenu, przez co poprawia stan cery i minimalizuje widoczność zmarszczek oraz bruzd.